↑ Return to Výpis stránek

4.-5. třída – Historie

 Neděle 4.10.2020 mistrovský zápas HC Nymburský Lev – Sršni KH 30:2  ( 10:1 , 10:1 , 10:0 )

 

 

 

 

 

Mistrovský zápas v Nymbrurku  byl z naší strany jedna velká katastrofa . Nesoustředěný a ospalý výkon pomohl domácím k vysokému vítězství . Ve 40 sekundě jsme prohrávali 2:0 a o osudu utkání bylo již rozhodnuto.

Domácí tým dal našim hráčům tvrdou lekci z produktivity , Sršníci propadli ve všech směrech. Bez pohybu , bojovnosti , důrazu a obětavosti se nevyhrává.

S narůstajícím skore někteří naši hráči úplně rezignovali .

 

Sestava: Vojta Němec – Tomáš Král, Ondra Vlasák , Víťa Komárek , Roman Socha, Charllotta Květová –  Jan Macháček , Vojta Kohár , Anička Hůlová , Šárka Stočková , Mikuláš Dvořák – Aleš Břinčil , Jakub Wiesner , Pepa Ryšavý

Trenér: Roman Socha st.

Branky:  Víťa Komárek , Roman Socha

Zásahy brankářů: Vojta 54  –  Nymburk 12

Vyloučení : 0:2


Pondělí 28.9.2020 přátelský zápas Sršni KH – Stadion Nový Bydžov 13:9  ( 5:4 , 3:3 , 5:2 )

 

 

 

 

 

Ve svátečním odpoledni sehráli Sršníci další přátelský zápas. V sestavě chyběli nemocný Pepa a zraněný Adam .

V tréninkovém utkání se spoustou branek naši hráči prohrávali 0:1 a 1:2 . V desáté minutě jsme otočili stav a soupeř pouze dotahoval naše vedení.

Utkání se zlomilo až na začátku třetí třetiny, kdy jsme odskočili na rozdíl dvou branek a vítězství si již pohlídali.

V tomto zápase se nejvíce prosadila útočná dvojice Víťa s Romanem , která Bydžovu nasázela dvanáct branek .

Poslední branku vstřelil po krásném slalomu přes celé hřiště Tomáš.

Po zápase měl ještě každý hráč 1 TS , v tomto souboji vyhrál N.Bydžov  6 : 7.

Naše branky z TS vstřelili Honza , Roman , Víťa , Aleš , Eliška a Vojta K.

 

Sestava: Jakub Wiesner ( Mikuláš Dvořák ) – Tomáš Král, Ondra Vlasák , Víťa Komárek , Roman Socha, Eliška Veselá –  Jan Macháček , Vojta Kohár , Charllotta Květová , Vojta Němec , Anička HůlováAleš Břinčil

Trenér: Roman Socha st.

Branky:  Roman Socha 7x , Víťa Komárek 5x , Tomáš Král

Asistence: Víťa Komárek 6x , Roman Socha , Jan Macháček

Zásahy brankářů: Kuba 9 , Miky 11 –  N.Bydžov 27


Sobota 26.9.2020  mistrovský zápas Sršni KH – HC Lev Benešov 5:6  ( 2:2 , 2:0 , 1:4 )

 

 

 

 

První domácí mistrovský zápas nové sezóny sehráli Sršníci v sobotním dopoledni proti Benešovu.

V sestavě chyběl pouze nemocný Pepa.

Naši hráči vstoupili do utkání velice dobře, v čase 2:26 Roman poprvé prostřelil hostujícího brankáře – 1:0.

Většinu první třetiny se hrálo ve středním pásmu , Benešov měl více šancí a naši hráči hrozili z rychlých brejků. V čase 10:20 Benešov šťastně vyrovnal , Honzou vyražený puk si atakovaný Tomáš nešťastně srazil do branky – 1:1.

V čase 15:06 Tomáš vybojoval puk a přesnou střelou otočil skóre v náš prospěch 2:1. Bohužel v čase 16:53 si tentokrát puk dalším nešťastným odrazem do branky srazil Honza.

Ve druhé třetině Sršníci dřeli , bojovali a jejich poctivá hra začínala přinášet ovoce . V čase 24:13 Víťovu střelu dorazil Roman 3:2 . Při vyloučení Mikyho v oslabení ujel Adam, ale nezakončil přesně.Na golmana hostí vyzrál až v čase 27:45 po pěkné akci s Romanem Víťa 4:2 . Do konce třetiny ještě Roman neproměnil 2x SN.

Do závěrečné třetiny jsme vstupovali oslabeni o zraněného Adama , Roman ve 49 minutě neproměnil další SN a v čase 50:10 byl vyloučen za podražení Tomáš.Soupeř přesilovku využil za 16 vteřin – 4:3.

Z protiútoku po střele Aleše se od tyčky puk odrazil před Víťu a vedli jsme v čase 50:46 zase o dvě branky  5:3 . Závěr  zápasu byl opravdu hektický. V čase 51:50 Benešov snížil na 5:4.

Kombinace Vojty N. s Romanem a SN Víťi brankou neskončily , na druhé straně jsme nechali hodně času a prostoru hřáči soupeře, který vybruslil od mantinelu před branku a v čase 55:44 vyrovnal na 5:5 .

Za další minutu jsme šli do čtyř a v přesilovce Benešov strhl , krásnou akcí , vedení na svojí stranu – 5:6 . V posledních minutách jsme ještě hráli přesilovku , ale šance Víťi a Romana brankou neskončily .

Dnešní prohra velice mrzí , prohráli jsme po velikém boji o jednu branku . Čtyři branky jsme soupeři darovali , padly po našich vlastních chybách . Škoda posledních 10 minut , kdy už náš tým nemohl a soupeř výsledek otočil .

I tak si myslím , že i přes prohlu si všichni zaslouží velikou pochvalu . Základ úspěchu byl jistý Honza v brance , všichni čtyři obránci se statečně rvali ,Tomáš s Adamem s přehledem odebírali kotouče a zakládali naše útoky.

V útoku dominoval Víťa s Romanem , ostatní naši útočníci nezůstávali pozadu , bojovali o každý puk .

V zápase s Benešovem jsme  bohužel nepřišli pouze o výhru , ale i o Adama, který utkání pro zranění nedohrál . Vyšetření v nemocnici potvrdilo zlomeninu vnitřního kotníku .

Adame, přejeme brzké uzdravení a návrat na ledovou plochu.

 

 

Sestava: Jan Macháček  – Tomáš Král, Mikuláš Dvořák , Víťa Komárek, Roman Socha, Eliška Veselá – Adam Linek , Ondra Vlasák , Jakub Wiesner , Vojta Němec  , Aleš Břinčil – Anička Hůlová , Vojta Kohár , Charllotta Květová

Trenér: Roman Socha st.

Branky:  Roman Socha 2x , Víťa Komárek 2x , Tomáš Král

Asistence: Vojta Němec  , Tomáš Král , Roman Socha , Aleš Břinčil

Zásahy brankářů: Honza 52  –  Benešov 26

Vyloučení : 3:2


Sobota 19.9.2020 přátelský zápas Sršni KH – HC Buldoci Neratovice 5:16  ( 1:6 , 2:3 , 2:7 )

 

 

 

 

V dalším přátelském utkání Sršníci hostili soupeře z Neratovic.

V sestavě chyběla nemocná Charllotta s Vojtou K. a omluvený Víťa.

V brance dostali důvěru prvoročáci Miky s Kubou.

Po celou dobu zápasu jsme tahali za kratší konec , soupeř z Neratovic lépe bruslil , byl důraznější v předbrankovém prostoru a trestal skoro každou naši chybu.

Vyrovnaným soupeřem jsme byli pouze ve druhé třetině , kdy jsme si vytvořili nejvíce brankových příležitostí , ale opět jsme zklamali v nepřesném zakončení.

Ve třetí třetině trenér přeházel sestavu , k brance hostí a k samotnému zakončení jsme se dostávali pouze sporadicky .

Neratovice nás přestřílely a postupně navyšovaly svůj náskok.

Proti minulému zápasu v Benátkách jsme byli 6x potrestáni za zbytečné fauly hokejkou , hosté nám vstřelili 2 branky v početní výhodě .

Světlým okamžikem byly naše dva vstřelené góly v oslabení a výkon Kuby ve třetí třetině.

Po zápase měl ještě každý hráč 2 TS , v této disciplíně Neratovice vyhrály 5 : 8.

Naše branky z TS vstřelili Honza 2x , Adam , Roman a Pepa.

 

Sestava: Mikuláš Dvořák (Jakub Wiesner) – Tomáš Král, Jan Macháček  , Aleš Břinčil , Roman Socha, Eliška Veselá – Adam Linek , Vojta Němec , Anička Hůlová , Šárka Stočková , Vojta Kohár

Trenér: Roman Socha st.

Branky:  Roman Socha 4x , Šárka Stočková

Asistence: Eliška Veselá , Anička Hůlová

Zásahy brankářů: Miky 21 , Kuba 23  –  Neratovice 13

Vyloučení : 6:1


Neděle 13.9.2020  mistrovský zápas HC Benátky – Sršni KH 17:4  ( 4:0 , 6:2 , 7:2 )

 

 

 

 

 

K prvnímu mistrovskému zápasu odjížděli Sršníci v neděli do Benátek n/J. Posilněni vítězným turnajem v Novém Bydžově jsme chtěli pokračovat v dobrých výkonech.

V cestě nám ale stál urostlý a fyzicky silný tým domácích. Výšková převaha Benátek byla opravdu výrazná .

První třetina začala Adamovým neproměněným SN a z protiútoku jsme v čase 2:39 prohrávali 1:0 . Tato sprcha nás nakopla , naši hráči si vytvořili několik dobrých šancí , ale postupně 2x Roman , Adam a Honza si neporadili s brankářem domácích. v čase 7:40 jsme inkasovali podruhé- 2:0 . Po této brance domácí trochu polevili, ale před koncem třetiny ještě 2x udeřili . Dostali jsme dva zbytečné slepené góly před sirénou.

Jak skončila první , tak začala druhá třetina. V čase 20:17 a 22:48 jsme dostali další branky 6:0 . Náš první úspěch vstřelil Víťa z SN . Z protiútoku jsme opět inkasovali.

Další naše slibné šance postupně zahazovali Roman , Šárka a Víťa . Jak vyzrát na domácího brankáře našim útočníkům předvedl Honza, v rohu vybojoval puk , vybruslil před branku a bekhendem prostřelil soupeřova golmana – 7:2 .

Konec třetiny nám hrubě nevyšel a soupeř nás 3x ztrestal – 10:2.

Ve třetí třetině domácí vrhli vše do útoku . Sršníci se horko těžko bránili , ale měli hodně brejkových situací . Benátky navyšovaly své vedení a naši hráči nechávali vyniknout jejich brankáře.

Opravdová přestřelka se strhla v 58 minutě , za poslední 2 minuty padlo 5 branek . Ta poslední v čase 59:59 bohužel do naší branky .

Z Benátek jsme odjeli z výpraskem 17:4 . Naši hráči se statečně prali a  bojovali s opravdu velkým a silným soupeřem , který svá „kila“ dokázal proti drobným Sršnům využít .

 

Sestava: Vojta Němec – Tomáš Král, Mikuláš Dvořák , Víťa Komárek, Roman Socha, Eliška Veselá – Adam Linek , Ondra Vlasák , Jakub Wiesner , Šárka Stočková , Vojta Kohár – Anička Hůlová , Jan Macháček

Trenér: Roman Socha st.

Branky:  Víťa Komárek , Jan Macháček , Adam Linek , Roman Socha

Asistence: Jan Macháček , Víťa Komárek

Zásahy brankářů: Vojta 30 –  Benátky 21

Vyloučení : 1:0


Neděle 6.9.2020 turnaj Nový Bydžov

https://scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/10171046_809056422470663_8937642154723487007_n.png?_nc_cat=104&_nc_sid=85a577&_nc_ohc=oiUaDyxb4zwAX-UhIee&_nc_ht=scontent-prg1-1.xx&oh=15c3cabd4fede38fe107231bd6ca9cc2&oe=5F7A18EB

V neděli jsme se zůčastnili turnaje v Novém Bydžově.

Hrálo se systémem každý s každým 2×18 minut hrubého času, každý poločas se počítal samostatně.

Za faul se po dohrání poločasu jelo TS.

 

Sršni KH – HC Čáslav  0:0 , 1:0
Do zápasu s Čáslaví vlétli nabuzení Sršníci  posíleni sobotním vítězstvím. Bylo to opravdu derby jako řemen,hra se přelévala z jedné strany na druhou.

Bojovné utkání se spoustou šancí, naším nejnebezpečnějším hráčem byl Víťa, který jel během tohoto zápasu 7x SN, ale branka pro něj byla doslova zakletá. Velkými oporami v tomto duelu byli oba brankáři.

Po prvním utkání měla Čáslav TS, ale Honza nám vychytal cennou remízu. Druhé utkání rozhodla souhra dvojice Roman a Víťa, která zajistila jedinou branku tohoto utkání.

 

Sestava:  Jan Macháček – Adam Linek, Tomáš Král, Víťa Komárek, Roman Socha, Vojta Kohár – Ondra Vlasák, Mikuláš Dvořák, Šárka Stočková , Vojta Němec , Pepa Ryšavý – Eliška Veselá

Zásahy brankářů: Honza 19 –  Čáslav 23

 

Sršni KH – Stadion Nový Bydžov  5:1 , 6:4

Zápas s domácím týmem opět režírovali Víťa s Romanem, ke kterým se přidali Tomáš s Adamem. V prvním zápase jsme vyhráli celkem hladce 5:1.

Druhý zápas jsme neustále dotahovali vedení domácích, kteří měli na konci zápasu výhodu 2x TS. Naši hráči věděli, že musí máknout a vyhrát nejméně o dvě branky.

První pětka po ledě doslova létala a v rozmezí od 12 do 15 minuty třemi brankami strhla vedení na naší stranu.Druhá pětka zápas odbojovala a náš těsný výsledek ubránila.

Rozhodující branku vstřelil minutu před konce Tomáš.

V TS již branka nepadla, proto jsme slavili další vítězství.

 

Sestava:  Mikuláš Dvořák – Adam Linek, Tomáš Král, Víťa Komárek, Roman Socha, Vojta Němec – Ondra Vlasák, Jan Macháček , Šárka Stočková , Vojta Kohár , Pepa Ryšavý – Eliška Veselá

Zásahy brankářů: Mikuláš 3 –  Nový Bydžov 10

 

Sršni KH – HC Jičín  1:6 , 3:1

Vývoj posledního zápasu určila první střela na naši branku – 0:1. Otřesení Sršníci se dopustili dalších faulů a Jičín postupně navyšoval své vedení. Naši hráči sice soupeře přestříleli, ale opět bez gólového efektu.

O přestávce trenéři hráče nabádali k zodpovědnému a trpělivému výkonu v poslední části turnaje. Sršníci se vrátili ke své poctivě odmakané hře a podařilo se nám vstřelit Víťou a Adamem dvě krásné branky.

3 minuty před koncem Jičín snížil, ale za minutu Roman všem ukázal záda a pojistil naše vítězsví nejenom v tomto zápase , ale i v celém turnaji.

 

Sestava:  Vojta Němec – Adam Linek, Tomáš Král, Víťa Komárek, Roman Socha, Vojta Kohár – Ondra Vlasák, Jan Macháček , Šárka Stočková , Mikuláš Dvořák , Pepa Ryšavý – Eliška Veselá

Zásahy brankářů: Vojta 8 –  Jičín 8

 

Branky:  Roman Socha 6x , Víťa Komárek 5x ,  Tomáš Král 2x, Adam Linek , Vojta Kohár , Vojta Němec

Asistence: Roman Socha , Adam Linek , Tomáš Král , Šárka Stočková

 

Mimo prvního zápasu s Jičínem naši hráči odehráli pět kvalitních zápasů. Všichni hráli na doraz, bojovali jako tým a užili si další vítězné zápasy. Na některých hráčích bylo vidět jak jim roste sebevědomí.Nebáli se hrát ,dovolit si kličku nebo vystřelit. Pokud přestaneme dostával laciné branky, začneme proměňovat naše šance, výkon týmu ještě poroste a další pěkné výsledky se určitě dostaví.

 

Tabulka:

1.SK Sršni                     4 – 1 – 1 (16:12)  9b

2.HC Jičín                     4 – 0 – 2 (18:10)  8b

3.HC Čáslav                 2 – 1 – 3   (6:5)    4b

4.Stadion N.Bydžov      1 – 0 – 5 (9:22)   2b

 


Sobota 5.9.2020 přátelské utkání Sršni KH – HC Chotěboř  16:4  ( 3:2 , 6:1 , 7:1 )

 

 

 

 

K dalšímu přátelskému utkání jsme si pozvali celek HC Chotěboř.V sestavě chyběla Šárka a zraněná Charllotta .

V první třetině Sršníci zatlačili Chotěboř do  jejího obranného pásma. Tento tlak  přinesl pouze několik nepřesných střel Víťi , Pepy a Aleše.

Chotěboř byla efektivnější, po závaru před naší brankou jsme v čase 2:56 prohrávali 0:1. V čase 10:30 Roman po SN srovnal stav – 1:1, ale z protiútoku jsme opět prohrávali 1:2.

Šance si postupně vytvářela obě mužstva , naštěstí do konce třetiny se prosadili pouze Roman s Tomášem  a vedli jsme 3:2.

Druhá a třetí třetina byla již zcela v naší režii . Soupeřovy šance pochytal Honza , který  zneškodnil i 5 soupeřových TS . Do konce zápasu sice ještě 2x kapituloval , ale byla to již pouze korekce výsledku .

Všichni hráči v poli bojovali , vytvářeli si spoustu šancí a po delší době se hokejem opravdu bavili . Bylo k vidění pár krásných akcí a neskutečná vůle porvat se o výsledek.

Celá obrana, Adam s Tomášem a Ondra s Mikulášem, se statečně prala s útočníky soupeře. První dvojice se prosadila i střelecky.

V útoku řádil Roman s Víťou ,který byl dnes nejčastěji střílející hráč.

Pozadu nezůstali ani ostatní prvoročáci , své první góly dnes vstřelili oba Vojtové , Anička a Pepa .

Škoda ještě pár zahozených šancí. V našem týmu panovala výborná atmosféra a po zápase si všichni s chutí zakřičeli vítězný pokřik.

Doufám , že tento výkon zopakujeme i v dalších zápasech.

Sršníci – dnes to byla opravdu radost se na vás koukat 🙂

 

Sestava:  Jan Macháček – Adam Linek, Tomáš Král, Víťa Komárek, Roman Socha, Vojta Němec – Ondra Vlasák, Mikuláš Dvořák, Anička Hůlová , Kuba Wiesner, Eliška Veselá – Aleš Břinčil , Vojta Kohár , Pepa Ryšavý

Trenér: Roman Socha st.

Branky:  Roman Socha 7x , Víťa Komárek 2x , Adam Linek 2x , Tomáš Král , Anička Hůlová , Vojta Kohár , Pepa Ryšavý , Vojta Němec

Asistence: Roman Socha 3x , Víťa Komárek 3x , Adam Linek 2x , Tomáš Král , Kuba Wiesner , Vojta Němec , Ondra Vlasák

Zásahy brankářů: Honza 28 –  Chotěboř 23

Vyloučení : 0:0


Sobota 29.8.2020  přátelské utkání Sršni KH – HC Chrudim  5:15  ( 1:2 , 4:6 , 0:7 )

 

 

 

 

K prvnímu přátelskému utkání si Sršníci pozvali celek HC Chrudim.

V domácí sestavě chyběli Vojta K, Anička , Charllotta a Šárka.

V první třetině se domácí hráči převážně bránili ve vlastním obranném pásmu. Naše šance držel výborně chytající a jistý Vojta N.

První branku jsme inkasovali v čase 11:18 po samostatném nájezdu, za další dvě minuty nepokrytý hráč před naší brankou zvýšil na 0:2.

Naší první branku vstřelil minutu před sirénou Roman 1:2.

Začátek druhé třetiny byl z naší strany hodně vlažný a soupeř nám vstřelil  tři branky a navýšil své vedení na  1:5. V čase 27:25 snížil na 2:5 z SN Honza.

Do konce této části hry padly na každé straně ještě tři branky. Sršníci se snažili zkorigovat nepříznivý výsledek, ale na každou naši branku odpověděl i soupeř.

Po dvou střelách Romana a jedné Adama byl stav po druhé třetině 5:8.

Třetí třetina byla již zcela v režii Chrudimi.Soupeř nám nastřílel dalších sedm branek .

Sršníci první zápas nové sezony prohráli vysoko 5:15.

 

Po utkání měl ještě každý hráč jedno TS, v tomto klání nás Chrudim  porazila 2:4 .

Naše branky v samostatných nájezdech vstřelili Roman s Honzou.

 

Sestava:  Vojta Němec – Adam Linek, Tomáš Král, Víťa Komárek, Roman Socha, Jan Macháček – Ondra Vlasák, Mikuláš Dvořák, Aleš Břinčil, Kuba Wiesner, Eliška Veselá – Pepa Ryšavý

Trenér: Roman Socha st.

Branky:  Roman Socha 3x , Adam Linek , Jan Macháček

Asistence: Roman Socha , Jan Macháček

Zásahy brankářů: Vojta 40 –  Chrudim 14

Vyloučení : 0:0


Soustředění Sporthotel Kácov 16-23.8.2020

 

 

Výsledky výkonnostních testů Kácov 2020:

1.Jan Macháček           18b

2. Adam Linek               25b

3. Vojta Němec              29b

4. Pavel Malina              31b

5. Pepa Ryšavý              32b

6. Mikuláš Dvořák          43b

7.  Anička Hůlová           57b

8.  Jakub Wiesner         57b

9. Eliška Veselá             57b

10.Tomáš Král               60b

11. Ondra Vlasák           63b

12. Charllotte Květová     71b

13. Aleš Břinčil               88b

 

 

Napsat komentář