«

«

Zář 28

Přípravka vyzvala Ledeč

Vítám všechny u reportáže z dalšího zápasu sršní přípravky, která měla tuto sobotu za soupeře kluky a holky z týmu Ledče nad Sázavou. Utkání ovšem předcházela jedna zásadní informace z průběhu týdne, která by neměla zůstat nezmíněna. A to, že hosté nastoupí na straně „A“ týmů s několika staršími hráči. Bez mučení se přiznám, že jsem souhlasil, protože jsme teď třikrát poměrně přesvědčivě vyhráli, tak proč si nezvednout laťku i za cenu porážky. Ono vyhrávat je samozřejmě příjemné, motivující a určitě je to naše snaha. Na druhou stranu ale tvrdím, že pro správný vývoj jedince je potřeba ochutnat taky porážku. Člověk se totiž po prohře o sobě mnohem víc dozví a je nucen přemýšlet o tom, co a jak udělat příště jinak, aby ho nepotkala znovu. No a za druhé si po prohře začne víc vážit vítězství, což platí nejen ve sportu. Takže nebát se prohrát, ale také si nezvykat prohrávat.

   Ale dost už mudrosloví a rychle k samotnému zápasu. Přestože již samotné rozbruslení dalo evidentně najevo, že tentokrát půjde v mnoha ohledech o souboj Davida s Goliášem, tak po první patnáctiminutovce byl ještě velmi přijatelný stav 4:5. Ovšem již v průběhu druhé části začal soupeř své vedení navyšovat i díky postupnému odcházení naší koncentrace s fyzickou kondicí, což vyústilo v odevzdání se hokejové letargii. Před poslední částí jsme si několikrát zdůraznili, že to co bylo se již nepočítá a poslední část pro nás začíná znovu za stavu 0:0. No a jako mávnutím kouzelné hokejky do poslední části nastoupili kluci s nasazení, jako na začátku zápasu a odehráli vyrovnané poslední dějství. Přesto utkání potrženo sečteno skončilo výsledkem 7:19.

   Ale pozor! O zase tak jednoznačnou záležitost, jak ukazuje výsledek, se nejednalo. Hrálo se na obě strany, šance byly na obou stranách, ale hosté měli ve svém středu prostě několik hráčů, kteří byli momentálně v bruslení, vedení kotouče a střelbě o level výš než my. A ty když do toho šlápli, tak jsme jim párkrát nestačili ani štípnout lístek, jak kolem nás profičeli. Přesto si troufnu tvrdit, že jsme odehráli jednu patnáctiminutovku výborně (první), jednu velmi dobře (čtvrtou), jednu uspokojivě (druhou) a jednu neuspokojivě (třetí). A ani si nemyslím, že by někdo z kluků dnešní utkání úplně vypustil a někteří, jako třeba Jirka, svým sebevědomým výkonem bez známky jakéhokoliv respektu, dokonce velmi mile potěšili. No a jiní zase trochu zůstali za svými možnostmi, ale tak to chodí. Je ovšem třeba dále pracovat na zlepšení, protože od toho tu jsme. Závěrem ještě gratulace premiérovým střelcům našeho týmu Matoušovi a Matějovi s přáním aby jim to tam padalo i dál.

   Na straně „B“ týmu se hrálo výsledkově vyrovnanější utkání s konečným skóre 3:7, ale netroufnu si cokoliv komentovat, protože jsem jej bohužel neviděl. Neumím být současně na dvou místech, nebo se nějak rozdvojit, a proto jen krátké info, které jsem dostal k průběhu. Většina utkání byla výsledkově vyrovnaná, kdy jsme dokonce i dvakrát vedli, ale v závěru soupeř bohužel strhl vítězství na svou stranu. To ale není tak důležité, protože nejdůležitější je, že i ty nejmenší děti hráli. A když tomu tak bude pravidelně, potom se časem dostaví i chtěné výsledky a možná už příště to bude o další chloupek lepší. Víc nemám, co bych řekl. Prostě musíme dál pracovat, protože děti umí jenom tolik, kolik je my dospělí naučíme, a to se týká hokeje, hry na piáno, či přístupu k životu. Prostě je musíme učit nejen hokej a sport, ale také férovosti a zanechávat v nich pozitivní stopy a vzpomínky do života.

P.S. Omlouvám se, ale zapomněl jsem napsat pochvalu na Matoušův výkon a jeho tři góly, i když tatínek mi říkal, že to byl proti minulému víkendu jen slabý odvar.

P.S.s. Kdo chce, může si prohlédnout nebo stáhnout foto a video na tomto odkaze:

https://picasaweb.google.com/114251061060881873756/SKSrsniLedecNadSazavou

https://www.youtube.com/watch?v=12RgIkJ_UIE

P.S.s.s. Včera jsme byli večer v Hradci na divadelním představení Koule (insprované životem naší světoznámé koulařky), které bylo především ohromná legrace, ale taky velké množství otázek ohledně etiky a smyslu sportu. Vřele doporučuji.

sestava „A“ týmu: Sam Nevole, Štěpán Jelínek, Pavel Tvrdík, Jakub Komárek, Matouš Bajer, Michal Zvěřina, Jiří Koubský, Tomáš Břinčil, Matěj Mimra

branky: Pavel Tvrdík 3x, Matěj Mimra 2x, Štěpán Jelínek, Matouš Bajer

asistence: Jiří Koubský

Sestava „B“ týmu: Jakub Jelínek, Martin Závůrka, Vojta Maník, Adam Hykš, Jan Vajgl, Dominik Rejnek, Tomáš Král, Štěpán Král, Marek Neuman, Matouš Klouček, Kamil Hladík

branky: Matouš Klouček 3x

-Pavel Sirotek-