«

Zář 14

Přípravné utkání zahájilo sezónu

MUŽI: HC Ledeč n.S. – SK Sršni 7:5 (2:1, 5:2, 0:2)
První utkání mužů odjeli kutnohořané odehrát na Ledečský led. Na všech postech posílený domácí tým sliboval kvalitní prověrku nekompletním Sršňům. V sestavě chyběli Františku Coubalovi útočníci Rudolfský, Meloun, Charvát a brankář Myřátský. Naopak na hru nových posil v týmu byl zvědavý. Pro návrat na kutnohorský led se rozhodl Jenda Tvrdík (z juniorky Hradce Králové) a Tomáš Richtr (Kolín). Další posilou je Michal Janota (slovenský útočník), Jakub a Michal Minarčik (oba Kolín).
I když se jednalo o přípravu, nedali si soupeři nic zadarmo a bylo na co koukat. Skóre otevřel v šesté minutě Michal Janota. Domácí však vývoj do první sirény otočili dvěma góly. Druhá třetina vyšla domácím. Využili několik přesilových her a prostřelili Šimona Balhama i od modré čáry. Chytrý gól Andrleho a po něm Tvrdíka I. bylo málo na pět inkasovaných. Ve třetí části se prosadili už jen Sršni. Nejprve Tvrdík II. od modré čáry prostřelil klubko hráčů i s brankařem a šest minut před poslední sirénou Čejka vymyslel pátou branku pro Hetfleische. Nepříjemnou událostí je zranění ramene Tomáše Richtera po tvrdém zákroku domácího obránce.
Trenér Sršňů byl s předvedenou hrou svých svěřenců i přes porážku spokojen. Další přípravné utkání se odehraje doma již ve středu proti HC Žabonosy od 19:00.

Branky Sršňů: Janota, Andrle, Tvrdík I., Tvrdík II., Hetfleisch
Asistence: Jirek, čejka 2x, Janota
Sestava: Balham – Čejka, Vaněk, Krištof, Richter, Švejda, Krejza, M. Minarčík, Tvrdík II., Andrle, Jirek, Janota, Tvrdík I., Tvrdík Jan, Jelínek, J. Minarčík, Sádlo, Hetfleisch