«

«

Lis 15

Soupeř nad naše síly

12. kolo neděle 12.11.2017

SK Sršni Kutná Hora:BK Mladá Boleslav 1:6 (1:2; 0:1; 0:3)

12. kolo ligy mladších žáků nám přiválo soupeře z Mladé Boleslavi, od kterého jsme v prvním měření sil na mladoboleslavském ledě obdrželi desítku.

Hned od počáteční buly bylo jasné, jak bude utkání probíhat. Jediná otázka byla, zda soupeř nastavený rychlostní stupeň vydrží až do konce utkání. Od začátku se hrálo převážně v naší obranné třetině. Tento obraz vydržel bohužel až do konce utkání. Chyběl nám kapitán Lukáš Secký, což byla asi klíčová ztráta nejen pro toto utkání. Kapitánské céčko a s tím spojené povinnosti převzal David Zvěřina. V naší brance se musel Jenda Koleček v první třetině a nejen v této hodně činit. Poprvé inkasoval v deváté minutě, aby soupeř v probíhající sedmnácté zvýšil na 0:2. V závěru jsme se lehce osmělili a výsledkem bylo snížení Pepou Komárkem na 1:2.  Jen pro dokreslení první třetiny uvedu počet zákroků brankářů, který skončil v poměru 13:2, přičemž gólman hostí si připsal první zákrok ve třinácté minutě.

Ve druhé části se průběh hry nijak nezměnil. Jediné co nás drželo neustále v utkání byl stav, který svítil na světelné tabuli 1:2. Ten totiž i přes drtivou převahu soupeře vydržel až do 38 minuty, kdy Jenda v brance kapituloval po třetí. Výsledek nakonec mohl být příznivější, když nám bylo nabídnuto 11 sekund před koncem druhé třetiny trestné střílení. To jsme bohužel neproměnili a tak po této části stav 1:3 zůstal.

V koutku duše jsme doufali, že soupeři přeci jen budou docházet síly, ale ani toto nebyla pravda. Nakonec jsme ještě inkasovali třikrát, kdy ve dvou případech jsme soupeři k brance dopomohli. Jednou se puk nečekaně odrazil od brusle našeho bránícího hráče zpět na hokejku soupeře, přesně do protipohybu našeho gólmana a poslední branka padla po výtečné střele, která byla nechtěně tečována přímo před gólmanem naším obráncem, přímo pod víko.

Pozitivní bylo, že jsme utkání odmakali. Některým šla hra lépe, jiným hůře, ale podle mě nikdo se na svoje povinnosti vyloženě nevykašlal. V pátek 17:11. zajíždíme k dalšímu utkání do Mělníka a hned v neděli 19.11. přivítáme od 11:30 na svém ledě Benátky nad Jizerou.

Sestava:

Jan Koleček

David Zvěřina „C“, Matěj Šváb, Vojtěch Hamsa, Jan Kašpar, Natálie Brichová, Tomáš Knížek, Petr Hrubý, Denis Čížek, Šimon Pokorný, Vojtěch Matějka, Josef Komárek, Ondřej Veit

Trenér: Michal Procházka

Statistiky:

Branka: Josef Komárek

Asistence: Šimon Pokorný

Vyloučení:  3  :  2

Branky přesilová hra:  0  :  0

Branky oslabení:   0  :  0

Zásahy brankáři: 40 : 8