«

«

Říj 22

Nabitá sobota a první body Sršňů z ledu soupeře

HC Rytíři Vlašim – SK SRŠNI Kutná Hora   třetiny (1:4,0:1,0:2)

  Sobota nebyla nabitá pro Sršně jen hokejem. I nás se týkaly volby, hlavně jsme, ale vyrazili na kolínskou radnici, abychom byli s naším spoluhráčem, Jirkou Tvrdíkem II., v den jeho svatby. Nikče a Jirkovi jsme společně popřáli ke šťastnému vstupu do manželství.

  Po úspěchu v minulém zápase i svatebním rozptýlení jsme přijeli do Vlašimi v dobré náladě, současně s velkou ostražitostí. Letos jsme podali vždy dobrý výkon v zápasech se silnými soupeři, s těmi druhými pak náš výkon výrazně zaostával nad očekáváním. Vlašim je zatím ve spodní části tabulky, proto trenér Bednář připravoval celý tým na velkou pozornost do začátku zápasu.
Vlašimský zimní stadion se před zahájením zápasu slušně zaplnil, Sršni se mohli těšit i z několika vlastních fanoušků.
Děkujeme, že jste přijeli. Bylo Vás jen pár a přesto jste přehlušili zhruba dvě stovky domácích diváků. Byli jste skvělí.
Zápas otevřela tradičně první pětka za podpory z tribun. Hned první buly vyhrál Siváček a do jisté míry tím určil směřování celého zápasu. Sršni se snažili víc kombinovat, několik domácích hráčů se snažilo předvést zejména nadměrnou sílu u mantinelu. I to byl důvod větší střelecké aktivity Sršňů. Na konci 3. minuty upadl domácí hráč v našem obranném pásmu u našeho Glasera, za což jsme obdrželi 2 minutový trest. S oslabením jsme si poradili výborně a nedali jsme soupeři šanci ke skórování.
Na začátku 9. minuty nás, a hlavně sebe, přesvědčil Jan Tvrdík, že jeho střelecká nemohoucnost z kraje sezóny je zapomenuta. K jeho tradičně výbornému bruslení a krytí puku, začal přidávat i důležité góly. Po rychlé kombinaci druhého útoku po ose Jiráň – Matouš Jelínek – Jan Tvrdík dostal posledně jmenovaný puk až za záda domácího Holánka a poslal nás do vedení.
Přestože to tým ještě víc nabudilo, domácí nás za 2 minuty usadili na zem. Bauer zavezl puk na úroveň kruhů v naší třetině a Kočí dokázal dostat puk za záda Davida Jelínka.

Závěr třetiny, ale patřil jednoznačně Sršňům, a jak ukázal další vývoj zápasu, byl to i zlomový okamžik celého zápasu.
Na začátku 18. minuty se opakovala situace z prvního gólu. Matouše Jelínek poslal puk z před branky hostí na najíždějícího Jana Tvrdíka, který prostřelil Holánka podruhé.
Na vhazování se postavila třetí pětka, buly vyhrál Rudolsfký, puk dostal na levou stranu Jiří Tvrdík I. a překvapil Holánka po třetí. Stačilo na to jen 5 vteřin!
Na začátku 20. minuty se usadila v pásmu domácích, dnes výborně hrající a doslova dominující, druhá pětka a z netypické pozice, z pravého křídla, kam poslal puk Jiráň, vystřelil svižně na gólmana Matouš Jelínek. Holánek proto musel lovit puk za svými zády počtvrté.
Za dvě minuty jsme domácím nasázeli tři rychlé góly, byl to i důsledek zvýšené střelecké aktivity Sršňů.

 Obezřetnost a nutnost držení vysokého standardu naší hry v další třetině byl hlavní apel trenéra Bednáře.
V prostřední části jsme hráli s vědomím náskoku, současně jsme se ale snažili nespoléhat na klidné dohrání a zůstávali jsme aktivní. Soupeř byl střelecky o něco aktivnější než v první části, na našeho Davida Jelínka, ale nenašel žádný recept vedoucí k jeho překonání.
Chvíli se o narušení naší hry pokoušel podivnými zákroky domácí Vondráček. Nejprve dostal 2 minutový trest a protože se podělil o svoje dojmy s hlavním rozhodčím, dostal na vychladnutí dalších 10 minut.
Na konci 2. třetiny dostal malý trest domácí Čtvrtečka ml. Naše první pětka dokázala domácí sevřít u jejich brány, puk si opakovaně vyměnili Chmelař s Rudolským. Následně napřáhl na modré Chmelař a puk zastavila až síť za vlašimským gólmanem. Střela sice moc nesedla a měla daleko do dělovky, kterou umí Chmelař vyslat, tentokrát to ale bylo ku prospěchu věci a našla si to nejlepší místo. Navýšení na 1:5, jen 26 sekund před koncem třetiny, přineslo klid a ještě větší pohodu na střídačku Sršňů.

Do třetí části udělali domácí několik změn v sestavě, mj. jim to přineslo i nejlepší střeleckou bilanci v zápase. Nic jim to ale nebylo platné, protože David Jelínek tahal jeden lepší zákrok za druhým a svoje rychlé ruce uplatnil další z našich střelců, Dominik Jiráň. Opravdu dominující roli dneska předváděla druhá pětka a výrazně se na tom podílel i Jiráň. Jejich benefit byl zejména ve výborné souhře a aktivním zapojení všech hráčů do všech fází hry.
Ve 46. minutě předvedl Jiráň rychlý braek, gólmanovi předvedl, jak vypadají rychlé ruce útočníka a pak už ho nechal vylovit puk ze sítě po šesté.
Poslední gól padl z akce, kterou založil obránce Švejda, přes Jana Tvrdíka se dostal puk opět k Jiráňovi, Jiráň předvedl opět svojí šikovnost a necelé 2 minuty před koncem dal poslední gól dnešního zápasu.

A pak už jsme rychle ujížděli domů, protože tým šel oslavit výhru i s Jiřím Tvrdíkem II. na svatební hostinu☺

 Sršni dnes předvedli velmi dobrý výkon bez větších výkyvů nebo zaváhání. Klíčová byla opět disciplína, zápas byl současně nejslušnějším v letošní sezóně. Sršni obdrželi jen jeden 2 minutový trest. Přestože dneska rozhodující množství gólů dala druhá pětka, prosadit se dokázala i 1. a 3. pětka. Skvěle podržel svůj tým gólman David Jelínek.
To všechno je skvělou pozvánkou na další zápas.

Ten odehrajeme v neděli 29.10. od 17:00 hodin v Kolíně, kde nás uvítá v dalším derby tým Žabonos. Další víkend, v sobotu 4.11. od 16:30 hodin jedeme na led SK Černošice.
Přijeďte nás podpořit. Derby se Žabonosy je tradiční, divácky atraktivní zápas, při kterém budeme potřebovat Vaši velkou podporu. Kdo nás budete chtít podpořit na ledě Černošic, uvidíte nás v kleci Lvů, kteří patří k hlavním favoritům dosavadního průběhu sezóny.
Přijďte podpořit svoje SRŠNĚ, budeme hrát pro Vás.

Statistiky Vlašim – SRŠNI:
– celkem střelba po třetinách 8:14, 11:11, 13:14 celkem 32:39
– celkem góly po třetinách     1:4, 0:1, 0:2
– úspěšnost gólmanů             82,1% : 96,9%
– počty trestných minut         14:2
– úspěšnost vhazování         47% : 53%

sestava:  Jelínek David, Kunášek Michal
Křeček, Chmelař, Švejda, Havelka, Glaser, Šváb Ladislav, Málek,
Javůrek, Siváček, Pešek, Jelínek Matouš, Tvrdík Jan, Jiráň, Šváb Michal,
Rudolfský, Tvrdík Jiří I., Dytrych, Sádlo
Trenér:   Stanislav Bednář

Branky:           Tvrdík Jan 2x, Tvrdík Jiří I., Jelínek Matouš, Chmelař, Jiráň 2x
Asistence:          Jelínek Matouš 2x, Jiráň 2x, Rudolfský, Tvrdík Jan, Švejda
Vyloučení:          4 + 1x 10 minut : 2 minuty

 

VSTUP NA HLAVNÍ STRÁNKU: WWW.SKSRSNI.CZ