«

«

Pro 20

Skvělá atmosféra, rozhodnutí padlo až po nájezdech ….

……. za jejich provedení klobouk dolů před Jirkou Tvrdíkem I.

HC Buldoci Neratovice – SK SRŠNI Kutná Hora  3:4 po SN (0:0, 1:2, 2:1)

 Malý stadion, velká zima, hrbolatý led, dobrý hokej, skvělý domácí fanoušci, nejlepší atmosféra v celé soutěži – to jsou neratovičtí Buldoci.
Na místní stadion, aktuálně čtvrtého týmu soutěže, jsme jeli na poslední mistrák roku 2015.
Jelikož jsou naše ambice letos postupové, neřešíme žádnou matematiku, kdo jak vyhrál-prohrál a kolik nám stačí bodů, chceme zkrátka vyhrávat. Není to skromný přístup, není to snadný cíl, ale pokud chceme postoupit, jinak přemýšlet nemůžeme.
Omluvenek a zranění na dnešní zápas bylo jen minimum, bitva proto mohla začít.

 Začátek zápasu patřil spíše domácímu týmu, ten náš se spíš seznamoval s menším hřištěm a méně kvalitním ledem. I přesto jsme si i my dokázali vytvořit několik šancí, které neměli ke gólu daleko. Hned v páté minutě jsme dokonce měli výhodu hry 5 proti 3, po dvou trestech domácích hráčů za sekání.  Domácí gólman Šilhavý, ale k radosti téměř pěti set domácích fanouškům, puk za svoje záda nepustil.
Kromě celkem tří dvou minutových trestů domácích a dvou na naší straně, bylo velkou skvrnou první třetiny krvavé zranění naše kapitána Lukáše Rudolfského. Vzhledem k úderu na hlavu a velké krvavé skvrně, která se objevila na ledě, byl převezen do mělnické nemocnice.

Do druhé třetiny jsme už vlétli v podstatně větším laufu, výrazně častěji jsme se dostávali do obranné třetiny buldoků, přesto se gólově prosadili jako první domácí. Jako správný lodivod ukázal svému týmu směr jejich kapitán Václav Bek.
Možná proto, že máme velmi mladý tým, „okořeněný“ několika zkušenějšími hráči, najdeme většinou dost rychle odpověď na inkasované góly. Tentokrát se to podařilo našim nejmladším. Jenda Tvrdík šlápl do bruslí a doslova vypálil do útočné třetiny, když už to vypadalo, že ho domácí obránce vytlačí na mantinel, prudce  z otočky poslal puk před bránu, kde ho těšně před brankovištěm tečoval patkou hole Matouš Jelínek. 490 domácích fanoušků úplně ztichlo, našich pět !!! si do sytosti zakřičelo „GÓÓÓÓL“.
Náš tým vyrovnání tak povzbudilo, že vzápětí o sobě dal vědět jeden z nejstarších hráčů, Martin Meloun. Po buly, jsme se usadili v třetině Buldoků, po několika nahrávkách poslal Jirka Tvrdík II. nahrávku na osu hřiště na Martina Melouna, který po excelentním nápřahu a ještě lepší střele poslal Sršně do vedení, jen 26 sekund po našem prvním gólu! Pro našich pět statečných na tribuně, to byl ovšem velký nápor na hlasivky…
Za tohoto, pro nás pozitivního stavu, jsme odcházeli do kabiny po druhé třetině.

 Na konci třetí minuty poslední části, si nerozuměl náš obránce s gólmanem, Jirkovi Tvrdíkovi II. nepodařilo se mu zablokovat domácího útočníka a ten lehce posunutý puk poslal pod gólmanem a jeho napřaženou hokejkou do branky. Stav byl opět vyrovnaný. Tentokrát nám ukázali domácí fanoušci, jak zní oslava gólu z pětiset hrdel. A neposlouchalo se to dobře…
Trvalo to však jen pět minut, když naše první lajna dostala domácí pod tlak a Roman Siváček, střelou nad gólmana opět navýšil vedení po asistenci skvěle hrajícího Petra Javůrka.
Nedlouho po tomto gólu neunesl domácí kapitán Pek tíhu okamžiku a kromě 2 minut za držení dostal ještě osobní 10 minutový trest.  Vzápětí byl, ale vyloučen Petr Švejda, přesilovka tak po necelé minutě skončila.
Pak jsme se na konci  51.minuty už radovali ze vstřeleného gólu na 2:4, rozhodčí ho, ale neuznal a navíc ještě vyloučil našeho Romana Siváčka za držení  na 2 minuty!  Hned po buly, v našem obranném pásmu, proskočil puk za dvojici hráčů blíže k ose hřiště, domácí Martin Janovský se jen otočil a rychlým plácnutím do puku překonal Denise Hermanna potřetí. Jen 3 sekundy po vhazování. Po neuznaném gólu, tak přišla sprcha v podobě rychlého vyrovnání na 3:3.
Do konce třetiny měly ještě oba týmy šance na stržení vítězství na svoji stranu, a zejména domácí nám vyrobili v poslední minutě spoustu kapek potu na čele, gól už nepadl.
Bylo proto na trenérech, jaké tři hráče svých týmů vyberou na provedení samostatných nájezdů.

První se postavil na led domácí gólman Šilhavý a proti němu náš Jirka Pácal. Střela do horního rohu v nás vzbudila nadšení, rozhodčí však po krátkém zaváhání rozpažil…?!? 0:0.
Následoval Buldok Janovský, ani ten gól nedal, stav 0:0.
Ke třetímu nájezdu se připravil Mates Jelínek, najel mírně zprava, trestuhodně však minul bránu …. 0:0.
Mareček byl dalším hráčem domácích. Pokusil se poslat puk mezi Denisovi betony, ten byl, ale proti, 0:0.
Jirka Tvrdík I. si připravil puk, rozjel se a velmi pomalým manévrem, naprosto nekompromisně proměnil, 1:0
pro Sršně.
Za domácí se postavil k těžké roli Štukheil. Zachoval však zcela chladnou hlavu, a přestože s pomocí tyčky, podařilo se mu srovnat, 1:1.

 Pokračování čtvrté série už bylo na jakýchkoliv střelcích obou týmů, bez ohlašování jmen a pořadí bylo vyměněno.
Na Denise se rozjel domácí Suchan, překonat ho, ale nedokázal.
Pak poslal trenér na led zkušeného Davida Čejku. Ani ten ale neskóroval. Stav stále 1:1…
Domácí nasadili mladého Mrázka, jeho věkový vrstevník Denis Hermann pokryl střelu ramenem, 1:1.
Za nás se pokusil o opravu Jirka Pácal, i on, ale mířil vedle brány! 1:1.
Domácí trenér Chabada poslal na led úspěšného nájezdníka Štukheila, který opět skóroval. 2:1 pro domácí.
I náš trenér Bednář šáhl po úspěšném střelci Jirkovi Tvrdíkovi, a byla to šťastná volba. I on proměnil svůj druhý nájezd a opět bylo srovnáno. 2:2.
Do sedmé série byl připraven rozhodnout Mareček, touha však byla větší než samotné provedení. Nedal. 2:2.
Když se něco daří, nemá se to měnit, proto poslal trenér Jirku Tvrdíka I. do třetice na led. A protože si Jirka při nájezdech věří, jak mi řekl po jednom domácím zápase, ukázal to i domácímu gólmanovi a s velkým přehledem ho překonal po třetí!!!! V nájezdech jsme proto porazili domácí Buldoky 3:2, celkové skóre zápasu bylo uzavřeno stavem 3:4 ve prospěch Sršňů, s dvoubodovým ziskem, který nás i nadále drží v čele tabulky.

 Na tribuně jsme si vychutnali děkovačku našeho týmu. S pěti sty neratovických fanoušků za zády to byl dobrý pocit. Pak následovala velká děkovačka domácích hráčů, žlutomodrým fanouškům a jejich kotli.

 Nejenom na konci zápasu, ale i v jeho průběhu probíhalo focení s našimi Sršními fanynkami, které si vyrobili speciální, žlutočerné úbory. Důležitost pro fandění dokládá i to, že je dokončovali ještě cestou v autobuse…!
Atmosféra byla opravdu skvělá a kromě několika nekritickým výlevů několika domácích „fanoušků“ smekám
před neratovickou návštěvností a bouřlivým povzbuzováním.

 Po zápase jsme dostali zprostředkovanou zprávu z nemocnice od místního doktora, že Lukáš má tržnou ránu v obličeji, přeražený nos a lehce pohmožděnou krční páteř, proto si ho v mělnické nemocnici nechají 1-2 dny. Držíme proto našemu kapitánovi palce, aby se uzdravil, vánoce strávil doma a my se mohli těšit, že ho hned v lednu zase uvidíme na ledě.

První zápas roku 2016 hrajeme 10. ledna doma s týmem Hořovic, přijďte se proto podívat a povzbudit Sršně.

 Za celý A tým Sršňů Vám přejeme klid, pohodu i hodně zdraví  během vánočních svátků, a příští rok ať je rokem Vašich splněných přání.
A jestli mezi ně patří i postup našeho A týmu, přijďte nás pravidelně podpořit, jste naší velkou oporou.

 

Sestava:  Hermann Denis
Tvrdík Jiří II., Čejka David, Siváček Roman, Meloun Martin, Marvan David, Švejda Petr,
Rudolfský Lukáš, Pipek Martin, Javůrek Petr, Tvrdík Jiří I, Tvrdík Jan, Jelínek Matouš, Pácal Jiří,
Hynek Otakar, Sádlo Aleš,

Branky:             Jelínek, Meloun, Siváček, Jirka Tvrdík I vítězný nájezd
Asistence:          Tvrdík Jan, J. Tvrdík II, Javůrek

Střely na branku: 29:23 (10:8,9:10,5:10)
Vyloučení:          5x 2 minuty + 10 min. osobní trest  :  4x 2 minuty

-Zdenek Jelínek-

2 comments

  1. Petr

    odkaz na další foto ze zápasu : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1701482003408424.1073741852.1560357160854243&type=3

    Buldokpress&photo

  2. Zdenek J.

    V článku jsem zmínil nízký věk našeho týmu. Přidávám proto údaj ze včerejšího zápasu.
    Neratovice 29 let, Sršni 24 let.

Komentáře byly zablokovány.