«

«

Úno 23

Petr Javůrek – ničeho nelituju

Křídelní útočník první formace Sršňů, který je dnes kmenovým hráčem Kutné Hory se učil hokej v Kolíně. Ve svých šestadvaceti letech je již druhou sezónu jednou z opor A týmu. Dosud svobodný, povoláním bankovní poradce, poskytl rozhovor.

Ahoj Petře, zeptám se přímo. Odmítl si nabídku hrát stejnou soutěž jinde za peníze a zůstal si Sršněm. Nelituješ toho?

Ničeho nelituju, jsem v Kutné Hoře spokojený. Nechtěl jsem měnit tuhle partu, prostředí ani trenéra. Hokej mě tu začal zase bavit a užívám si to.

Když si zmínil trenéra, Standa Bednář někdy z koučování zápasu i ochraptí. Vyhovuje ti to?

Ano, mě to vyhovuje. Od mala jsem zvyklý na impulzivní trenéry a znám ho již dlouho. Myslím, že nám hráčům má co předat.

Nějakou dobu se v téhle sezóně první formaci příliš nedařilo, teď naopak dává góly. Jirka Tvrdík v Sedlčanech Spartaku, ty v Hořovicích Žebráku, myslíš, že už je to ono?

Bylo to těžké, pro různá zranění (Rudolfský, Vaněk) a podobně se měnili hráči a naladit souhru nějakou dobu trvá. Také teď hraju na levém křídle, kde se cítím líp, tak doufám, že to bude jen lepší.

Když se láme zápas, hra se třeba přiostří, nebo se moc nevede, tak jsi ten, co burcuje spoluhráče na střídačce a na ledě se s tím nepáráš. Máš gen lídra?

Chci být platný pro mužstvo, vtáhne mě ta hra. Občas se to musí nahecovat, aby to mělo na ledě šťávu. Nemám rád zákeřnosti, ale tvrdá hra mi vyhovuje. Nakopne mě to, chci vyhrát.

Tvůj soused v kabině a kamarád David Čejka řekl, že by chtěl v play-off potkat Čáslav. Ty taky?

Určitě jo. Chtěl bych se probojovat do finále a potkat ji tam. Derby, finále, přišlo by hodně lidí a to by byla skvělá atmosféra. Taky bych si to chtěl rozdat proti Pípovi (bývalý spoluhráč M. Pipek).

A ještě mám poslední otázku. Říká se, že máš štěstí buď v kartách, nebo v lásce. Karty hraješ v autobuse při cestách na zápasy. Vyhráváš?

Asi to na mě moc neplatí, ve vztahu i kartách jsem v pohodě. No, karty občas prohraju.

Tak hodně štěstí a díky za rozhovor

                                                                                                                                          Hynek Macháček

 

VSTUP NA HLAVNÍ STRÁNKU: WWW.SKSRSNI.CZ