«

«

Lis 02

No konečně bodové ohodnocení

001

13. kolo – neděle 30.10.2016

SK Sršni Kutná Hora-HC Benátky nad Jizerou 3:1 (0:0; 2:1; 1:0)

Do utkání jsme nastupovali s jasným cílem vyhrát. Sice to podle výsledku vypadá, že oprávněně, ale takových utkání jsme již sehráli víc a přesto body přistály na jiném kontě.

Těsně před utkáním nás stihla lehká komplikace ohledně původně ohlášené sestavy, kdy si při rozcvičení Jenda Koleček poranil koleno. Do první třetiny však s obstřikem nastoupil. Do druhé části ho v brance nahradil Dominik Šubrt, aby následně posledních jedenáct minut dochytal.

Trochu opět panovaly obavy z úvodu utkání, protože právě tato pasáž není naší oblíbenou částí hry. Tyto starosti se však nakonec ukázali jako liché. Hned od začátku jsme byli více na puku, což bylo výsledkem našeho lepšího bruslení. Ač jsme soupeře přehrávali tak se opět projevila bolest, která nás provází prakticky od začátku soutěže a to neproměňování šancí. Příležitostí ke skórování jsme měli za první periodu celkem dost, ale zase nic a tak po první siréně svítil na ukazateli stav 0:0.

Do druhé části jsme vstoupili tak jak jsme v první skončili, tzn. opět aktivněji než soupeř, ale zase nic. Až v probíhající 27‘ se konečně něco stalo. To první bylo dvojité po sobě jdoucí vyloučení soupeře a to druhé byla střela z mezikruží Honzy Kašpara, která zapadla poprvé do soupeřovy klece. Vedení 1:0 nás nakoplo k ještě větší aktivitě. Ta vyústila ve 35‘ k akci, která potěšila duši hokejového fanouška. Natka Brichová před naší obrannou modrou uzmula soupeři touš a jala se atakovat útočnou třetinu. I přes to, že čtyři hráči soupeře se jí snažili v tomto úmyslu zabránit, Naty dokončila svůj výpad až do úplného konce, kdy se již za zády hráčů soupeře při zakončení nemýlila. Ve 36‘ však dal o sobě vědět i soupeř, kdy po krátkém tlaku v naší třetině zacílil také přesně a hned to bylo zase o jednu branku 2:1.

Třetí třetina přinesla trochu nervy, protože vedení o jednu branku je vždy ošemetné, ale rozuzlení celé zápletky přišlo ve 49‘. Nejdříve dostal po trochu nešetrném zákroku Honza Kašpar trest 5 minut+do konce utkání a poté ve vlastním oslabení se Domča Franc v útočné třetině tak dlouho bil o puk, až ho opět Natka Brichová propasírovala k levé tyči. Vedení 3:1 nás uklidnilo možná až trochu moc a v poslední desetiminutovce jsme upustili od nátlakové hry, ale soupeři jsme již i přes pár šancí nedovolili utkání zdramatizovat.

V utkání jsme byli lepší prakticky od začátku až do konce, ale opětovně jsme vyhořeli na koncovce. Šance si vypracujeme, ale nevíme jak s nimi naložit. Máme problém s nátlakovou hrou před soupeřovou brankou, kde nás hodně omezuje malý důraz a tlak ve finální fázi do branky. Trochu nás zlobí i střelba, protože hodně projektilů končí vedle, nebo nad brankou. Jednu výhodu to však má, trenér má tímto jasno kam směřovat další tréninkové kroky.

 

Sestava:

Jan Koleček, Dominik Šubrt

Natálie Brichová, Tomáš Janata, Barbora Sirotková, Petr Hrubý, Kryštof Adam, Vojtěch Hamsa, Ondřej Veit, Denis Čížek, Josef Komárek, Dominik Franc, Jaroslav Šetina, Jan Kašpar, Vojtěch Matějka

Trenér: Pavel Andrle

Branky:  Natálie Brichová 2x; Jan Kašpar

Asistence : Natálie Brichová, Dominik Franc

Vyloučení:  7  :  7; 1x Jan Kašpar 5+do konce utkání

Využití přesilovky:  1  :  1

Branky v oslabení:   1  :  0

Počet střel:  20  :  13

 

VSTUP NA HLAVNÍ STRÁNKU: WWW.SKSRSNI.CZ