«

«

Zář 23

Přípravnou odvetu Sršni prohráli

Odvetné utkání proti stejnému soupeři z minulého týdne odehráli Sršni opět na domácím ledě v neděli večer. V bráně Sršňů se představila další posila. Petr Miřátský, který je hráčem Žabonos na hostování v Kutné Hoře. Pro zranění nenastoupil Tomáš Richter, kterého v obraně nahradil Martin Meloun. Předpověď trenéra, že bude těžší zvítězit podruhé se potvrdila.

Úvodní část přinesla svižný vyrovnaný hokej se spoustou šancí na obou stranách. Skóre otevřeli hosté v přesilové hře kotoučem dotlačeným po ledě v závaru. Sršni se snažili odpovědět, ovšem nedařila se jim koncovka. Těsně před první sirénou hosté potrestali chybu sršňů a nechytatelnou střelou zvýšili své vedení.

Ve druhé třetině hosté uklidněni vývojem skóre získávali převahu, ovšem paradoxně tuto část prohráli, když se povedlo sršňům snížit brankou Hetfleische, který společně s Rudolfským „umotali“ obranu Žabonos. Nepříjemností bylo krvavé zranění Andrleho, který inkasoval v závaru úder hokejkou do nosu od vlastního hráče.

Do závěrečné třetiny nastoupili Sršni s odhodláním otočit vývoj a měli více ze hry. Vytvořili si spoustu skvělých šancí, ovšem branka Žabonos byla zřejmě zakletá. Čejka nastřelil dvakrát tyč, Charvát neproměnil několik brejků a všechny dorážky pochytal brankář soupeře. V polovině třetiny přišla pro sršně studená sprcha, kterou spustil gól v oslabení. Povzbuzení hosté v rozmezí 80ti vteřin dokázali skórovat ještě dvakrát a o vítězi bylo rozhodnuto. Nic na tom nemohl změnit ani Charvátův gól z dorážky, který uzavřel skóre a utkání se v poklidu dohrálo.

Jelikož avizovaný soupeř na poslední přípravné utkání svou účast odřekl, příští týden zápas nebude! Krajskou soutěž odstartují Sršni domácím utkáním proti Hvězdě Kladno v neděli 6. října.

2. přípravné utkání

SRŠNI Kutná Hora – HC Žabonosy 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)

Branky sršňů: Hetfleisch (Rudolfský), Charvát (Hetfleisch)

Sestava: Petr Miřátský, Šimon Balham – David Čejka, Jan Vaněk, Jiří Novotný, Lukáš Krištof, Martin Meloun, Jiří Tvrdík (KO), Jiří Tvrdík (KH), Michal Charvát, Pavel Andrle, Milan Volný, Jelínek Robert, Tomáš Kaiser, Otakar Hynek, Lukáš Rudolfský, Tadeáš Hetfleisch

Trenér: František Coubal

-Hynek Macháček-