«

Led 18

Rohy Kozlů byly řádně nabroušené

SK Sršni Kutná Hora : SC Kolín     2  :  7   (2:1; 0:4; 0:2)

Sobota 17.1.2015 09:00 ZS Kutná Hora match s Kozly. Takhle nějak by mohl vypadat nadpis na plakátu zvoucí na utkání Sršních mladších žáků. Po utkání by tam klidně někdo mohl dopsat „Kozli potrkali Sršně.“ Já se ptám: „Bylo by to pravdivé tvrzení?“ Sám si i s dovolením odpovím: „Ano je to pravda!“ Dále se ptám: „Jak je toto možné?“ Opět si odpovídám: „Protože jsme (jako Sršni) jim to dovolili!“ Dále vznáším ještě dotaz „Proč se nechají Sršni dobrovolně a bolestivě trýznit?“ Opět se pokusím odpovědět : „Nu což, trochu masochismu neuškodí!“ Jako poslední otázku položím v následujícím znění: „Je možné tuto úchylku nějak úspěšně léčit?“ Odpověď: „Dokud bude toto sebetrýznění některým jedincům navozovat uspokojení, tak dle mého názoru nikoli!“

Ale pojďme asi k samotnému utkání. Kolín je vždy silný a nepříjemný soupeř. Ale je to derby a to někdy částečně smazává, jak už to v těchto utkáních bývá, herní rozdíly. Soupeř začal utkání od podlahy a dostal nás do defenzivy. Po prvních střídáních zaznělo na střídačce jasné ne takovéto hře.  A tak se stalo, že jsme začali bojovat. Zejména první pětka hrála opravdu dobře. Vycházela ze zabezpečené obrany a podnikala rychlé kontry do soupeřových obraných řad.  Zhruba od 3’ jsme byli lepším týmem a svojí aktivní hrou jsme soupeře nepustili k možnosti diktovat tempo hry. V 5’ přesněji řečeno v čase 4:48 jsme způsobili v obraně soupeře zmatek a Lukyn Secký po přihrávce Toma Knížka potěšil naše diváky 1:0. I po vstřelené brance jsme byli aktivní, ale v 9’ se zmocnil na červené čáře hráč s č. 19 Patrik Novotný puku, naši se dopustili možná první chyby v zápase, kdy tohoto hráče nechali nabrat rychlost. Ten následně projel naší obranou jak nůž máslem a bekhendem zakončil nad Jendovu lapačku 1:1. Kdo by si myslel, že nám inkasovaná branka vezme vítr z plachet, tak ten by se šeredně mýlil. Naše agresivní hra podpořená dobrým pohybem pokračovala. V čase 14:23, se nejprve Lukyn Secký vyhnul všemu, co mu stálo v cestě, kdy následně skvěle provedeným blafákem do bekhendu a ještě lepším zasunutím puku k pravé tyči rozesmutněl gólmana hostí podruhé 2:1. První třetina byla nejpovedenější část hry, kdy jsme zde odkryli své kvality. Těch negativních věcí je hodně o těch víme, ale každá pozitivní zpráva o naší hře nám dává naději, že bude lépe. Na střely jsme sice těsně 10:12 prohráli, ale směle řeknu, že jsme byli lepší, a kdyby byl stav po první třetině v náš prospěch vyšší, nikdo by se asi nedivil. Byli jsme před soupeřovou brankou nebezpeční a jedna regulérní branka nám byla nepochopitelně upřena. Šíma Pokorný, který hrál v této části utkání opravdu velice dobře se u naší branky rozjel, prokličkoval přes celé hřiště až před brankaře hostí a dostal puk mezi betonem gólmana a tyčkou za brankovou čáru. Následně dojíždějící hráč hostí však puk vydloubl čepelí hokejky zpět pod brankáře. Vzhledem k tomu, že rozhodčí zřejmě kvůli špatnému postavení puk za čárou neviděl, tak ho také neuznal.

Ač o první pauze trenér Michal Procházka krotil přehnaná očekávání a nabádal k aktivní hře hned o začátku druhého dějství, tak opak byl bohužel pravdou. Druhou část hry jsme začali ustrašeně, jako bychom se báli o výsledek a samozřejmě přišel trest. Při prvním pobytu na ledě ve druhé části naše druhá lajna předvedla tragické střídání, naši se prakticky nedostali vůbec do kontaktu s pukem a jen přihlíželi, jak se povede soupeři při dobývání naší branky. Po několika pokusech bylo dokonáno a puk zapadl za Jendova záda 2:2. Bohužel tato branka nás poslala hodně do kolen a stěží jsme reagovali na úspěšné akce soupeře. Po dalším závaru v naší obranné třetině v čase 23:26 soupeř opět skóruje a poprvé se v utkání ujímá vedení. Tragická tříminutovka vygradovala v čase 24:49, kdy zaspali všichni zúčastnění na ledě, přišla dlouhá přihrávka na naší obrannou modrou, Jenda zůstal stát jak zkoprnělý v bráně a útočník hostí pohodlně prudkou střelou švihem zvyšuje na 2:4. Trenér Michal si okamžitě vyžádal oddechový čas a všem na střídačce a v její těsné blízkosti důrazně sdělil, co si o jejich počínání myslí. Soupeře tyto úspěchy nakoply a dostal se do hry. Zato nám dělalo problémy něco pozitivního provést, zejména s výsledkem. Bohužel už jsme se nedostávali tak často před soupeřova brankáře. Všichni hráči Kozlů přitvrdili, ve hře byli agresivnější než my a vyhrávali většinu osobních soubojů. Sice jsme po výše uvedené studené sprše trochu srovnali hru, ale už jsme netahali za delší konec provazu. Ve 38’ přišel i trochu smolný moment, kdy se strhla před naší brankou „trma-vrma“, hráč hostí golfem napálil puk a ten se od některé z hokejek dostal do vzduchu a výstavním obloučkem zapadl s přispěním Jendovy vyrážečky pod horní tyčku naší branky 2:5. Ve druhé třetině jsme ustoupili z pozic, které jsme si dobyli ve třetině první. Po této části hry si vzal v kabině slovo kapitán „Zvíře“ a konečně promluvil k mužstvu co si tom celém myslí. Kluky jsme tam nechali samotné, takže jen oni vědí, co vše se tam odehrávalo. Asi to nebylo až tak emocionální, ale jen houšť takovýchto aktivit.

Třetí třetina nás již výsledkově nezvedla. Sice jsme se oproti druhé třetině herně zvedli, i když poměr střel ve třetí třetině tomuto tvrzení neodpovídá 3:12 ve prospěch Kozlů, ale je to tak. Nebyli jsme sice tak nebezpeční před soupeřovou brankou jako ve třetině první, ale herně to bylo lepší. Z tohoto tvrzení bych snad vyjmul jen dokonanou 41’, kdy jsme si před naší brankou hlídali jen sami sebe a soupeř pohodlně zvýšil na 2:6. Poslední úder přišel v 54’, kdy Kozlíci využili přesilovku a upravili na konečných 2:7.

V tomto utkání dle mého názoru zklamala druhá pětka, která před týdnem na Zbraslavi zdárně první sekundovala. Toto utkání se klukům hrajícím v této formaci moc nepovedlo. Skončili v hodnocení plus-mínus: mínus 4, což je dost. Opět to však nebylo neuměním, ale podceněním některých fází utkání. Povedené utkání sehrál mimo ostatních v první formaci zejména Lukyn Secký, který nejen, že dvě branky dal, ale nastřelil i dvě tyče. Ono když to sečtu dohromady, tak jedna neuznaná regulérní branka a dvě tyče od Lukyna, možná by se utkání hnulo výsledkově jinam. Ale to je pouze co kdyby a skutek opět utek.

Branky: 2 x Secký

Asistence: 1 x Knížek

Poměr střel:  18 : 37

Vyloučení: 3 : 3

Využití:  0 : 1

Brankář:  Jan Koleček