«

«

Lis 15

O body nás připravily vlastní chyby

14.11.2015 HC Rytíři Vlašim – SK Sršni Kutná Hora 7:6 SN (1:1,4:3,1:2) Při vzpomínce na výsledek posledního měření sil a po předvedeném „výkonu“ ve středečním tréninkovém zápase proti mladším soupeřům z Kolína, očekávali příznivci kutnohorského dorostu výsledek sobotního výjezdu na vlašimský led s mírným napětím.Trenéři měli k dispozici v podstatě všechny hráče, kteří v současné době figurují na soupisce (kromě dlouhodobě zraněných) a mohli tak postavit dvě obranné dvojice a tři útoky. Soupeř byl na tom početně o malinko hůř, když do hry nasadil jedenáct hráčů. Úvodní třetina byla z obou stran neurovnaná, příležitosti ke skórování měli oba týmy. Jako první se radovali Sršni, když Fíša v 7. minutě dokázal po přihrávce zpoza branky využít přesilovku a otevřel skóre utkání. Hra pokračovala ve stejném duchu, malinko víc ze hry měli domácí a tuto mírnou převahu dokázali využít minutu a půl před koncem třetiny k vyrovnání na 1:1.

V úvodu druhé třetiny jako kdyby naši hráči zůstali duchem v kabině, hráli bez pohybu bez napadání, překáželi sami sobě… To vyvrcholilo ve 23. minutě, kdy všichni naši hráči odjeli na střídačku a soupeř tak mohl do přečíslení 3-0, které byť se štěstím, ale využil na obrat skóre v náš neprospěch. Sršni se naštěstí nevzdali a především první útok začal konečně „tlačit na pilu“. Výsledkem byla vyrovnávací branka, když Dýťa vybojoval puk a po samostatném úniku srovnal stav na 2:2. Naše radost trvala jenom minutu a půl, když nastal okamžik, při kterém slabší jedinci na tribuně padali do mdlob… Soupeř, při své řesilovce, nepřesně rozehrával z bodu pro vhazování ve svém obranném pásmu a puk odrazem od mantinel putoval přímo na hokejku Zikáče, který nikým neatakován nepochopitelně pustil puk za sebe, což by snad nebyl až tak velký problém, kdyby stejně tak (snad jen ještě méně pochopitelně) nepostupoval i Fífa a puk tak skončil v naší síti! Uplynulo 32 sekund a znovu po naší typické chybě, kdy náš obránce bez pohybu čeká v naší třetině na soupeřova útočníka, který je s pukem ještě ve svém obranném pásmu, to samozřejmě vede k tomu, že z obránce je najednou tréninkový kužel a soupeř se tak během půlminuty dostává do dvoubrankového vedení. To vedlo k výměně brankařů a Fífu nahradil Peky. Ke cti našim hráčům nutno uznat, že ani tento nepříznivý vývoj je nesrazil do kolen a snažili se se všech sil. Znovu to byli především hráči prvního útoku a ve 32. minutě prostřelil Fíša golfákem domácího brankaře a snížil na 4:3. Stačila však trocha nepozornosti a soupeř znovu po naší chybě využívá další přesilovku a znovu odskakuje na rozdíl dvou branek. V těchto chvílích se v podstatě hrálo pouze na branku domácích a ve 40. minutě propálil Bachťa vše co před ním stálo a na druhou přestávku odcházeli hráči za stavu 5:4.

Úvod třetí třetiny nám bohužel opět nevyšel, když jsme jednoduše nechali vyjet soupeřova hráče z rohu a on bekhendem pod víko zvýšil na 6:4. Tlačili jsme se do útoku ze všech sil a v 51. minutě Fíša završil hattrick a po souhře s Machajdou a Dýťou využil přesilovku a snížil na 6:5. V následujících okamžicích nás především v oslabení podržel Peky a Dýťa v 53. minutě srovnal stav na 6:6. Do konce zápasu zbývalo ještě poměrně dost času a domácí brankař se ještě několikrát ve své brance zapotil, naopak Peky předvedl nejvážnější zákrok v okamžiku, kdy Machajda v obranné snaze vysekl soupeřovi puk tak nešťastně, že mířil přímo na naši branku. Nicméně skóre se do konce zápasu neměnilo a dospělo tak do samostatných nájezdů. Zde byli šťastnější domácí, když v první sérii uspěl za hosty pouze Dýťa, na rozdíl od Bachti a Fíši a v následném rozstřelu už neuspěl ani on.

Vzhledem k vývoji skóre lze snad zisk bodu považovat za úspěch, ale doufám, že v příštím vzájemném zápase již Vlašim porazíme…

Branky a nahrávky: 7. Fišar (Dytrych, Kopecký), 25. Dytrych, 32. Fišar (Brich, Macháčková), 40. Bachtík (Fišar), 51. Fišar (Dytrych, Macháček), 53. Dytrych (Macháček)

Sestava: Wagenknecht (26. Pekař) – Fišar, Macháček, Dytrych – Koubský, Kratochvíl, Kadleček – Link, Zika, Adamec, Jestříbek – Bachtík, Macháčková – Brich, Kopecký

 
-oldaf-

 

VSTUP NA HLAVNÍ STRÁNKU: WWW.SKSRSNI.CZ