«

«

Říj 26

Po Kozlech z Kolína jsme pokořili i Lva z Nymburka

9. kolo neděle 22.10.2017

SK Sršni Kutná Hora:HC Nymburský Lev 6:4 (1:2; 1:2; 4:0)

Přesně týden po vítězném derby v Kolíně, jsme na domácím ledě přivítali hokejisty z Nymburka. V utkání jsme byli lepší, což se v brankovém skóre projevilo až v závěrečné části.

Od začátku utkání se hrál vyrovnaný hokej, který prakticky vydržel po celou první třetinu. Hrálo se nahoru dolů a to celkem svižně. Tomu odpovídá i údaj o poměru zásahů gólmanů 13:13 po první části. Nicméně padaly i branky a první se prosadili hosté v čase 7:23, kdy jsme nedůsledně střežili prostor před svojí brankou, čímž se soupeř dostal k dorážce a otevřel skóre 0:1. Ve čtrnácté minutě bylo již neveselo, kdy jsme místo bruslení zůstali stát a pravé nymburské křídlo svižnou střelou k levé tyči zvýšilo na 0:2. Naštěstí jsme dvoubrankovou ztrátu dokázali eliminovat hned po buly. Tu jsme vyhráli, Šimon Pokorný po pravé straně pláchl do útočného pásma, přihrál přesně na hůl před branku najíždějícímu Lukáši Seckému a ten z první nedal poprvé gólmanovi soupeře žádnou šanci 1:2. To byl i stav při první siréně.

Ve druhé části jsme postupně začali přebírat otěže hry. Byli jsme lepší a vytvořili jsme si i více příležitostí ke vstřelení branky. Bohužel koncovka byla z naší strany slabá a tak se stav posunul opět v náš neprospěch. Ve 25 minutě se soupeř dostal do naší třetiny a rychlá překvapivá střela švihem z kruhu prolétla jako projektil Jendovi Kolečkovi mezi betony a bylo to 1:3. V této fázi jsme již byli opravdu lepší, ale ztroskotávali jsme neustále na jalové koncovce. Z nemohoucnosti dát gól nás vyvedl až David Zvěřina, který bombou od modré snížil na 2:3. Po snižující brance se hra lehce vyrovnala, ale pořád jsme o něco více tahali za šňůrky my. Když už se zdálo, že jednobrankovým rozdílem druhá třetina skončí, stala se těžko uvěřitelná věc. Po vyhranné buly, puk na naší hokejce mířící i s obráncem do rohu a přesto na konec končí v naší síti. Jednoduše řečeno, naše přihrávka před naší branku, našla neomylně útočníka soupeře, který se sám před Jendou na podruhé 18 sekund před sirénou nemýlil 2:4.

Naštěstí nás tento moment nijak nesrazil do kolen a ve třetím dějství jsme pokračovali v naší celkem slušné kombinační hře. Ve 43 minutě jsme pěknou střelou, kterou vyslal Matěj Šváb z poza kruhu snížili na 3:4 a ve 47 minutě jsme po další kombinaci Šimon Pokorný vs. Lukáš Secký dokonce vyrovnali 4:4. Rozhodující momenty utkání přišly v poslední pětiminutovce, kdy nejdříve Lukáš Secký přelstil obrannou hráz Nymburka a bekhendem nás poslal do vedení, aby následně minutu a půl před koncem tečoval před gólmanem pěknou střelu Matěje Švába a uzavřel účet utkání na konečných 6:4. Na konečném výsledku už nic nezměnila ani skoro minutová soupeřova power play.

Sestava:

Jan Koleček

David Zvěřina, Matěj Šváb, Tomáš Knížek, Vojtěch Hamsa, Jan Kašpar, Natálie Brichová, Lukáš Secký „C“, Petr Hrubý, Denis Čížek, Šimon Pokorný, Vojtěch Matějka, Josef Komárek, Ondřej Veit

Trenér: Michal Procházka

Statistiky:

Branky: 4 x Lukáš Secký, 1 x David Zvěřina, 1 x Matěj Šváb

Asistence: 2 x Šimon Pokorný, 1 x Lukáš Secký, 1 x Matěj Šváb

Vyloučení:  0  :  1

Branky přesilová hra:  0  :  0

Branky oslabení:   0  :  0

Zásahy brankáři: 28 : 37