«

Pro 11

Obrat se mladšímu dorostu nepovedl

HC Junior Mělník – SK Sršni Kutná Hora 5:4 (3:0, 1:1, 1:3)

V sobotu 9.12. Sršni odjeli sehrát první utkání nadstavbové části regionální ligy mladšího dorostu do Mělníka. Bohužel první třetina se Sršňům vůbec nevyvedla díky mnoha chybám v rozehrávce a ve zpracování puku nabídli soupeři mnoho šancí k brejkům, které Mělník v čase 2:45, 5:52, 17:59 proměnil ve své vedení 3:0. Druhá třetina na straně Sršňů přinesla mírné zlepšení. Branku sice opět zaznamenali po naší chybě domácí v čase 28:52, ale Sršňům se v čase 33:05 podařilo snížit na 4:1 po nahrávce Tobiáše Klazara se přesně trefil Petr Zábraha. Utkání se po dvou třetinách zdálo jednoznačně rozhodnuté. Sršni se nehodlali s tímto nepříznivým stavem smířit a do poslední části hry se vrhli bojovně, už po pouhých 26 vteřinách v čase 40:26 snížili po krásné nahrávce Petra Zábrahy a gólové tečce Tobiáše Klazara na 4:2. Sršni hráli disciplinovaně, dobře kombinovali a hlavně nefaulovali, čímž nedali soupeři možnost přesilovek. V čase 45:31 se krásně trefil Pavel Bartoš po ukázkové nahrávce z poza brány od Tobiáše Klazara. Tento kontaktní gól na 4:3 ještě víc Sršně vyburcoval a v čase 47:49 se jak přes kopírák opakovala předešlá kombinace výborně zakončujícího Pavla Bartoše a s rozvahou nahrávajícího Tobiáše Klazara. To byla pro domácí studená sprcha a jejich trenér si vyžádal oddechový čas. Po jeho uplynutí se podařilo Mělníku hned z prvního protiútoku v čase 48:03 vstřelit branku na 5:4. Sršňům se přes velkou snahu do konce utkání nepodařilo srovnat a domácí si s trochou štěstí připisují plný bodový zisk. Sršni si za heroický výkon v poslední části hry zaslouží velkou pochvalu. Chybělo jen málo a nějaký bodík si mohli odvést do Kutné Hory. Podtrhuji výborný výkon Tobiáše Klazara, který se podílel na všech brankách Sršňů.

Sestava: Petr Gygal, Jakub Červinka

Jan Hnilička, Ondřej Mašín, David Trnka, Tobiáš Klazar, Pavel Bartoš, Vojtěch Hobza, Petr Zábraha, Jaroslav Kubelka, Filip Mikeška, Vojtěch Mašín,                   Jan Stružinský

Branky: Pavel Bartoš 2x, Petr Zábraha, Tobiáš Klazar