«

«

Říj 27

Slavnostní zahájení zápasu ozdobili Sršni výhrou

Sobota 26.10.2019 SK SRŠNI Kutná Hora – HC Poděbrady 7:2 (5:0, 2:2, 0:0)
Slavnostní akty proběhly před zápasem dokonce dva. Prvním byla oslava 70. narozenin našeho dlouholetého hráče, zdravotníka, brusiče, kustoda a hlavně všeuměla s hokejovým srdcem a smyslem pro humor, který bez ustání šíří po celém klubu, pana KARLA KVĚTA.
Druhým bylo předání individuálních cen a pohárů za umístění v předsezónním Derby turnaji KLM 2019. Sršni převzali, do rukou kapitána Pavla Švejdy, pohár za 3. místo, hráč Lukáš Tuma z HC Poděbrady převzal 3 z celkových 6 individuálních turnajových cen (!) a kapitán Martin Příhoda převzal pohár a sud piva pro vítěze turnaje.

Sestavu neměl trenér Sršňů kompletní, jak ale ukázaly první minuty zápasu, byla velmi, velmi dobrá. Místo podrobného popisování gólových akcí je určující, přiznejme že pro všechny zúčastněné hodně překvapivě, skóre první třetiny 5:0 ve prospěch Sršňů. Zcela jistě jsme naplnili rčení, že štěstí přeje připraveným a tomu, kdo mu jde naproti. Z pouhých 11 střel jsme dokázali překonat Bílka v bráně Poděbrad 5x, naopak David Jelínek hájící naši bránu odrazil 13 střel. K tomu se sluší zmínit, že nejúspěšnějších střelců dosavadního průběhu sezóny. Nelze všechno svádět na štěstí, je na místě uvést, že pohyb, útočení i bránění Sršňů byli velmi aktivní. Góly postupně zaznamenali tyto dvojice Matouš Jelínek/Jan Tvrdík, Beran/Jan Tvrdík, Švejda/Havelka, Matouš Jelínek/Bašus, Javůrek/Dytrych.

Nástup do druhé části byl v relativním klidu, ale považovat zápas s týmem Poděbrad ukončený po 20 minutách by byla velká hloupost. Přesto jsme to byly my, kdo inkasoval. Kejdana poslal v 5. minutě do brejku Čapka, který ukázkovou střelou nad levé rameno našeho gólmana snížil na 5:1. Odpověď, ale byla velmi rychlá a zajistila ji první pětka, která nastoupila do přesilovky. Vyhrané buly, puk od Grauera na Berana, který nenechal nikoho na pochybách, že rychlá střela zápěstím, patří k jeho opravdovým klenotům. Ani ne za 2 minuty se nechala unést hrou a pobytem v útočné třetině naše druhá pětka a ex-extraligový Dobroň našel elitního střelce Rindoše, který skóroval po druhé. Sršni ovšem potvrdili svoji fazónu, když Matouš Jelínek získal aktivním napadáním puk a z levé strany vymetl horní roh brány a nedal Bílkovi šanci. Sedmý gól Sršňů v zápase, a první hattrick sezóny. Trochu pravidlem už se stává, že 3 roky po sobě má stále stejného autora. Týmový pokladník má určitě radost …😊

Při stavu 7:2 před třetí třetinou, by byl zápas z řadou soupeřů „už téměř hotový“, to bylo však to poslední, co jsme potřebovali dostat do hlav. Přestože nepadl ani gól, soupeř byl pochopitelně střelecky nejaktivnější, naopak domácí útočili sporadicky a hlídali rychlé a skvěle sehrané hráče soupeře. David Jelínek pokryl i tentokrát všech 16 střel, Sršni si proto došli skvělým vystoupením k naprosto zaslouženým 3 bodům za vítězství nad silným soupeřem. Přestože je tým Sršňů pořád velmi mladý (a dokonce pořád omlaďuje!), zejména ve 3. třetině předvedl mazácký výkon a nenechal si zkomplikovat a zkazit to, co si vytvořil ve dvou předchozích třetinách.
Chválit dneska jednotlivce není na místě, 3 body dneska získal skvěle fungující tým, proto mohli hráči po zápase v kabině slyšet už jen pochvalu od trenéra Bednáře.

Další dva zápasy odehrají Sršni venku. První nás čeká v sousedním Kolíně v NEDĚLI 3. listopadu od 17:15. Následující NEDĚLI 10. listopadu od 18:00 nastoupíme na ledě Příbrami.

Děkujeme našim fanouškům, kteří nás v zápase podporovali a věříme, že jsme jim udělali radost odvedeným výkonem i skvělým výsledkem. Čím víc Vás bude, tím větší motivací pro nás budete. Vidět a slyšet aktivní fanoušky, je pro nás stejným zážitkem, jako když vy můžete oslavit vstřelený gól nebo vítězství v zápase. Na ledě Kolína a Příbrami nebude snadné navázat na výkon z posledního zápasu, Vaše podpora pro nás bude zase důležitá.

Statistiky SRŠNI – Poděbrady:
– celkem střelba                       28:43
– úspěšnost gólmanů               95,3% : 75,0%
– využití přesilovek                   1:0
– úspěšnost vhazování            41% : 59%

sestava:  Jelínek David, Pekař
Grauer, Chmelař, Švejda Pavel, Bašus, Havelka, Kopecký
Beran, Javůrek, Dytrych, Jelínek Matouš, Jiráň, Tvrdík Jan, Klazar, Tvrdík Jiří, Sádlo, Plíhal, Koubský
Trenér:   Stanislav Bednář

Branky:                Matouš Jelínek 3x, Beran 2x, Švejda, Javůrek
Asistence:           Jan Tvrdík 3x, Havelka, Bašus, Dytrych, Grauer
Vyloučení:           5x 2 minuty : 2x 2 minuty + 2x 10 minut


-jel-