Srp 22

První utkání sezóny Sršňům vyšlo

Příprava 1.utkání

Sršni Kutná Hora – HC Poděbrady  5:0  (1:0, 2:0, 2:0)

V neděli na svém ledě odehráli muži první přípravný zápas proti HC Poděbrady. Sestavu trenér Stanislav Bednář neměl ještě kompletní a tak kádr doplnil juniory. Svou premiéru v dospělém hokeji si odbyl čerstvě devatenáctiletý Josef Adam a šestnáctiletý Ondřej Macháček. I soupeř měl ve svém týmu několik mladíků.

V úvodu byli Sršni asi ještě v myšlenkách na dovolené a tak Poděbrady hodně zaměstnaly Davida Jelínka v kutnohorské brance. Ten však byl koncentrován a svůj tým podržel. Postupně se domácí hráči vzpamatovali a soupeře dokázali „zmáčknout“. O první branku sezóny se postaral David Čejka, který od modré propálil všechny hráče před sebou a rozvlnil síť Poděbrad.

Druhá třetina byla už od domácích hráčů povedenější. Celou třetinu měli více ze hry a dokázali se prosadit. Druhá formace dvakrát rozebrala hostující obranu a skóre navyšoval dvakrát Dominik Jiráň na 3:0.

Třetí třetinu chtěli hosté nespokojeni s vývojem výsledek zlepšit. Všechny jejich snahy však končily u bezchybného Davida Jelínka. V posledních pěti minutách ještě dvakrát udeřili Sršni. Nejprve Petr Javůrek zvýšil na 4:0 a v samém závěru svůj únik zakončil pod víko Lukáš Rudolfský na konečných 5:0.

První prověrka tedy přinesla nulu na kontě Davida Jelínka. Také úsměv na rty Stanislava Bednáře, který i když ví, že je na čem pracovat, byl spokojen s výsledkem.  Odveta se odehraje v neděli za týden od 17:30 v Poděbradech.

Sestava Sršňů: D. Jelínek (Březina) – Vaněk, Čejka, Švejda Pavel, Havelka, Švejda Petr, Křeček, Rudolfský, Javůrek, Jiráň, Jelínek M., Siváček, Hynek, Adam, Macháček