«

«

Pro 17

Po zbytečném faulu jsme ztratili zápas

HK Králův Dvůr – SK SRŠNI Kutná Hora 5:4   třetiny (1:2, 3:1, 1:1) 

Berounský zimní stadion byl místem předposledního zápasu roku 2018, s týmem Králova Dvora. V sestavě nám chyběli Javůrek, Socha a Grauer se Siváčkem, posílil nás junior Plíhal.

První minuty jsme sledovali spíše herní chaos, z kterého se z ničeho nic zrodil první gól v naší síti. Nahozený puk se převalil přes vyrážečku našeho gólmana a doskákal do brány. Žádná akce, přesto platný gól…
Velká četnost naší střelby neměla dostatečný efekt, až zásah Dytrycha přinesl vyrovnání. Gól to byl poměrně kuriózní, ovšem dokládá urputnost Dytrycha, s jakou bojuje pro tým. Při průniku po pravém křídle ho soupeř poslal k ledu, Vojta ale ještě vleže dokázal dohrát ztracený puk a překonat gólmana Krejčího. Gól nás trochu zklidnil a přinesl ještě větší střeleckou aktivitu. Tu dokázal využít obránce Pavel Švejda, který si sjel od modré až před brankoviště a otočil zápas na naši stranu. Několik dalších šancí jsme nevyužili, stejně tak soupeř. Ten dokonce ani minutovou přesilovku 5 na 3 v závěru třetiny.
Na začátku druhé třetiny jsme dokázali zvýšit na 1:3 z hole Matouše Jelínka a přes neuspořádanou hru jsme byli jasně lepším týmem. To se však mělo rychle změnit. Neuběhla ani minuta od našeho třetího gólu, když Rudolfský za naší bránou poslal na mantinel Vacka a dostal za to 5+20 minut.
Pětiminutové vyloučení s týmem doslova zalomcovalo, pro soupeře to byla vítaná vzpruha, kterou využili. Několik střeleckých pokusů zlikvidoval David Jelínek, pak hákoval Sagan a mohli jsme si oddechnout od tlaku při hře 4 na 4. To jsme zvládli, ale nervy pracovaly a na led skočilo víc hráčů než pravidla dovolují. Rázem jsem přesilovku soupeři znásobili a tu dokázali za 12 sekund využít. Snížili na 3:2. Následovalo několik dalších vyloučení, aby přesně v půlce zápasu, při hře 5 na 5 domácí snížili na 3:3.
Když musel soupeř ve 34. minutě nechat opakovaně svoji pětku na ledě kvůli zakázanému uvolnění, byla to šance na jejich přehrání a navýšení skóre. To se, ale nestalo. Propadli jsme na celé čáře, domácí Pánek mezi námi projel jak mezi kužely a backhandem přes rameno Jelínka vrátil domácím vedení. Bylo to naše trestuhodné zaváhání.
Místo útočení jsme kupili další zákroky, za které nás rozhodčí trestal. Škoda, že zcela ignoroval velmi pozdní dohrávání našich hráčů, stejně tak píchnutí holí, které schytal Jiráň, nebo řadu nedovolených bránění. Pokud bychom však proměnili řadu vyložených šancí, zejména z 1. třetiny, mohli jsme dát čtyři, pět gólů a nemuseli jsme se trápit.
Ve 36. minutě jsme další soupeři dalších 26 sekund přesilovky 5 na 3, když nejprve Dytrych podrazil soupeře a následně Havelka po špatném zpracování puku použil nesmyslně koleno! Soupeř, ale nevymyslel nic, čím by tuto výhodu využil.

Do 3. třetiny jsme zredukovali sestavu na 2 pětky a obraz hry se výrazně proměnil. Většinu času jsme trávili v útočné třetině soupeře a herně jsme soupeře jasně převyšovali. Přesto se mu podařilo skórovat ve 48. minutě, kdy naše 1. pětka nebyla vůbec důrazná v bránění a rázem jsme prohrávali o 2 góly my! V 55. minutě byl opět vyloučen domácí Sagan a snížení na 5:4 zajistil Matouš Jelínek.
Pár dobrých šancí jsme si vytvořili a náš tlak byla zcela zřejmý, přesto jsme nedokázali dát další gól a naprosto zbytečně jsme ztratili dobře rozehraný zápas.

Byl to jeden z našich nejhorších výkonů v letošní sezóně, který ještě podtrhuje fakt, že jsme hráli se soupeřem, který je bodově jedním z nejslabším v soutěži. Jestli je to nevyzrálostí mladého týmu nebo neochotou bojovat pro tým v zápasech, u kterých se domnívají, že je vyhrajeme „automaticky“ nevím. Umíme hrát velmi dobře se silnějšími soupeři, v těch ale bodově jen paběrkujeme. Takže si musíme v kabině, každý ve své hlavě srovnat priority. Je hezké hrát hezký hokej a být chválen fanoušky, ale je nutné hrát účelný hokej a získávat body!
Každý z našich hráčů si proto musí sáhnout do svědomí, jestli na berounském ledě odvedl výkon a nasazení, které odpovídají jeho možnostem a dovednostem a týmovosti.

Poslední zápas letošního roku odehrajeme na domácím ledě v sobotu 22. prosince od 17:30 hodin proti SK Černošice.

Statistiky SRŠNI – Králův Dvůr:
– celkem střelba 35:24
– úspěšnost gólmanů 79,2% : 88,6%
– využití přesilovek 2:1
– úspěšnost vhazování 45% : 55%

sestava: Jelínek David, Pekař
Chmelař, Švejda Pavel, Křeček, Havelka, Vaněk
Beran, Rudolfský, Dytrych, Jelínek Matouš, Jiráň, Tvrdík Jan, Šváb Michal, Plíhal, Tvrdík Jiří, Sádlo
Trenér: Stanislav Bednář
Branky: Dytrych, Pavel Švejda, Matouš Jelínek 2x
Asistence: Chmelař, Beran, Jiráň, Pavel Švejda, Jan Tvrdík
Vyloučení: 7x 2 minuty + 5+20 min. : 5x 2 minuty

 

Fotky jsou na webu https://srsni96.rajce.idnes.cz/2018-12-15_-_Mistrak_-_Kraluv_Dvur-Srsni_A_%2C_5_4%2C_0_bodu/

ZJelínek-