«

Zář 18

Sršni zvítězili v Neratovicích, Matouš Jelínek se blýskl hattrickem

2. kolo KSM: HC Buldoci Neratovice – Sršni Kutná Hora  2:4  (2:1, 0:2, 0:1)

V sobotu odjeli Sršni k prvnímu venkovnímu utkání do Neratovic. Do sestavy se vrátil uzdravený David Čejka a z pracovních důvodů chyběl Lukáš Rudolfský. Pro Buldoky a jejich fanoušky to byl první domácí zápas se slavnostním zahájením. Hráči si poslechli státní hymnu a čestné buly vhodila starostka Neratovic Mgr. Mrzílková.

Rychlý a tvrdý začátek bez oťukávání naznačil, že to dnes oba soupeře bude bolet. Domácí Buldoci po faulech nabídli Sršňům dvakrát početní výhodu. V té druhé Čejka vymyslel ideální přihrávku M. Jelínkovi mezi kruhy a ten poslal Kutnou Horu do vedení. Neratovičtí však dokázali brzy odpovědět a dorážkou za záda Davida Jelínka vyrovnali. To jim dalo křídla a zatlačili Sršně do defenzivy. Výsledkem byla další úspěšná dorážka vyražené střely a otáčka skóre ve prospěch domácích. Do konce třetiny se již skóre nepohnulo.

Nabuzeni vývojem, vlétli Buldoci tvrdě do druhé třetiny. S důrazem to trošku přehnali a nabídli tak Sršňům další přesilovku. Stanislav Bednář zopakoval úspěšný tah z předešlé třetiny a ke druhému útoku poslal opět obránce Čejku. Ten opět vymyslel přihrávku pro M. Jelínka, který vyrovnal a znervózněl soupeře. Sršni byli při chuti a v polovině utkání opět udeřili. Siváček vyhrál buly v útočném pásmu a poslal kotouč na hůl Jiřího Tvrdíka, který rychlou střelou otočil skóre. Neratovickým hráčům ujížděly nervy a rozhodčí měli plno práce chladit horké hlavy. Po jednom dohrání se těžce zvedal z ledu otřesený Čejka, mohl ale naštěstí pokračovat ve hře. Za stavu 2:3 se šlo do kabin.

Třetí třetina byla pro domácí snahou vyrovnat. Makali ze všech sil, ovšem Sršni si s tím vždy dokázali poradit. Nepříjemný moment pro Jana Tvrdíka byl „metrákový strom“ od domácího obránce, který musel těžce rozdýchávat. Sršni přestáli i oslabení a ke konci, když se Buldoci chystali k závěrečnému náporu, ukázal své srdce válečníka rozdýchaný Jan Tvrdík. Vystartoval do útočného pásma napadat rozehrávku domácí obrany a vybojoval kotouč pro Matouše Jelínka, který z blízkosti završil svůj Hattrick a pojistil vítězství Sršňů.

Podáním ruky a potleskem ocenil Stanislav Bednář všechny své hráče za předvedený výkon a tříbodový zisk. Ve třetím kole v neděli 25. září budou Sršni hostit Hořovické Cvočkaře. Utkání začíná v 17:30.

Branky Sršňů: Matouš Jelínek (Čejka), Matouš Jelínek (Čejka), Jiří Tvrdík I. (Siváček), Matouš Jelínek (Jan Tvrdík)

Sestava: D. Jelínek (Březina) – Vaněk, Chmelař, Švejda Pavel, Havelka, Švejda Petr, Křeček, Čejka, Siváček, Tvrdík Jiří, Javůrek, Jiráň, Jelínek M., Tvrdík Jan, Meloun, Hynek, Michal Šváb, (Fišar)

vyloučení: 10 + (2×10,1xOK) /11