«

Říj 14

Sršeň padl se Lvem až po páté sérii samostatných nájezdů

SK SRŠNI Kutná Hora – HK Lev Slaný   třetiny (0:0, 4:2, 1:3, 0:1)  5:6 po SN

Druhý říjnový víkend byl pro Sršně časem zápasu s dalším týmem skupiny západ, tentokrát slánskými lvi. Po čtyřech kolech jsou naše body i skóre velmi podobné, mírným favoritem byl tým lvů. Bez zajímavosti není ani to, že se utkávají týmy s dosavadním nejmenším počtem inkasovaných gólů ze všech 16 týmů! A současně nelze zapomínat na to, že soupeř je loňským semifinalistou soutěže.

Zápas začal přesně v 17:30 hodin, oba týmy začaly s nadšením, a už na konci 2. minuty o sobě dal vědět pruhovaný s píšťalkou, rozhodčí Jecelín. Opět nám chtěl nejspíš sdělit, že hlavní postavou chce být opět on. Počet vylučovaných v jím řízených zápasech je vždycky velmi velký, dneska skončil na celkovém počtu 13…
Ve střelbě byli aktivnější lvi, Jelínek v naší bráně se měl co ohánět a nutno říct, že mu to šlo na výbornou. Sršni zaměstnávali Matouška v bráně hostí o něco méně, ale i jeho zákroky držely puky před brankovou čarou. Pro diváky se jednalo o atraktivní zápas, ve kterém viděli snahu obou týmů o aktivní útočnou hru. Přestože nepadl v 1. třetině ani jeden gól, viděli jsme celkem 26 střel na obě branky.

Před druhou třetinou trenér povzbudil dobře hrající Sršně a přidal několik postřehů ke hře soupeře. A začátek třetiny byl více než dobrý, i když nejprve udeřil soupeř. Za naší bránou přišel Jiráň v souboji o hokejku, vyrazil proto rychle na střídačku. Ve stejném okamžiku, se ale soupeř dostal rychle do našeho obranného pásma, a než naskočil další centr, za 2-3 sekundové oslabení jsme byli potrestáni prvním gólem zápasu.
Naštěstí jsme si udrželi herní klid a na konci 22. minuty předvedli „staré páky“ Sršňů, že jsou pořád platnými členy týmu. Celá třetí pětka zabojovala v obranné třetině lvů, puk nejprve otřel o tyčku mladý Michal Šváb a odražený puk dostal Rudolfský  pohotovou dorážkou za záda Matouška. Bohužel při této akci utrpěl lehčí zranění v obličeji kapitán Vaněk, nicméně po krátkém ošetření pokračoval v zápase.
Za minutu a půl bylo ještě veseleji, a opět u toho byla třetí pětka. Od modré poslal nahrávku Vaněk na Rudolfského, který stál za kruhem u mantinelu. Ten chvíli váhal s rozehrávkou, aby vzápětí poslal švihem puk na bránu, který skončil nad pravým ramenem gólmana hostí a Sršni šli do vedení.
A protože se začátek třetiny opravdu povedl, netrvalo to ani minutu, když byla na ledě druhá pětka. Jelínek zatáhl puk po pravé straně a rychlým švihem navýšil vedení na skvělých 3:1.
Přes inkasovaný gól byla zahajovací pětiminutovka třetiny divácky velmi atraktivní a lehkost, s jakou se Sršni pohybovali, byla oku lahodící.
Ve 2. třetině jsme byli hodně aktivní, taky proto byl soupeř vylučován častěji než my. Ve 37. minutě, ale zaváhala naše 1. pětka a hosté snížili z hole Vodičky na rozdíl jediného gólu. Celkově jsme, ale pořád hráli aktivně, a proto hned při další akci 2. pětky soupeř zastavil Jelínka jen za cenu trestu. Šanci, kterou si naši hráči vybojovali také dostali možnost potrestat a povedlo se to na jedničku. Jelínek poslal puk na Křečka, ten střelou na Jiráně a ten navyšoval už na 4:2.
Přes řadu dalších akcí obou týmů se skóre ve třetině už nezměnilo. Za zmínku však stojí počet střel, který byl 23:16!

Třetí třetinu jsme zahájili s vedením, ale aktivnější byli hosté. I proto jsme byli odesláni na trestnou lavici a tuto šanci Lvi využili. Ve 44. minutě snížili na 4:3. Jen půl minutu po inkasovaném gólu jsme šli opět do čtyř za vysokou hůl Sochy. A soupeř se nemýlil ani tentokrát. Co jsme dobrou hru získali ve 2. třetině jsme nyní zbytečně prošustrovali po zbytečných faulech. Kromě vyrovnání jsme asi probudili lva z polospánku, protože zejména Jelínek v bráně měl plné ruce práce. Po jedné z mnoha akcí neubránila první pětka tlak soupeře a Malát opět vrátil vedení hostům. Měli jsme tedy více než 7 minut do konce, abychom s výsledkem něco udělali.
Když v 57. minutě skončil v bráně soupeře Jiráň místo puku, šel si Zilcher odpočinou. Trenér Bednář si svolal hráče k rychlé poradě, během oddechového času. Na led poslal první pětku a ta přetavila početní výhodu ve srovnání. Střídání to bylo hodně ubojované, ale v závěru akce našel Chmelař volného Dytrycha před brankovištěm, který na začátku 59. minuty srovnal na 5:5. Tým tím pořádně nakopl, nicméně žádný gól už nepadl. Čekalo nás proto další prodloužení. Trenéři sestavili trojice a šli jsme na to.
Střelecky aktivnější byli Sršni (7:3), Lvi se snažili hru více klidnit a čekali na příležitost. Ta však nepřišla ani pro jeden tým, prodloužení skončilo bez branek. V samotném závěru se soupeř dopustil hry ve čtyřech, hráč Zilcher se tak vyloučil z možnosti jet nájezdy.
Do těch poslal trenér Sršňů Berana, Pavla Švejdu a Jiráně, slánský trenér Kameš poslal Maláta, Vodičku a Tučka.

První sérii zahájil Malát, který prostřelil Jelínka. Vzápětí předvedl nechytatelnou parádu na Matouška Beran                    1:1

Druhá série byla v režii gólmanů. Vodička ani Švejda se neprosadili.                                                                                   1:1

Třetí mohla rozhodnout. A Tuček proměnil… Jiráň ovšem předvedl chladnokrevnost a dlouhým přetažením kličky do forhendu zavěsil do šibenice ležícímu Matouškovi.    2:2

Po krátkých poradách na střídačkách, byly vybráni další borci, nyní už mohl jet kdokoliv.
Pořadí se otočilo a zahájil Rudolfský. Gólmana chtěl překvapit prudkou střelou, trefil ho ale přímo do břicha… Malát, vzápětí ztroskotal na Jelínkovi.                                    2:2

Do 5. série vyrazil opět Beran, střelu ale Matoušek zlikvidoval. Tuček vzápětí zamířil přesně a bylo rozhodnuto                                                                                               2:3
Slaný si vystřílel bod navíc a odvezl si 2 body za velmi těsné vítězství.

Diváci si nepochybně přišli na dobrý zážitek, s množstvím střeleckých pokusů, ale i gólů, stejně tak soubojů. Ani hra 3 na 3 není vidět v každém zápase a nájezdy už vůbec ne. Přes prohru jsme viděli dobrý výkon Sršňů, bohužel některá drobná zaváhání a nedůraz nás stáli 2 body dobře rozehraného zápasu.

Další zápas odehrajeme v sobotu 20. října, opět na domácím ledě. A shodou okolností vyzveme loňského semifinálového přemožitele slánský lvů, tým HC Lvi Benešov.

sestava:  Jelínek David, Kunášek