«

«

Led 20

Přípravka dovezla z Příbrami druhé místo

V sobotu časně ráno vyrazil od kutnohorského zimáku autobus s nejmenšími sršni směr Příbram. Čekal nás možná nejtěžší turnaj sezóny. Soupeři nám byly týmy Příbrami a Mladé Boleslavi „A“ + „B“. Domácí celek nás tuto sezónu již dokázal porazit (5:6 na prvním turnaji) a Mladá Boleslav patří dlouhodobě k nejlepším týmů, kdy těží hlavně z velké hráčské základny. Čili žádná procházka růžovým sadem ……..

V prvním utkání nás čekal tým Mladé Boleslavi „B“. Soupeř, u něhož bylo velmi těžké odhadnout kvalitu, protože pokud máte v kategorii 1.-2. třída 40 hráčů, nebývá problém postavit 2 velmi silné týmy.

Do brány se v první třetině premiérově postavil Patrik Balvín, který se pro brankářské řemeslo rozhodl teprve před 14 dny. A svůj první ostrý start nemohl zvládnout lépe – neinkasoval. To se však nepodařilo gólmanovi Boleslavi, kterého naši střelci překonali hned 4 krát.

Po první přestávce se mezi tyče postavil Dan a Patrik šel vstřebávat své první dojmy z turnaje. Průběh druhého dějství téměř přesně kopíroval to první. Po jeho konci byl stav 8:1 a vzhledem k obrazu hry bylo již prakticky rozhodnuto. Tomu odpovídala i třetí třetina, která byla o něco „volnější“ se skóre 3:2.

SK Sršni – BK Mladá Boleslav B 11:3 (4:0;4:1;3:2)

(střely na bránu 38:14)

Branky: Knížek, Hruboš, Franc (as. Janata), Franc, Janata, Hruboš (as. Macháček), Knížek, Knížek, Knížek, Macháček (as. Knížek), Franc

Sestava :

1.    Franc – Janata – Hynková – Šetina (+1; 4 vstřelené, 3 inkasované)

2.    Knížek – Hruboš – Macháček – Hájek – Tvrdík ( + 7; 7 vstřelené, 0 inkasované)

G.   Neuman, Balvín

Pro oko nejhezčí, ale i herně nejpovedenější zápas turnaje byl proti domácí Příbrami. Celé utkání bylo ve vysokém tempu a s velkou bojovností na obou stranách. Překvapilo mě, jak si kluci z předešlého vzájemného zápasu pamatovali, že má Příbram výborného gólmana, který nás minule vychytal. Sami se na něho hecovali a bylo vidět, že ho chtějí co nejrychleji „odšpuntovat“. To se jako prvnímu podařilo Dominiku Francovi, který zakončil akci svého dvorního nahrávače Tomáše Janaty. Potom začal úřadovat Honzík Knížek. Příbramským brankářům a obráncům se o jeho střelách a kličkách bude asi ještě chvilku zdát – a nebudou to moc sladké sny. Honza totiž konečně vyměnil své tradiční „dloubáky“ za střelu tahem a výsledek je zcela zřejmý – místo padajících listů teď na bránu létají nechytatelné pershingy.

O výsledku utkání bylo (téměř) rozhodnuto už po druhé třetině, kdy skóre bylo 10:2 z pohledu sršňů. Příbramští již jen dokázali kosmeticky upravit na závěrečných 11:5.

Za tento zápas si všichni zaslouží pochvalu. Sice v něm nebylo k vidění tolik kombinací jako např. při minulém domácím turnaji, ale o to víc v něm bylo nasazení a bojovnosti.

SK Sršni – HC Příbram  11:5 (4:1;6:1;1:3)

(střely na bránu 41:20)

Branky: Franc (as. Janata), Knížek, Knížek (as. Hájek), Franc (as. Šetina), Knížek, Franc (as. Janata), Hruboš (as. Knížek), Janata, Knížek, Knížek, Knížek

Sestava :

1.    Franc – Janata – Tvrdík – Šetina ( 0; 4 vstřelené, 4 inkasované)

2.    Knížek – Hynková – Hruboš – Macháček – Hájek ( + 6; 7 vstřelené, 1 inkasované)

První soupeř, o kterém můžu tuto sezónu říct, že nás přehrál, přestřílel a v první třetině dokonce válcoval byla Mladá Boleslav A. Začali jsme se zbytečně velkým respektem a nechávali škodováky dělat si co chtějí. Nutno však spravedlivě dodat, že byli opravdu lepší, větší, silnější. Některé souboje např. Honzy Knížka s hráčem o hlavu vyšším byly opravdu bitvou Davida s Goliášem. Většina soupeřových střel chodila nahoru a brankáři neměli moc šancí na úspěch.

Od druhé třetiny už však sršni nepůsobili tak oddaným dojmem a obraz hry se výrazně změnil. Hra se začala vyrovnávat. Skóre sice stále rostlo rychleji na straně boleslavských, ale už nás neválcovali. Oceňuji, že nikdo z kluků nesložil zbraně a hráli naplno až do posledního střídání.

SK Sršni – BK Mladá Boleslav A 5:19 (2:9;2:5;1:5)

(střely na bránu 19:40)

Branky: Franc, Franc (as. Janata), Knížek, Tvrdík, Franc (as. Macháček)

Sestava :

1.    Franc – Janata – Tvrdík – Šetina (- 5; 4 vstřelené, 9 inkasované)

2.    Knížek – Balvín – Hruboš – Macháček – Hájek ( – 9; 1 vstřelené, 10 inkasované)

Pokud bych měl vyhlásit nejlepšího hráče turnaje, tak by jím byl tentokrát jasně Honza Knížek. První zápas vstřelil 4 góly a z druhého proti Příbrami si udělal one man show se statistikou 6+1. Dokazuje tak oprávněnost svojí nominace v anketě Hvězda Deníku, kde mu můžete pomocí hlasovacího kupónu, který vychází v KH Deníku každý den (vyjma neděle) až do poloviny února, vyjádřit svojí podporu.

Za zmínku stojí určitě i 3 hattricky ve 3 utkáních v podání Dominika Franc. Ovšem speciální pochvalu si zaslouží Patrik Balvín, který se premiérově postavil do brány a vše zvládl bez výraznějších chyb. Navíc na turnaj jel bez rodinného doprovodu, zcela sám a ani s tímto neměl problém. Jako třešničku na dort pak přidal 1 třetinu odchytanou za Mladou Boleslav, která měla indisponovaného gólmana.