Zář 12

Úvodní utkání soutěže Sršni zvládli, porazili Čáslav

1. kolo KSM
Sršni Kutná Hora – Hokejový klub Čáslav 3:2 sn (1:0, 1:1, 1:1)

Nový ročník zahájili Sršni na domácím ledě s nováčkem krajské soutěže Hokejovým klubem Čáslav. Stanislavu Bednářovi chyběli v obraně Davidové Čejka a z tréninku zraněný Marvan. Naopak mohla nastoupit nová posila obrany Daniel Chmelař. Mladý tým Sršňů se na úvod soutěže těšil, neboť utkání slibovalo náboj derby proti nově vzniklému ambicióznímu týmu sousedního města.

Svižný začátek utkání dával tušit, že oba týmy dnes udělají pro vítězství maximum a bude na co koukat. V deváté minutě Sršni otevřeli skóre, když Havelkovu střelu od modré tečoval do Čáslavské brány Matouš Jelínek. To Sršně nakoplo a měli více ze hry. Do sirény se však už skóre nepohnulo.

Ve druhé části se Sršni radovali podruhé. Když obránce Vaněk nahrál Rudolfskému do jízdy a ten svou dravostí a důrazem dotlačil puk za brankovou čáru. Skóre 2:0 však dlouho nevydrželo. Šikovnou střelu čáslavského útočníka přes obránce David Jelínek neviděl a hosté se dostali na kontakt. To je zvedlo a hnalo za vyrovnáním. Sršně zamrzela neproměněná šance Rudolfského který před druhou sirénou překonal čáslavského brankáře střelou z otočky a jen těsně minul. Do kabin se šlo za stavu 2:1.

Ve třetí části se hosté dál hnali za vyrovnáním. To se jim povedlo jedenáct minut před závěrečnou sirénou. Sršni asi pět minut před koncem nevyužili početní výhodu a ve slibné šanci se tři minuty před sirénou ocitl Meloun. Do konce základní hrací doby se neprosadili ani hosté a tak se o vítězi muselo rozhodnout v nájezdech. To byla správná chvíle pro brankáře Davida Jelínka, který všechny střelce Čáslavi vychytal a Jiřího Tvrdíka, který rozhodl o vítězství Sršňů úspěšným zakončením svého nájezdu.

Stanislav Bednář své hráče za srdnatý výkon pochválil a s vítězstvím za dva body byl spokojen. Ve druhém kole čeká Sršně další těžký soupeř, hostit je budou Buldoci v Neratovicích.

Branky Sršňů: Matouš Jelínek (Havelka), Lukáš Rudolfský (Vaněk), Jiří Tvrdík I.

Sestava: D. Jelínek (Březina) – Vaněk, Chmelař, Švejda Pavel, Havelka, Švejda Petr, Křeček, Šváb L., Rudolfský, Tvrdík Jiří, Javůrek, Jiráň, Jelínek M., Tvrdík Jan, Siváček, Meloun, Šváb M., (Fišar)

střely na bránu: 29/33    vyloučení: 8/10