«

Lis 28

Po herní pauze jsme vyrazili do boje proti bruslařům

BK MLADÁ BOLESLAV – SK SRŠNI KUTNÁ HORA „A“   4:8  (3:2, 1:3, 0:3)
V sobotu naše „áčko“ zápasem s Bolkou vstoupilo do nadstavbové skupiny „A“ a vstup to byl zpočátku ostýchavý až bázlivý. Jestli byla příčinou tréma z nové a těžší soutěže, respekt ze soupeře zvučného jména, pocit zodpovědnosti nebo něco jiného, to už přesně nezjistíme, ale asi to bylo něco z každého a možná ještě něco navíc.

Nicméně soupeř z toho vytěžil rychle vedení 1:0, na které jsme záhy odpověděli pěknou spoluprací celé první lajny, na jejímž konci stál Honza – 1:1. Od té chvíle se začali chlapci osmělovat a dlouho se tak hrálo vyrovnaně. Leč v 16.minutě jsme soupeři doslova darovali dvoubrankové vedení, na které se prakticky nenadřel – bohužel do čeho kluci z Boleslavi plácli, to skončilo v naší síti – 3:1. Pro Honzu hodné nešťastné a smolné utkání. A tak jsme poslali do branky Sama a do konce třetiny přestali rotovat úplně všechny hráče. Tohle bylo ono potřebné pokropení živou vodou a od té chvíle jsme přebrali otěže zápasu do své moci. Do přestávky se povedla ještě korekce na 3:2, když Pavel svou samostatnou akci zakončil umným blafákem.
   Druhá třetina již vyšla v náš prospěch. Byli jsme lepší a hokejovější, leč naprosto marní v koncovce. Přesto jsme zvládli obrat v utkání, ale z řady šancí vytěžili jen hubené jednobrankové vedení 4:5. Jak řekli sami rozhodčí po zápase: Kdybyste byli schopní trefovat prázdnou branku, vedli jste o tři branky již po druhé třetině“. Takhle jsme si museli počkat na začátek posledního dějství, kdy nám to tam konečně napadalo, a během čtyř minut jsme třikrát skórovali. Soupeř byl v tu chvíli jak opařený, naší střídačku zalila euforie a po zbytek zápasu tak Sršni precizně kontrolovali výsledek i hru.
   V utkání jsme zvítězili vysoko 4:8, ale výhra se vůbec nerodila snadno. Chleba se zlomil až v polovině zápasu a do té doby šlo o vyrovnaný duel, když na začátku byli domácí mnohem nebezpečnější než naše sestava. Nakonec jsme se ale rozehráli a dokázali jak výsledkem tak i herně hostující celek výrazně překonat. Potěšitelné bylo, že hra měla velmi rychlé tempo, i když pro některé naše kluky z „béčka“ to bylo až moc rychlé a občas nestíhali a propadali. Přesto jsem rád, že se je podařilo v sestavě prostřídat a mohli tak postupně získávat ostruhy i s tímto vyšším levelem. Jinak Boleslav na mě působila kompaktnějším a herně vyrovnanějším dojmem, zatímco my disponovali větším množstvím výraznějších individualit, které domácím po celý zápas zle zatápěly.
   A tím bych celé dnešní povídání ukončil a popřál vám tradičně příjemný a s radostí prožitý následující týden.
Sestava: Sam Nevole, Jan Sadílek, Jan Knížek, Dominik Hruboš, Marie Hynková, Tomáš Hájek, Štěpán Lipský, Josef Dvořák, Pavel Tvrdík, Tomáš Břinčil, Štěpán Jelínek, Šimon Král, Matouš Bajer, Matouš Klouček, Martin Závůrka, Jiří Koubský.
branky: Jan Knížek 3x, Pavel Tvrdík 3x, Dominik Hruboš 2x.
asistence: Jan Knížek 3x, Dominik Hruboš 2x, Marie Hynková 1x, Jiří Koubský 1x, Tomáš Břinčil 1x.