«

«

Říj 31

Sršni brali bod v derby s Žabonosy, rozhodly až samostatné nájezdy

HC Žabonosy – SK SRŠNI Kutná Hora 2:1sn  třetiny (0:0,1:1,0:0, 0:0, 1:0)

Jestli by se dal tento zápas vtěsnat do jediného slova, pak by to byla vyrovnanost.
Od začátku zápasu byla patrná opatrnost obou týmů, nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu a umožnit soupeři
skórovat. V první třetině byli Sršni aktivnější, lépe se pohybovali, výrazně aktivnější jsme byli ve střelbě. Vliv na to měla i tři vyloučení domácích, proti jednomu trestu na naší straně. Soupeř byl sice úspornější v útočení i střelbě, přesto byly jeho výpady velmi nebezpečné. Velmi dobře se prezentovali gólmani obou týmů, a proto skončila třetina bez branek.
Začátek 2. třetiny jsme najednou měli problém s dobrou nahrávkou, občas jsme zbytečně zmatkovali a aktivitu začaly výrazně přebírat Žabonosy. Ve 35. minutě byl vyloučen domácí Procházka za hákování. Do přesilovky nastoupila naše 3. pětka, a velmi rychle hráči předvedli velmi vydařenou kombinaci, kterou zakončili prvním gólem zápasu. Práci celé lajny zakončil střelou do odkryté brány Rudolfský. Přes vstřelený gól nebyla naše hra tak dobrá, jako v první třetině, dělali jsme i nadále drobné chyby, které soupeř okamžitě využíval k rychlým útokům. Z toho také vzešlo střelecké skóre, které zcela jasně ovládli domácí v poměru 18:6. Vyvrcholením bylo poslední střídání, během kterého jsme nedokázali dostat opakovaně puk z vlastní třetiny,
soupeř si několikrát vyměnil puk, od modré poslal puk hodně vedle brány a ten se nešťastně odrazil od brusle do naší brány. Jednalo se sice o gól, který padl s velkou dávkou štěstí, to nic ovšem nemění na faktu, že byl zcela regulérní. 13 sekund před koncem třetiny jsme tak přišli o těsný náskok.
Před 3. třetinou nebylo vůbec nic rozhodnuto a oba týmy měly pořád stejnou šanci na vítezství, i po 40. minutách hry. Aktivita obou týmů výrazně vzrostla, střelecky se vyrovnala oběma předchozím částem. Gólmani obou týmů, ale drželi prapory svých týmů nad hlavami, střelci pořád nenacházeli recept na jejich překonání.
Před koncem třetiny měly oba týmy několik velkých šancí, nicméně do konce 60. minuty už další gól nepadl. Čekalo nás proto prodloužení, které jsme, premiérově v soutěži, vyzkoušeli v počtu 3 na 3. Malou zajímavostí je, že před sezónou jsme si ho vyzkoušeli, po odehraném vyrovnaném zápase (3:3), právě s týmem Žabonos. Tehdy však trvalo jen necelou půlminutu, ukončili ho Žabonosy vstřeleným gólem.
Trenér Bednář na střídačce sestavil 3 trojice, které postupně vyslal na led. Opatrnost byla při tomto počtu hráčů na ledě zřejmá, přesto se oba týmy dostali opakovaně až ke střelám na bránu. Při jedné z rozehrávek za bránou zlomil náš gólman Jelínek hokejku, naštěstí však došlo k přerušení a drama se nekonalo.
Chvíli na to, po souboji u mantinelu v obranném pásmu Žabonos, zůstal ležet na ledě po pádu na záda domácí Procházka. Tato situace si vynutila krátké přerušení hry, hráč byl následně odveden k ošetření.
V závěru prodloužení jsme měli nejprve velkou šanci my a vzápětí na to se dostal domácí Mejzr až k zakončení těsně před Jelínka. Obě šance, ale ztroskotaly na gólmanech.
Rozhodnutí tedy nepadlo ani v prodloužení a trenéři obou týmů si začali připravovat hráče, kteří rozhodnou zápas v samostatných nájezdech. V těch byl úspěšnější soupeř a proto si připsal plusový bod.

Sršni podali dobrý výkon, soupeř nám předváděl hodně zkušenou hru, a proto nás držel, vyjma první třetiny, dostatečně daleko od vlastní brány. Derby mezi tradičními soupeři nebylo tak vyhrocené, jako jiná předchozí, přesto byla znát snaha nedat zadarmo soupeři ani kousek ledu. Vyrovnanost zápasu byla viditelná nejen v délce zápasu a ve výsledku, ale i dalším parametrech. Úspěšnost gólmanů byla velmi vysoká. Kolikrát se stane, aby gólman hostí dosáhl na 93% a přesto to nestačilo na vítězství…

Následující víkend, v sobotu 4.11. od 16:30 hodin jedeme na led SK Černošice. Ještě nedávno vedoucí tým celé soutěže utrpěl dvě prohry po sobě, můžeme proto jen odhadovat, co nás na černošickém ledě čeká.
V sobotu 11. listopadu pak opět zveme fanoušky na náš zimní stadion, na zápas s loňským semifinalistou soutěže, neratovickými buldoky. Následují další dva domácí zápasy, nejprve 18. listopadu Velké Popovice a 25. listopadu aktuálně vedoucí tým soutěže HC Benešov. Tento zápas současně otevře druhou půlku základní části soutěže. S Benešovem jsme otevřeli letošní sezónu, když jsme na jejich ledě prohráli 6:2.

Statistiky Žabonosy – SRŠNI:
– celkem střelba po třetinách 5:11, 18:6, 20:14 celkem 43:31
– celkem góly po třetinách 0:0, 1:1, 0:0 0:0, 1:0
– úspěšnost gólmanů 96,7% : 95,3 !%
– počty trestných minut 10:6
– úspěšnost vhazování 50% : 50%

sestava: Jelínek David, Kunášek Michal
Křeček, Chmelař, Švejda, Havelka, Glaser, Šváb Ladislav, Málek, Tvrdík Jiří II.
Javůrek, Siváček, Pešek, Jelínek Matouš, Tvrdík Jan, Jiráň, Meloun, Šváb Michal, Rudolfský, Sádlo
Trenér: Stanislav Bednář
Branky: Rudolfský
Asistence: Javůrek
Vyloučení: 10 : 6 minuty