«

Úno 15

Oslabený tým nestačil na děčínské juniory

HC Děčín – SK SRŠNI Kutná Hora 5:3 (3:1,1:1,1:1)

Brzké vstávání nám dalo vzpomenout na dobu před mnoha a mnoha lety v přípravce, kdy jsme takto brzy vstávali každý víkend …. Začátek zápasu v Děčíně byl netradičně už dopoledne v 10 hodin, sraz už po 6 hodině byl proto nutností.
Na „výlet“ na sever Čech jsme odjížděli bez tří juniorů, do počtu deseti jsme byli doplněni dorostenci Tomášem Fišarem a nastydlým Vojtou Dytrychem.
Přes oslabení týmu byl přesto v první třetině nepřítel jinde než na lavičce soupeřů – my jsme nehráli naplno!
Obranná práce celých pětek nebyla důsledná, naše útočení bylo spíše sporadické a poměrně bezzubé.
Až v 9. minutě podlehl gólman Michal Kunášek děčínským střelců, když do té doby předvedl několik dobrých zákroků.
Za pár minut jsme inkasovali podruhé.
V 15. minutě poslal Tomáš Fišar nahrávku středem hřiště na Matesa Jelínka, který se i přes bránění dvou domácích hráčů dostal z krkolomné pozice ke střele a snížil na 2:1.
V 17. minutě jsme bohužel inkasovali potřetí a za stavu 3:1 třetina skončila.
Do druhé třetiny jsme šli s odhodláním na snížení nepříznivého stavu. Po nedůrazné hře ve vlastní třetině jsme, bohužel, už necelé dvě minutě po začátku inkasovali počtvrté. Pak jsme naší hru zlepšili ve všech směrech a přes opakující se útoky jsme drželi domácí na uzdě. Podařilo se nám snížit po důrazu Vojty Hríbika, rozhodčí však gól neuznali, kvůli údajnému dohrání puku vysokou holí, přestože byl puk doražen z ledu…!
Na konci třetiny jsme měli čtvrtou přesilovku. Po několika nahrávkách, z nichž poslední šla mezi beky na modré, vystřelil Láďa Šváb a puk prošel přes levý beton domácího gólmana kolem levé tyče. Snížení tak přišlo jen 25 sekund před koncem třetiny.

Za stavu 4:2 jsme věřili, že dokážeme zápas otočit.
Od začátku 3. části jsme byly stále aktivní a ve 48. minutě se prosadil první útok. Aleš Sádlo nahrál za bránu na   Matesa Jelínka, ten poslal puk kolem brány mezi kruhy, odkud snížil na 4:3 Tomáš Fišar.
Bohužel  jsme dostali ještě pátý gól, na který jsme už nenašli odpověď.

Přestože byl soupeř ve velké početní výhodě, udržely jsme nervy na uzdě a byly jsme vylučováni výrazně méně než domácí hráči. Proti 7 trestům a jednomu 10 minutovému jen tři naše malé tresty. Využít jsme, ale dokázali jen jedinou.

Kdybychom hráli v první třetině s větším nasazením, velmi pravděpodobně bychom drželi s domácími krok a i přes oslabení v sestavě jsme mohli naprosto vážně pomýšlet na 3 body za výhru.

sestava:  Kunášek Michal