«

Led 02

Sršni se rozloučili se starým rokem porážkou Poděbrad

SK Sršni Kutná Hora – HC Poděbrady  5:3   (1:1, 2:1, 2:1)

Předposlední den roku 2015 využili Sršni přestávku soutěže ke změření sil s HC Poděbrady. I když Stanislav Bednář neměl k dispozici nejsilnější sestavu, uspět se soupeřem z KLM v přátelském utkání na domácím ledě byla výzva. Dobrou zprávou je, že se po zranění mohl vrátit do sestavy kapitán Jan Vaněk.

Utkání začalo pro domácí smolně. Hned v první minutě musel Jan Březina lovit puk z domácí sítě po nepřesné střele, kterou za jeho záda nechtěně nasměroval spoluhráč z obrany. Sršni ovšem hráli s chutí a vytvářeli si lepší šance než soupeř. Poděbradští nevyužili nařízeného trestného nájezdu po faulu Sršňů a tak se domácí dočkali vyrovnání v osmnácté minutě po dokonalé kombinaci Javůrka, Pipka a zakončujícího Jiřího Tvrdíka I.

Druhou třetinu začali Sršni lépe. Do svého soupeře se „zakousli“ a Poděbrady byly v defenzivě. Vedení přišlo po osmi minutách z hole Pácala, kterému nabil na střelu Javůrek. O pět minut později domácí navýšili vedení. Javůrek zužitkoval Pipkovu nahrávku a hostující hráči, nervózní z vývoje utkání přiostřili hru. Těsně před druhou sirénou Poděbradští snížili skóre na 3:2 po zmatcích v obraně Sršňů.

Třetí třetina přinesla opět pohlednou hru. Po šesti minutách Meloun dlouhou přihrávkou našel do brejku najetého Charváta, který naznačil střelu, položil si Jakuba Krále a z úhlu zavěsil. Hostům se povedlo snížit na 4:3 deset minut před poslední sirénou. Poslední slovo však měli Sršni, když druhý útok „umotal“ poděbradskou obranu. Po kombinaci Jelínka a Jiřího Tvrdíka skóroval Jan Tvrdík.

Sršni si tedy užili vítězství v přátelském utkání, Stanislav Bednář se usmíval a popřál všem zdraví a štěstí v roce 2016. Doufejme, že se v něm Sršni vyhnou zraněním a naplní své sportovní ambice.

Sršně čeká mistrovské utkání v neděli  10.1.2016 na domácím ledě s HC Cvočkaři Hořovice od 17:30 h.

Branky Sršňů: Jiří Tvrdík I. (Pipek, Javůrek), Pácal (Javůrek), Javůrek (Pipek), Charvát (Meloun), Jan Tvrdík (Jiří Tvrdík I., Jelínek)

Sestava: Březina  –  Vaněk, Čejka, Siváček, Švejda, Meloun, L. Šváb, Pácal, Pipek, Javůrek, Tvrdík I., Jan Tvrdík, Jelínek, Charvát, Sádlo, Hynek, M. Šváb     Trenér: Stanislav Bednář