«

«

Zář 04

Ve vyrovnaném utkání zvítězili hosté

Neděle 4.9.2016 SK Sršni Kutná Hora – HC Žabonosy 2:3 (1:0,0:2,1:1) V generálce na ostrý start krajské soutěže mužů přivítali Sršni na domácím ledě celek HC Žabonosy. V sestavě domácích chybělo z důvodu nemoci či zranění několik hráčů, přesto měl trenér Bednář k dispozici tři kompletní pětky a v průběhu zápasu nasadil i zbývající dva útočníky. V úvodu utkání byli hosté aktivnější, k čemuž také přispělo vyloučení domácích hráčů ve 3. a 6. minutě, ale domácí od pohromy zachránil David Jelínek v brance. Prostřední část úvodní třetiny však patřila domácím a v 11. minutě Javůrek po přihrávce Vaňka poslal Sršně do vedení. V závěru třetiny musel znovu zasahovat domácí brankář, čisté konto však uhájil a do kabin se odcházelo z stavu 1:0.

Ve druhé třetině se domácí zlepšili, ale byli to paradoxně hosté, kterým se v rozmezí necelých čtyř minut v 34. a 37. minutě povedlo otočit skóre na 1:2, když za zmínku stojí především povedená kombinace Žabáků před jejich druhou brankou. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale do konce třetiny již branka nepadla,

Po pěti minutách třetí třetiny se při hře 4 na 4 po výborné individuální akci prosadil Siváček a srovnal stav zápasu na 2:2. Bohužel po 33. sekundách, stále při hře 4 na 4, dokázali hosté znovu vstřelit branku, byť se především domácí fanoušci dožadovali odpískání postavení soupeřícího hráče v brankovišti. Sršni nesložili zbraně a snažili se s vývojem utkání ještě něco udělat, ale zkušení hosté se již o vítězství nenechali připravit.

Brankaři: Jelínek D., Březina

Obránci: Vaněk, Chmelař, Švejda Petr, Švejda Pavel, Havelka, Křeček

Útočníci: Rudolfský, Javůrek, Tvrdík Jiří I., Tvrdík Jiří II., Tvrdík Jan, Jelínek M., Šváb M., Meloun, Siváček, Hynek, Fišar

Branky a nahrávky: 11. Javůrek (Vaněk), 46. Siváček (Křeček)