«

«

Led 21

Sršni bodovali v pěti zápasech za sebou

Neděle 19. 1. 2020 SK Sršni Kutná Hora – HC Letci Letňany 4:5 SN (1:1,0:1,3:2,0:1) Junioři museli pro nedostatek hráčů odložit utkání předchozího kola v Nové Pace a do zápasu s vedoucím celkem skupiny R ligy juniorů nastoupila většina z nich s týdenním tréninkovým mankem. Přes tuto komplikaci a přesto, že ve 47. minutě prohrávali 1:4, dokázali bodovat v pátém utkání v řadě, i když tentokrát získali pouze jeden bod za prohru v samostatných nájezdech.

Sestava se již v podstatě stabilizovala, na soupisce chyběli pouze Hnilička a Zahradníček. Tréninkové manko, kterého se trenér obával bylo sice znát, ale naštěstí ne tolik kolik jsme se obávali. Sršni šli dokonce do vedení, v 11. minutě se před brankou nejlépe zorientoval Jarda Kubelka a vstřelil tak svůj premiérový gól v sezoně. Z vedení jsme se ale dlouho neradovali, ve 14. minutě jsme si špatně pokryli protihráče a hosté srovnali na 1:1. Další branka již nepadla a do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Ve druhé třetině se především bojovalo, mnohdy za hranicí pravidel a tak se začaly plnit trestné lavice na obou stranách. Oba celky si vytvořili několik možností skórovat, využita byla pouze jedna, kterou se hosté dostali v polovině utkání do jednobrankového vedení.

Jednobranková ztráta po dvou třetinách nebyla nijak hrozivá a Sršni byli odhodláni ještě s výsledkem „něco udělat“. Jejich odhodlání trochu zabrzdila využitá přesilovka hostů ve 44. minutě a když hosté za necelé tři minuty využili další přesilovku, vypadalo s výsledkem dost bledě. Ale i domácí dokázali využít přesilovku, za necelou minutu a půl snížil Tobiáš Klazar na 2:4. To Sršně nakoplo a za další tři minuty, znovu v přesilovce, střelou z pozice obránce snížil Ondra Plíhal na rozdíl jediné branky. V 54. minutě se k domácím přiklonilo štěstí, Ondra Plíhal nahodil puk od červené čáry na soupeřovu branku a ten odrazem od horní hrany betonu brankaře skončil v síti. Oba celky pak ještě měli možnost zvrátit výsledek na svou stranu, ale využít ji nedokázali a utkání dospělo do samostatných nájezdů. V těch tentokrát Sršni zcela zklamali a neproměnili ani jeden a bod navíc si tak z utkání odnesli hosté.

I přes prohru byl trenér s výkonem spokojen, hráči jemu a hlavně sobě dokázali, že hrát se dá s každým a „dá se na to koukat…“.

V dalším utkání hrají Sršni 26.1.2020 od 10:15 ve Frýdlantu.

Sestava: Pekař, Zvěřina – Knížek, Kopecký – Kvapil,  Koubský – Plíhal – Kubelka, Mikeška – Hladík – Klazar, Bartoš – Secký – Hobza, Pokorný,

Branky a nahrávky: 11. Kubelka (Plíhal, Koubský), 48. Klazar (Hladík), 52. Plíhal, 54. Plíhal

Tresty: 24:30 Využití: 2:2 Oslabení: 0:0

Trenér: Stanislav Bednář