«

«

Bře 08

Pekař do Letňan???

Neděle 8. 3. 2020 HC Letci Letňany – SK Sršni Kutná Hora 6:2 (1:0,2:0,3:2) Snad fanoušky kutnohorské juniorky příliš nevyděsil nadpis a úvodní fotka, ale v neděli se Tomáš Pekař skutečně objevil na ledě v dresu domácích Letňan. Nebylo to ale proto, že by měl „zaječí úmysly“ a chtěl do Letňan přestoupit, ale proto, že (byť všichni jeho spoluhráči jsou již držiteli občanských průkazů) několik jeho kolegů z pole si s sebou na zápas nepřivezlo správnou barvu dresů a nouzovým řešením tak bylo zapůjčení dresu od soupeře.

Zmatky v kabině byly možná i předzvěstí zmatků na ledě. V podstatě dvě třetiny nám trvalo, než jsme byli schopni s domácími hráči alespoň trochu srovnat krok. Ti byli rychlejší a mnohem nebezpečnější v zakončení než Sršni. První třetina ještě skončila přijatelným skóre 1:0, když jsme pouze přihlíželi jak, naší obranou projíždí domácí útočník. Další dvě branky jsme inkasovali ve druhé třetině a na začátku poslední třetiny domácí během dvou přesilovek zvýšili už na hrozivých 5:0. Třetí třetina už byla v našem podání na slušné úrovni, ale domácí se o svůj náskok nedali připravit. Dokázali jsme sice snížit brankami Maxima Mašína a Tobiáše Klazara na 2:5, ale to bylo z naší strany všechno. Naopak domácí, zřejmě díky slabšímu soustředění Tomáše Pekaře, dokázali vstřelit šestou branku.

Sršni se v posledních zápasech utkali nejprve s prvním celkem tabulky (Nová Paka), v neděli s druhým a před sebou mají do konce sezony ještě zápasy s třetím (Frýdlant) a čtvrtým (Poděbrady) a sezonu ukončí zápasem s posledními Černošicemi.

Sestava: Pekař, Zvěřina – Knížek, Kopecký – Mašín, Bartoš – Plíhal – Hobza, Mikeška – Hladík – Klazar, Kubelka, Hnilička

Branky a nahrávky: 48. Mašín (Hnilička), 51. Klazar (Mikeška)

Tresty: 10:6 Využití: 2:0 Oslabení: 0:0

Trenér: Stanislav Bednář

-oldaf-