«

«

Led 25

Příbram vyšla naprázdno, Sršni doma jen vítězí

16. kolo KSM: SK Sršni Kutná Hora – TJ Spartak Příbram  5:0   (1:0, 1:0, 3:0)

V šestnáctém kole krajské soutěže Sršni hostili na svém ledě Spartak Příbram. Do utkání vstupovali domácí jako favorit s vědomím, že Spartak je houževnatý tým a umí Sršně potrápit. Cílem bylo samozřejmě tříbodové vítězství a udržení náskoku čtyř bodů na čele tabulky. V sršním dresu se premiérově představil mladý obránce Jiří Fiala.

Že se Sršňům proti Spartaku špatně hraje, dokázala první třetina, která přinesla hru plnou hokejového trápení. V její polovině se však Javůrkovi povedlo otevřít skóre z nahrávky Pipka a nejtěsnější vedení vydrželo domácím až do první sirény.

Druhá část se nesla v podobném duchu. Navýšit vedení se povedlo po pěti minutách opět Javůrkovi, tentokrát po asistenci Tvrdíka II. a první formace Sršňů se dostala do herní pohody. Šance hostů spolehlivě likvidoval Denis Hermann a stav 2:0 se až do druhé sirény nepodařilo nikomu změnit.

Třetí třetinu domácí zvládli nejlépe. Nejprve další posun skóre zajistila první formace Sršňů, když po nahrávkách Čejky a Rudolfského rozvlnil síť Vaněk, poté se prosadili mladíci z druhé formace. Po kombinaci bratří Tvrdíků rozsvítil čtyřku Jelínek. Poslední změnu stavu zařídila opět první formace, kombinací Vaňka, Čejky a střelce hattricku Javůrka. Denis Hermann byl v bráně stoprocentní a vychytal další nulu.

Sršni tedy zaslouženě zvítězili za tři body, udrželi domácí neporazitelnost a stále vedou soutěž. Další kolo odehrají venku proti Hvězdě Kladno v sobotu 30.1.2016

Branky Sršňů: Javůrek (Pipek, Tvrdík I.), Javůrek (Tvrdík II., Meloun), Vaněk (Rudolfský, Čejka), Jelínek (Tvrdík I., Jan Tvrdík) Javůrek (Čejka, Vaněk)

Sestava: Hermann (Březina)  –  Vaněk, Čejka, Švejda, Tvrdík II., Meloun, Fiala, Rudolfský, Pipek, Javůrek, Tvrdík I., Jan Tvrdík, Jelínek, Pácal, Andrle, Hynek, Sádlo        Trenér: Stanislav Bednář

Vyloučení: 4/4    Střely na bránu: 38/23