«

Lis 22

Oslabeným dorostencům vrátilo Podblanicko porážku

HC Podblanicko – SK Sršni Kutná Hora  7:3 (3:1, 2:0 ,2:2)

V sobotu odjel tým Michala Charváta do Benešova odehrát další kolo krajské ligy proti HC Podblanicko. Sestava se však zúžila jen na tři obránce a sedm útočníků. Povinnosti Tomáše Fišara, nemoc Ondry Macháčka a záskok Vojty Dytrycha v obraně za Honzu Kopeckého vyřadil z boje nejstarší útočnou sílu. Soupeř, který chtěl Sršňům porážku z Kutné Hory vrátit naopak posílil a nastoupil s šestnácti hráči v poli.

Od prvních minut byla větší aktivita na straně domácích. Vlétli na Sršně plnou silou a vynutili si převahu. V páté minutě poprvé Filip Vagenknecht lovil puk ze své sítě. Povzbuzení domácí dominovali a hrálo se téměř na jednu bránu. Přetížená obrana Sršňů nedokázala odolat náporu, útočníci prohrávali souboje a v patnácté minutě bylo skóre již 3:0. Změnu přineslo až šikovné vyhození Vojty Dytrycha zpoza brány do středního pásma, které využil Vašek Kadleček k brejku a zavěsil pod horní tyč.

Druhou třetinu začali Sršni ve čtyřech, když Dominik Bachtík zahříval trestnou lavici. Podblanicko svou výhodu využilo ke čtvrté brance. Změna v obrané hře Sršňů a větší aktivita vyrovnala hru. Také soupeř začal faulovat a Sršni si zahráli dvojnásobnou přesilovku. Bohužel bez brankového efektu. Dvě minuty před druhou sirénou kapituloval poprvé také Tomáš Pekař, který vystřídal Filipa v bráně.

V úvodu třetí třetiny se obraz hry nezměnil. Po faulu Matěje Kratochvíla v páté minutě se ovšem změnilo skóre, když domácí využili další přesilovku a stav 6:1 dával tušit vítěze. Vojta Dytrych, “zmučen“ svou rolí v obraně přesvědčil trenéra o svém přesunu do útoku a hned ukázal, jak hodně chybí týmu útočná síla nejstarších hráčů. Najednou se dařilo zatlačit domácí do defenzivy a Sršni byli lepší. Sedm minut před koncem po nahrávce Vaška Kadlečka snížil na 6:2. Za další dvě minuty dojel vyhozený puk, vsítil další branku a stav 6:3 byl přijatelným výsledkem. V samém závěru však domácí ještě vystartovali do rychlého protiútoku a v přečíslení vstřelili sedmý gól tři vteřiny před sirénou.

Doufejme, že se na další utkání dorostenci sejdou v hojnějším počtu a do soupeře se pustí s větším nasazením.

Branky: Kadleček (Dytrych), Dytrych (Kadleček), Dytrych (Bachtík)

Sestava: Vagenknecht, Pekař – Bachtík, Macháčková, Brych, Dytrych, Zika, Koubský, Kratochvíl, Kadleček, Adamec, Link       trenér: Michal Charvát