«

Říj 28

Rozhodovaly přesilovky a nekompetentnost rozhodčího

HC Žabonosy – SK SRŠNI Kutná Hora   třetiny (1:1, 1:2, 2:1, 1:0)  5:4 PP

Derby s týmem Žabonos jsme odjeli odehrát na kolínský led v sobotu 27.10. od 19:30 hodin.
V sestavě chyběl Suchý, který po faulu v minulém zápase s Benešovem, má nejenom několik stehů v puse a uštípnutý  zub, ale i obnovené zranění ruky. V první obraně ho proto zastoupil Grauer. Ve druhé lajně stále chybí Jiráň, na centru druhého útoku nastupuje Siváček.

Začátek zápasu patřil domácím. Velmi rychle se pohybovali, rychlé a přesné nahrávky nám dělali hodně problémů. Touto fází jsme se, ale protrápili a náš výkon se zlepšoval. A dokonce tak, že už ve 3. minutě vystřelil od modré Chmelař a jeho střela propadla až do brány, i díky příkladnému clonění Dytrycha gólmanovi Martínkovi. Gól Sršně definitivně probudil a sledovali jsme skvělý zápas. Tedy od hráčů obou týmů.

Za 3 minuty se stav opět měnil, tentokrát útočnou aktivitou domácích. Prosadit se dokázal Hrachovec dorážkou střely, která prošla brankovištěm a vyrovnal stav na 1:1. Vyrovnané nebylo jen skóre, ale i množství střel obou týmů. Gólmani Jelínek i Martínek svoje týmy jistili a nedávali střelcům šanci na další skórování.

V úvodních minutách 2. třetiny hra mírně přitvrdila, zejména od domácích, i proto jsme dostali výhodu přesilovky
2 hráčů v poli na celých 50 sekund. Druhá pětka zamotala domácí na tolik, že finální nahrávka přes brankoviště od Křečka a střela do prázdné brány od Jendy Tvrdíka dokonala akci, která nám vrátila vedení.
Neuběhly ale ani 2 minuty, když jsme byli poslání do tří my, a také domácí tuto výhodu využili a opět dorovnali naše vedení.
Krátce potom, při jedné z velkých šancí Sršňů, bránící Bašus přehnal svůj důraz u brankoviště na Siváčka. Ten si nenechal ostrý zákrok líbit a poslal Bašuse k ledu. Oba za tento souboj vyfasovali 2+2 minuty.
Oba týmy hráli ve čtyřech, možná i proto domácí při přechodu středního pásma chybovali v rozehrávce, kterou na červené zachytil Havelka. Ve snaze ihned poslat puk do útočené třetiny pro spoluhráče, ho ale poslal na tribunu.
K našemu překvapení si k sobě hlavní rozhodčí povolal na poradu čárové, aby po krátké poradě ukázal tečovaný puk a vhazování v naší třetině…. A to, po odehrání puku od červené čáry a bez kontaktu s protihráčem, všechny překvapilo. Po našem upozornění rozhodčího na nesmyslnost rozhodnutí výrok změnil a vhazování proběhlo ve středním pásmu.
Nedlouho potom zaúřadovala druhá pětka Sršňů. Jan Tvrdík našel volného Matouše Jelínka mezi kruhy a ten rychlou střelou zápěstím prostřelil bezmocného Martínka. Už po třetí jsme se dostali do vedení toho derby.
Opět jsme, ihned po vstřelení gólu, šli do oslabení…. Tým, ale šlapal velmi dobře, vedení jste proto uhájili až do zaznění druhé sirény.

Třetí část jsme sice začínali s jednogólovým vedení, ale vyrovnanost zápasu byla pořád velmi velká. Domácí, jmenovitě Hutla, to dosvědčili třetím dotažením skóre, tentokrát na 3:3 ve 46. minutě.
V 50. minutě byl vyloučen domácí Skokan a naše první pětka předvedla tlak, který domácí neustáli. Po odražené střele Berana dorážel z pravého kruhu Chmelař a svým druhým gólem v zápase poslal Sršně už po čtvrté do vedení.
Během střídání třetí pětky, které odehráli v obranné třetině Žabonos, dohrál Socha soupeřova obránce a vyfasoval
2 minuty. I tato přesilovka, už čtvrtá v zápase, přinesla gól a domácí opět dotáhli skóre.
Během sedmi minut, které zbývaly do konce 3. třetiny, patřil mezi nejvýraznější šance brejk Jana Tvrdíka, který ujel domácím, Hutla s Nekvasilem ho však doslova podsekli jak starou vrbu. Z drsně přerušené jasné gólové akce 2 minuty před koncem třetiny, usoudil rozhodčí Jecelín, že je vhodným trestem 2 minutový trest pro jednoho z hráčů! Nic víc!  Tuto přesilovku jsme nedokázali využít, za zmínku stojí jen blafák Berana, kterým domácímu Hlavešovi doslova zamotal nohy a bez jakéhokoliv kontaktu ho poslal k ledu. Gól bohužel nepadl, takže nás čekalo další prodloužení.

V prodloužení jsme byli aktivní, soupeř více vyčkával. V 64. minutě se po pravém křídle dostal dopředu Matouš Jelínek, který si pukem obhodil soupeře, ovšem když byl na jeho úrovni, byl poslán hokejkou k ledu. Rozhodčí, ale okamžitě rozpažil a nechal hru pokračovat. Soupeř využil tohoto nesmyslného rozhodnutí a našeho krátké zaváhání a dal gól.
Co k tomu říct, abych nepoužil slova, která se do psaného textu nehodí. Snad jen, pane Jecelíne, najděte v sobě kousek chlapa a neberte už píšťalku do pusy. To co jste předváděl, na obě strany, nebylo řízení zápasu podle pravidel, ale ovlivňování zápasu vlastní neschopností.

Přes unfér porážku ovlivněnou píšťalkou rozhodčího, chci poděkovat soupeři za skvělý zápas. A ještě větší dík posílám všem Sršňům za výkon, který předvedli. Hráli jste skvěle a přes výrazné mládí většiny z Vás, jste skvělým týmem, pod vedením zkušeného trenéra Stanislava Bednáře. Díky
Další zápas odehrajeme na domácím ledě, výjimečně ale v NEDĚLI 4. listopadu, ovšem v tradičním čase od 17:30 hodin, s týmem HC Čáslav. Ten zatím jasně vede tabulku soutěže, je proto jasným favoritem zápasu.
Zveme všechny fanoušky, aby nás přišli podpořit a pomohli nám překvapit. Nastoupíme proti hráčům, kteří hráli
II. i I. ligu, jejich vítězství jsou proto de facto povinná. Naše pozice je úplně jiná, proto pro nás bude zápas proti velmi zkušeným hráčům zápasem se sbíráním zkušeností. Jdeme do něj s respektem k soupeři, ale i velkým odhodláním nedat se bez boje.