«

Říj 01

Nezkušenost a ostych byly naším největším soupeřem

HK Králův Dvůr – SK SRŠNI Kutná Hora 3:2   třetiny (2:0,1:2,0:0)

Třetí ze 4 zápasů letošní sezóny jsme jeli odehrát do Berouna, proti HK Králův Dvůr. Pracovní povinnosti a zdravotní důvody nás oslabili o nejstarší hráče sestavy. Jestliže jsme proto jeli k prvnímu zápasu do Benešova s mužstvem „starým“ 22,7 let, proti velmi zkušeným hráčům Králova Dvora jsme jeli ještě mladší, jen 21,8 let. Soupeř měl proti nám výraznou převahu s průměrem 28,4 let.

První buly vhodili rozhodčí přesně v 17 hodin, začal tak 4. zápas letošní sezóny. A taky dali hned všem najevo, že zápas budou pevně držet ve svých rukách.
Po 19 sekundách jsme šli do čtyř za podražení od Chmelaře a po 47 sekundách jsme hráli ve třech, za napadení domácího Hamady Javůrkem. Vyloučení to byla poměrně přísná, nicméně na začátku 4. minuty a pak i 6. a 9. pykali za hru proti pravidlům domácí. Trest v 6. minutě byl osobní, desetiminutový, za nesportovní chování.
Úvodní oslabení 3 na 5 jsme sehráli poměrně dobře, soupeř ovšem díky němu na nás vyvinul tlak, z kterého jsme se nebyli schopni vymanit celou první třetinu. Herní převaha a zkušenost soupeře byly zřejmé, náš výkon naopak působil velmi ostýchavě, nasazení bylo přesto velké.
Když dostal domácí Veber desetiminutový trest, domácí to spíše nakoplo. Vhazování v naší třetině proměnili v rychlou kombinaci, dorážku před bránou pak zajistil Krásl a poslal domácí do vedení.
V průběhu třetiny jsme si vypracovali několik šancí i my, ovšem domácí nás drželi daleko o brány a našich 7 střel bylo spíše ze střední vzdálenosti. Naopak soupeř s námi motal a Jelínek v naší bráně čelil gólových šancím. V půlce třetiny tak předvedl i herní přehled, když na dlouhý puk vyrazil až mezi kruhy. Šanci soupeřům překazil, přesto přišel zákrokem Šnaidaufa o svoji přilbu. Domácí za to dostal 2 minutový trest.
Hra byla v naší přesilovce spíše vyrovnaná, než že bychom soupeře zavřeli u nich. Asi největší šanci měl nejmladší Dytrych, který se natlačil až před gólmana a nakonec skončil v bráně sám. I když do ní byl natlačen, byl odeslán na trestnou lavici….
V této přesilovce nám domácí předvedli jak vypadá efektivní přesilovka. Minutu a půl jsme se bránili ve vlastním pásmu, Veber pak našel volného Šnaidaufa před naší bránou, který přesnou střelou přes levé rameno Jelínka navýšil vedení na 2:0.
Přestože jsme po první třetině prohrávali, trenér Bednář nemusel v kabině křičet, protože výkon Sršňů byl dobrý. Spíše je upozornil na chytrost soupeřových hráčů a předal jim několik taktických rad. I proto jsme nastoupili do druhé třetiny v úplně jiném rozpoložení.
Zahájili jsme krátkou přesilovkou, která byla započata v závěru 1. třetiny. Možná i to byl moment, který nám umožnil hrát bez jakéhokoliv respektu. Sršni začali soupeře napadat, ten začal dělat chyby, více jsme hráli na půlce soupeře. Oba gólmani se pořádně zapotili, protože proti celkových 16 střelám v 1. části, vypálili hráči obou týmů v té druhé osmadvacetkrát!
Rozhodčí drželi svůj přísný metr, počet vyloučení byl 3:4, a tentokrát jsme dostali osobní desítku my. Za vražení na mantinel si odpočinul Javůrek.
Následně jsme měli přesilovku, v které jsme si naopak vybrali trochu nešťastný moment. Domácí Mikáska zavezl puk co nejdál do naší třetiny, aby ušetřil několik vteřin z jejich trestu, a když byl za brankovou čárou, plácl bekhendem do puku, který se postavil na hranu, a propadl, podél tyčky, do brány. Přestože jsme byli v tlaku, soupeř navýšil na 3:0.

A právě v této fázi zápasu jsme dokázali vytvořit doslova drtivý tlak na domácí. Nejprve jsme je přinutili k opakovaným zakázaným uvolněním, následně byli vyloučeni a jejich hra se na chvíli doslova rozpadla.
Přesně po skončení přesilovky poslal Švejda puk Jiráňovi a ten snad protrhl střeleckou smůlu a dal náš první gól. Je to současně i jeho 1. gól v letošní sezóně.
Tým to ještě více nakoplo a domácí dělali jednu chybu za druhou. Následoval proto jejich další dvouminutový trest, ve kterém jsme vyučovali efektivitu pro změnu my. První pětce Sršňů stačilo jen 15 sekund na využití výhody. Málek poslal po modré nahrávku na Chmelaře, který dělovkou propálil všechno a puk zastavila až síť domácího gólmana Černého. U tohoto gólu byl i nový hráč Sršňů, hostující Lukáš Pešek. Připsal si tak hned první plusový bod.

Atmosféra v týmu byla v tuto chvíli na vrcholu a náš tlak byl značný až do konce třetiny. V gól jsme ho ale neproměnili.
V druhé přestávce trenér zejména chválil, a bylo za co. Nejen za snížení skóre, ale zejména za výkon, který k němu vedl. Trenér mohl tentokrát pochválit všechny pětky stejným dílem, protože právě jejich herní vyrovnanost a nasazení dělalo soupeři největší problémy.

Ve 3. části jsme byli střelecky nejpilnější, protože cíl byl jasný – vstřelit další gól a porvat se o vítězství v zápase. Pokračovali jsme ve velmi dobré hře, tlačili jsme se výrazně do soupeře, nicméně domácí předvedli dobrý taktický výkon. My jsme je přestříleli 15:8, oni však měli spíše snahu kontrolovat puk a zbytečně neotvírat prostor před gólmanem, k útočení využívali jen dobře připravené akce.
V závěru jsme hráli bez gólmana, to nám umožnilo několik velmi nadějných šancí. Do největší se dostal Jiráň, když puk odražený od plexi za bránou dopadl zpět před prázdnou bránu. Dopadl však na hranu a Jiráň, ve snaze reagovat co nejrychleji, poslal puk nad bránu. Tím naše naděje uhasly. A protože ani jedna z 15 střel neprošla až do brány, zápas byl ukončen za stavu 3:2 pro domácí.

I když jsme opět nedokázali dosáhnout na body, ke smutku nemáme důvod. Zápas je pro naše hráče velkým zdrojem zkušeností, jak je výhodné fázovat intenzitu jednotlivých herních činností podle stavu zápasu.
Jestliže proti průměrně hrajícím Poděbradům, jsme si zápas prohráli sami nesmyslnými chybami, nepřesnostmi a nedůrazem, závěr tohoto zápasu je zcela jiný. Výkon týmu šel výrazně nahoru, hráči si vyzkoušeli, že i v oslabené a omlazené sestavě jsou schopni dodržováním stanovených věcí držet krok a dokonce přehrávat výrazně zkušenějšího soupeře. Jestliže minule M. Šváb udělal chybu, z které padl gól, dneska i on výrazně přispěl k velmi dobrému výkonu celé 3. pětky, kde společně s J. Tvrdíkem I., Sádlem, Málkem a Glaserem odvedli možná nejlepší výkon dosavadní sezóny.  Velmi dobrý výkon zopakoval i gólman Jelínek.
Zatím tedy zůstává největší naší bolestí neproměňování šancí. Dokážeme si jich vypracovat dost v každém zápase, ale počet gólů dáváme malý. Na druhou stranu je třeba zdůraznit a pochválit, že s tak mladou obranou a gólmanem, patříme prozatím mezi týmy s nejméně inkasovanými góly.

Sbíráme tedy zkušenosti po hrstech každým dalším okamžikem v KLM. Jak jsme v tom úspěšní, že můžete přijít přesvědčit dva víkendy po sobě, kdy konečně budeme hrát doma. V sobotu 7. října s HK LEV Slaný a o týden později, 14. října nás čeká silný soupeř z Čáslavi. Oba zápasy začínají v 17:30 hodin. Kdo má zájem vidět už rozbruslení obou týmů, začíná vždy v 16:50 hodin.

sestava:  Jelínek David, Kunášek Michal