«

«

Pro 23

Poslední utkání v roce Sršňům nevyšlo.

Neděle 21.12.2014 SK Sršni Kutná Hora – HC Poděbrady 1:9 (0:4,1:1,0:4) (doplněno video). Poslední utkání roku 2014 připadlo na zápas proti zatím suverénním Poděbradům. Předchozí dvě utkání byla výsledkově vyrovnaná a po skončení obou jsem si říkal, že Poděbrady příště porazíme. Toto přání se ráno před zápasem změnilo na přání, abychom utkání alespoň odehráli, protože v kabině hodinu před zápasem stále nebyl dostatečný počet hráčů. Do zahájení utkání se naštěstí dostavilo, dohromady se dvěma staršími žáky, jedenáct hráčů a k zápasu jsme tak mohli nastoupit.
Úvod zápasu nám hrubě nevyšel, po 44. sekundách hry jsme nechali před vlastním brankařem osamoceného útočníka soupeře, který v klidu zakončil a hosté vedli 0:1. Za 20 sekund bylo ještě hůř, když jsme nechali přes celé hřiště projet hráče soupeře a ten střelou, se kterou obvykle Tomáš Pekař nemá problémy, zvýšil na 0:2. Domácí trenéři si vzali oddechový čas s cílem „probudit“ své svěřence. Těžko posoudit, zda se to podařilo, hosté byli i nadále silnější a důraznější a v čase 7:22 využil hostující obránce clonících hráčů před naší bránou a zvýšil na 0:3. Do konce třetiny ještě hosté dokázali využít přesilovou hru 5 na 3 a zvýšili na 0:4.
Druhá třetina skončila vyrovnaným skóre 1:1, když Venca Kadleček v polovině zápasu ujel všem bránícím hráčům a snížil na 1:4, hosté však minutu a půl před koncem třetiny využili toho, že jsme nedokázali pokrýt jejich hráče a do kabin jsme odcházeli opět s čtyřbrankovým rozdílem. O přestávce mezi druhou a třetí třetinou opustil zimní stadion na nosítkách záchranné služby Robin Jestříbek s bolestmi zad. Naštěstí podle informací, které mám se nejednalo u žádné závažné poranění.
Třetí třetinu jsme bohužel začali podobně jako tu první a v čase 42:04 jsme opět nechali soupeřova útočícího hráče projet celým hřištěm a jednoduše zvýšit na 1:6. Podobně vypadala i branka na 1:7 o šest minut později a branka na 1:9 dvě minuty před koncem, kdy jsme soupeřova hráče nechali projet z obranného pásma až za naši branku, za kterou nechal našeho bránícího hráče a nikým neatakován po vyjetí před branku překonal Tomáše do šibenice. Ve výčtu tak chybí osmá branka soupeře, kterou docílil snadnou dorážkou střely, kterou sice brankař vyrazil, ale naši bránící hráči nedokázali ani odklidit puk do bezpečí, ani odstavit soupeřovy hráče.
Výsledek je krutý, ale tentokrát zřejmě i spravedlivý. Snad se nám do příštího zápasu podaří doléčit všechny nemoci a zranění a budeme tak moci znovu pomýšlet na nějaký bodový úspěch.


-oldaf-