«

Lis 13

Páté prodloužení v 9. zápase za 1 bod pro Sršně

HC Neratovice – SK SRŠNI Kutná Hora    třetiny (2:2, 1:0, 0:1, 1:0)  4:3 PP

Hostitelem 9. kola KLM nám byli neratovičtí buldoci. Cesta do Neratovic byla zdlouhavá, plná překážek – zákaz vjezdu, objížďky, frézované silnice… Trochu to předznamenalo naše počínání na ledě.

Začátek zápasu probíhal proti všem pokynům trenéra a zdravému hokejovému rozumu. V 18. sekundě podrazil domácího hráče Beran a vyfasoval 2 minuty. Bránili jsme nepříliš dobře a k tomu přidal Siváček další 2 minuty za stejný prohřešek. Takže jednu minutu a 18 sekund po zahájení zápasu jsme věnovali domácím přesilovku 5 na 3. Domácí chytili tento mega dárek „za pačesy“ a před koncem 3. minuty vedli 2:0!

Přesilovku jsme měli možnost sehrát i my v 6. minutě, velkou výhodou pro nás, ale nebyla. Moc se nám nedařila kombinace a zejména stav ledový plochy, byl žalostný. Rozhodčí, i několik hráčů v průběhu zápasu upadlo bez cizího zavinění, jenom vinou mizerného ledu.
Následovala druhá přesilovka, a v té se nám dařilo o poznání víc. Druhá pětka dokázala vytvořit větší tlak na domácí, Jan Tvrdík poslal puk na modrou na Křečka, který vyslal prudkou střelu do brankového prostoru, před kterým ho povedenou tečí poslal do brány Matouš Jelínek. Nabuzení po gólu nám vydrželo několik dalších minut, které vyústilo v druhý gól. Křeček našel dlouhou nahrávkou Matouše Jelínka na levém křídle, který stíhán bránícím hráčem, prostřelil z kruhu gólmana Vašíčka po druhé.
Pořád jsme kupili chyby a nebýt zákroků gólmana Jelínka, stav by už určitě nebyl vyrovnaný.

V 35. minutě zaváhala naše první pětka a domácí si vzali zpět vedení. Nedlouho potom se dostal do samostatného nájezdu Jiráň, domácí Pařík, ale použil hokejku jako sekeru a rozhodčí nařídil trestné střílení. K tomu se rozjel Jiráň, špatně ale zhodnotil stav opravdu hrbolatého podkladu a při pokusu o kličku mu puk odskočil od hole.
S končící 39. minutou byl opět vyloučen Pařík. Při našem tlaku u domácí brány, nabral drsně obránce Mrázek Siváčka hokejkou do rozkroku, rozhodčí, ale situaci neřešil a soupeře nevyloučil, naopak nechal dojet brejkovou akci Šestáka, kterou zlikvidoval až gólman Jelínek výborným zákrokem.

Třetí třetinu jsme začínali přesilovkou, kvůli dobíhajícímu trestu Paříka, trenér se proto rozhodl pro zahájení hry druhou pětkou. Začátek vypadal dobře, to ale ukončila vysoká hůl Jiráně a 2 minutový trest. Když při následné hře ve čtyřech rozehrával Siváček z vlastní třetiny, potěšil pukem fanoušky na tribuně a dostal za to místo vedle Jiráně na trestné lavici. Soupeři jsme tím umožnili druhou přesilovku 5 na 3, a to pořád při jejich vedení. Naše bránění bylo naštěstí o poznání účinnější, než na začátku zápasu a nedovolili jsme soupeři nic, co by proměnili v gól.
Při jedné z brejkových šancí Sršňů poslal k ledu zákrokem na hlavu Pokora Jiráně, nicméně rozhodčí se rozhodl pouze pro malý trest. Následnou přesilovku jsme nevyužili, naopak, už po několikáté, jsme předali soupeři puk při špatné rozehrávce a David Jelínek v bráně opět hasil gólovou šanci, tentokrát Suchana.
Dvě minuty před koncem třetiny odvedla dobrou práci opět druhá pětka. Po závaru před bránou, po střele Křečka, se dostal k puku Jiráň, který nejprve potáhl puk dál o brány, aby ho do ní vzápětí poslal a srovnal na 3:3.
Velkou šanci jen pár sekund před koncem 60. minuty měli domácí, Jelínkovi v bráně, ale vypomohli i spoluhráči a před námi proto bylo páté prodloužení v devátém zápase…
První i druhá trojka odehráli svoje střídání vyrovnaně s domácími, v tom dalším, ale chyboval junior Plíhal při rozehrávce a domácí rozhodli zápas ve svůj prospěch.
Přestože se jednalo o chybu, která rozhodla zápas, je to daň za mladé hráče, které zapojujeme a chceme zapojovat do našeho týmu. Stála nás důležitý bod, ale jenom hrou nabírají mladí hráči zkušenosti a k tomu patří i chyby. Budování týmu a dlouhodobé cíle klubu přímo vyžadují práci s mladými hráči, primárně z našeho klubu.

Naším velkým nepřítelem v Neratovicích byl led, s kterým jsme se nedokázali dobře vyrovnat. Techničtí hráči spoléhali na svoji šikovnost, ale přednost měla dostat jednoduchost herních situací, před snahou o technické prvky. Z toho plynuly chyby, propadání, ale i namazání na hole soupeřů. Část z nich nás zbytečně stála množství sil, některé i góly a v konečném důsledku zápas.

S ohledem na průběh zápasu je 1 bod dobrý, ovšem vzhledem k umístění soupeře v tabulce pod námi, jsme jich měli přivézt víc.

Další domácí zápas nás čeká proti staronovému soupeři z Kralup nad Vltavou 17. listopadu od 17:30 hodin.