«

«

Úno 16

Nepovedená sobota žáků

Vlašim SŽ 16.2.2013 005

Starší žáky čekají do konce sezony ještě dva mistrovské zápasy, pokud by jejich hra vypadala tak jako proti Vlašimi, bylo by snad lepší, aby už sezona skončila…

STARŠÍ ŽÁCI:  SK SRŠNI – HC VLAŠIM 1:10 (1:2,0:3,0:5)

Starší žáci předvedli po všech stránkách nepovedené utkání, ve kterém za soupeřem zaostávali ve všech herních činnostech. Jen střelecká nemohoucnost hostů umožnila domácím odcházet po první třetině do kabiny s celkem přijatelným skóre 1:2. Ve druhé a třetí třetině již hosté drželi pevně otěže utkání ve svých rukou a Sršňům neumožnili vstřelit ani jednu branku.

Branky a nahrávky: 17. Dytrych (Macháček)

Vyloučení: 8:10 +10 min OT Využití: 1:0 Oslabení: 0:0

-oldaf-

MLADŠÍ ŽÁCI:  SK SRŠNI – HC VLAŠIM 5:6 (1:0,3:5,1:1)

V sobotním dopoledni jsme nastoupili na domácím ledě proti týmu Spartak Vlašim. Od začátku se hrál vyrovnaný hokej se spoustou šancí na obou stranách. V první třetině však kralovali gólmani, kteří dokázali pochytat všechny střely.  Teprve na začátku 18 minuty se podařilo překonat brankáře hostů Štěpánovi Havránkovi, který otevřel skóre přesnou střelou nad vyrážečku gólmana. První třetina skončila vítězstvím Sršňů 1:0. Bohužel jak to bývá v této sezóně již zvykem, nejhorší třetina z pohledu Sršňů je ta druhá. I v tomto zápase se to potvrdilo. Sršni vstoupili do druhé třetiny jak ospalí, spokojeni že vedou o gól a soupeř ať si hraje, co chce. Trest přišel v polovině páté minuty, kdy Vlašim zaslouženě vyrovnala po našich zmatcích před brankou. Bohužel ani po obdržené brance Sršni nezačali lépe bruslit a soupeř toho dokázal využít o necelé dvě minuty později, kdy se ujal v zápase vedení. V polovině 32 minuty dokázal Štěpán Havránek po přesné nahrávce od Vaška Kadlečka vyrovnat. Soupeř však naší radost ihned po vhazování dokázal překazit a opět strhl vedení na stranu hostů. Poté přišlo vyloučení Robina Míška za držení, které dokázala Vlašim po 25 vteřinách potrestat a odskočila na rozdíl již dvou gólů. Během dalšího střídání zvýšila Vlašim již na hrozivých 5:2 opět po hrubých chybách před naší brankou. Po tomto gólu musím Sršně pochválit, jelikož od této doby začali opět hrát hokej a bojovali jako pravý Sršni. Najednou dokázali Vlašim zatlačit a vytvářeli si tlak před soupeřovou brankou. Odměna přišla v polovině 39 minuty, kdy nejprve Vašek Kadleček po nahrávce od Robina Míška snížil na 3:5 z pohledu domácích. O minutu později pak Sršni při přesilové hře vstřelili gól, kdy Robin Míšek po nahrávce od Jana Hniličky přesnou střelou překonal gólmana a stanovil konečné skóre druhé třetina na 4:5 z pohledu domácích.  Do konce třetiny měli Sršni ještě dvě gólové šance, které však již neproměnili. Třetí třetina pak byla opět vyrovnaná . První gól dokázal vstřelit soupeř v polovině páté minuty a odskočil na rozdíl dvou gólů. Sršni ale nepřestali bojovat a i když třetinu dohrávali pomalu celou v oslabení, dokázali v polovině 57 minuty snížit zásluhou Štěpána Havránka, který po nahrávce od Robina Míška prostřelil přesnou střelou gólmana a snížil na rozdíl jediného gólu. Ač jsme byli ve čtyřech, soupeře jsme ve zbylé části třetiny dokázali přehrávat a jenom se štěstím soupeř vedení uhájil.  Poměr střel v zápase 34:33. (9:8,14:18,11:7).

Branky: 3 x Štěpán Havránek, 1 x Vašek Kadleček, 1 x Robin Míšek

Asistence: 2 x Robin Míšek, 1x Honza Hnilička, 1x Vašek Kadleček   

Vyloučení: 7:4    

Sestava: Krátký (Gygal), Kadleček – Havránek –Vojáčková, Míšek – Bartoš – Šimáček,  Brich – Hladík, Hnilička – Kopecký.

– Tomáš Brich –