«

«

Led 11

Sršni si pohráli s Cvočkaři jako kočka s myší

14. kolo KSM: SK Sršni Kutná Hora – HC Cvočkaři Hořovice   19:4   (8:1, 5:1, 6:2)

Čtrnácté kolo soutěže přineslo souboj týmů z opačných konců tabulky. Sršni se na první letošní domácí utkání těšili a jasným cílem bylo zvítězit za tři body. Stanislav Bednář měl již k dispozici Jana Vaňka, který léčil zranění kotníku z Hořovic i Lukáše Rudolfského, který se v přestávce soutěže stihl ze zranění hlavy zotavit a také se oženit.

Hned od začátku se domácí pustili do svého soupeře naplno. Jan Tvrdík otevřel skóre dorážkou již ve druhé minutě. Další branka přišla o pět minut později opět z hole Jana Tvrdíka a hned následoval třetí gól Andrleho. Hořovičtí byli v defenzivě a Sršni k nezastavení. Ve dvanácté minutě vstřelil čtvrtou branku Jelínek a hostům se povedlo překonat Hermanna po zmatku v rozehrávce Sršňů. Další navýšení vedení zařídil Javůrek a opět Jelínek. Již v patnácté minutě zkompletoval hattrick Jan Tvrdík a účet první třetiny uzavřel Čejka na 8:1(!).

Po první přestávce o vítězi už asi nikdo nepochyboval, hosté si zřejmě přáli, ať to rychle uteče, ovšem Sršni byli při chuti a dál fungoval jejich brankostroj. Po brance Jiřího Tvrdíka I. dal populární desátou branku Andrle. Hosté snížili svou druhou brankou, ovšem po Pácalově odpovědi ještě zaúřadoval dvakrát za sebou Charvát.

13:2 svítilo na tabuli po druhé přestávce a Sršni dál chtěli bavit sebe a diváky. Stanislav Bednář poslal do brány Jana Březinu a gólový účet začal navyšovat rozjetý Charvát. Dovršil svůj hattrick a když posbíral čepice z ledu hosté snížili. Vrátil se na led a vstřelil ještě jednu branku. Hořovičtí se prosadili o minutu později čtvrtým gólem, ale na víc už jim nezbývaly síly. Další branky přišly z holí Pipka, Rudolfského, Čejky a posledním střelcem v tomto utkání se stal Pácal. Zřejmě dvacátou branku vstřelil ještě pár vteřin před koncem Hynek, ovšem rozhodčí puk v bráně neviděl a rozhodl se rozpažit.

Rekordní výhra znamená tříbodový zisk a setrvání Sršňů v čele tabulky krajské soutěže. Další kolo odehrají v Milevsku proti TJ Božetice v sobotu 16. ledna.

Branky Sršňů: Jan Tvrdík (Hynek), Jan Tvrdík (Jelínek), Andrle (Sádlo, Pácal), Jelínek (Jan Tvrdík, Tvrdík I.), Javůrek (Andrle, Pácal), Jelínek (Jan Tvrdík, Tvrdík I.), Jan Tvrdík (Tvrdík I.) Čejka (Rudolfský), Tvrdík I. (Jelínek), Andrle (Tvrdík II.), Pácal (Vaněk, Rudolfský), Charvát (Tvrdík II.), Charvát (Tvrdík I., Vaněk), Charvát (Pácal), Charvát (Tvrdík I.), Pipek (Čejka), Čejka (Rudolfský), Rudolfský (Hynek, Charvát), Pácal (Sádlo)

Sestava: Hermann, Březina  –  Vaněk, Čejka, Siváček, Švejda, Tvrdík II., Marvan, Rudolfský, Pipek, Javůrek, Tvrdík I., Jan Tvrdík, Jelínek, Pácal, Sádlo, Hynek, Charvát, Andrle       Trenér: Stanislav Bednář

Vyloučení: 2/4    Střely na bránu: 45/18