«

«

Led 07

Sršni byli ve většině činností lepší, body bral soupeř…

SK SRŠNI Kutná Hora – HC Poděbrady 4:5   třetiny (2:3,1:1,1:1)

 Na začátek roku 2018 jsme v domácím prostředí přivítali tým sousedící s námi v tabulce, HC Poděbrady. Papírově jsme byli favoritem zápasu, pokud však hrají týmy geograficky blízcí, nejsou téměř vždy papírové předpoklady k ničemu. Soupeř proti začátku soutěže výrazně proměnil obsazení svého týmu, kromě mladých kolíňáků angažoval i Lukáše Rindoše, který má za sebou více než stovku zápasů v extralize za Litvínov. Proti tomu tým Sršňů je hráčsky stabilní a trenér Bednář ho soustavně buduje zvyšováním jeho kvality. Naši mladí hráči získávají s každým zápasem potřebné zkušenosti.
Na straně Sršňů došlo k výrazným přesunům v prvním a třetím útoku, jelikož útočník Petr Javůrek musel do porodnice, v očekávání svého prvního potomka.
Za Sršně proto zápas zahájil Rudolfský na centru, s křídly Peškem a Dytrychem se stabilními beky Křečkem a Chmelařem. Druhá lajna byla kompletní, tedy Jiráň s Jelínkem a Tvrdíkem, s beky Švejdou a Havelkou. Ve třetí pětce měl centr Siváček na křídlech Tvrdíka Jirka I. a Sádla, s beky Málkem a Tvrdíkem Jiřím II.
Oba týmy se nachází ve spodní části tabulky, pro oba je proto získání bodů velkou prioritou v premiérové sezóně v KLM.

 Hlavní rozhodčí Kubeš zahájil zápas v 17:30h. Týmy zahájili vyrovnaně, v ohrožení se ocitali gólmani obou týmů. Gólově se prosadili první Sršní na konci páté minuty. Po závaru před bránou soupeře vybojoval puk opět výborně hrající Jan Tvrdík a Matouš Jelínek prostřelil Moravce. Gól byl dílem celé druhé formace, která hrála od začátku velmi aktivně.
V 7. minutě, při našem oslabení, měl výbornou šanci Siváček, break však neproměnil. Když hráli následně oba týmy v počtu 5 na 5, prosadili se hosté a vyrovnali na 1:1.
Vzápětí jsme šli opět do čtyř, za držení, a po pouhých 9 sekundách soupeř přesilovku využil a obrátil vývoj zápasu na svojí stranu.
Sršni si pak vypracovali několik slibných akcí, ale až další akce 2. pětky byla gólová. Finální nahrávku připravil opět Jan Tvrdík a střelou za záda Moravce se tentokrát blýskl obránce Švejda.
Na konci třetiny jsme, ale zbytečně faulovali. Nejprve si pomohl Tvrdík Jiří II. sekáním při šanci Rindoše a během přesilovky přidržel soupeře Jiráň déle, než rozhodčí akceptoval. Oslabení 3 na 5 jsme sice ustáli, ale v pokračujícím oslabení 4 na 5 neudržel gólman Jelínek jednu ze střel a pouhých 13 sekund před koncem třetiny Poděbrady opět vedly!

Během přestávky změnil trenér Bednář složení třetí obrany, místo Tvrdíka II. vstoupil do zápasu Ladislav Šváb. Hlavní apel trenéra směřoval k disciplíně, důslednému bránění a časté střelbě.

 Většinu těchto činností děli Sršni podle těchto pokynů, další gól však dali opět hosté. Sršňům ale stačilo jen několik desítek sekund na korekci. Matouš Jelínek zavezl puk do útočného pásma, předal ho rozjetému Švejdovi, a když všichni čekali, že puk vrátí Jelínkovi, prostřelil z úhlu gólmana mezi betony. Perfektní a překvapivé řešení Švejdy vrátilo Sršně do hry a gólman hostí ještě dlouho po inkasování zpytoval svědomí.
Ve 49. minutě, při vyloučení hostujícího Potockého, to byla opět druhá pětka, která soupeře nepustila z jejich třetiny. Jan Tvrdík nejprve obkroužil celou třetinu a když se dostal mezi kruhy, nahrál vpravo najíždějícímu Jelínkovi, který vymetl horní část Moravcovi brány a srovnal na 4:4.
Pak následovalo vyloučení na obou stranách, v jehož průběhu jsme se opět nechali zbytečně vyloučit, i když trochu přísně. To už běžela 54. minuta a soupeř ukázal, že přesilovky se mu dneska daří velmi dobře. Využitím už třetí v zápase ze sedmi, zvýšil opět svoje vedení na 4:5.
Když jsme se připravovali na závěrečný tlak, došlo během souboje za bránou soupeře ke zranění hráče hostí Žouželky. Ošetření na ledě trvalo několik minut, následně byl na nosítkách odnesen na ošetřovnu a byla přivolána záchranka. Podle jejich informace se jedná o otřes mozku a k dalšímu ošetření byl hráč převezen do kolínské nemocnice.
Po tomto přerušení zbývalo do konce třetiny jen několik desítek sekund, trenér Bednář proto odvolal gólmana Jelínka a k druhé pětce poslal na led Siváčka. Přes několik šancí i dobrých střel jsme však už gól nedali a i z druhé zápasu s Poděbrady v letošní sezóně nemáme ani jeden bod.
A to i přesto, že jsme byli v zápase výrazně aktivnějším týmem, výrazně jsme soupeře přestříleli ve všech třetinách, byli jsme opravdu výrazně lepší v získávání puku po vhazování. Vyloučených jsme měli sice osm, ale soupeř sedm. Rozdílovým faktorem tak tentokrát bylo využití přesilovek, resp. neubránění oslabení. Soupeř dokázal využít tři přesilovky, naproti tomu mi jen jedinou. Opět se proto potvrzuje, že jakákoliv pozitivní statistika je jen doplňkovou činností, pokud nedáme víc gólů než soupeř.
Čistě pohledově i statisticky jsme odehráli velmi dobré utkání, gólově jsme ale na soupeře nestačili. S mírnou nadsázkou se tak dá říct, že musíme hrát méně pro diváky a více pro body. Jedině tak dokážeme obstát v silné konkurenci KLM.

 Divácky velmi atraktivní zápas sehrajeme v příštím týdnu, v neděli 14. ledna od 17 hodin, kdy jedeme do sousední Čáslavi. Ta je po několikazápasové šňůře proher opět v kondici a posunula se na 2. místo východní skupiny, Sršni jsou na 6. místě. Jasným favoritem derby jsou tedy čáslavstí. Jak ale platí, derby může smazat papírové předpoklady.

Ještě během noci jsem dostal informaci od Petra Javůrka, který se stal hrdým otcem syna Kryštofa. Petrovi, čerstvé mamince i jejich synovi přeju za sebe i za celý klub to nejlepší. Myslím, že měl malý Kryštof hodné sudičky, protože Petr hraje v našem týmu s číslem 7 a 7. ledna se narodil i jeho syn. Ať se Vám daří Javůrkovi.

Statistiky SRŠNI – Poděbrady:
– celkem střelba po třetinách 13:9, 18:11, 13:5 celkem 44:25
– úspěšnost gólmanů             80,0% : 84,0%
– počty trestných minut           16:14
– využití přesilovek                  1:3
– úspěšnost vhazování           64% : 36%

 

sestava:  Jelínek David, Kunášek Michal
Křeček, Chmelař, Švejda, Havelka, Málek, Tvrdík Jiří II., Šváb Ladislav
Siváček, Pešek, Jelínek Matouš, Jiráň, Tvrdík Jan, Tvrdík Jiří I., Rudolfský, Sádlo, Dytrych, Šváb M.
Trenér:   Stanislav Bednář

Branky:            Jelínek Matouš 2x, Švejda 2x
Asistence:          Tvrdík Jan 3x, Jelínek Matouš
Vyloučení:          8x 2 minuty : 7x 2 minuty

 

-ZJel-

5 comments

Skip to comment form

 1. Poděbrady

  Sice se mi tomu nechce věřit, protože žouželka už jede za bránu jasně do souboje a v té chvíli je to přesně ustřižené a že zrovna tady záběr končí, mi přijde nepravděpodobné, ale každopádně děkuji za odpověď. Jinak opravdu chválím, že si člověk může pustit znovu branky i v této soutěži. Myslím, že to má málokdo.

  1. oldaf

   Pro klid mé i vaší duše jsem vyhledal okamžik, o kterém se bavíme a zde je výsledek…
   https://youtu.be/gn9h7bMJqS4
   -oldaf-

   1. Poděbrady

    To není ten okamžik, ale to je jedno. 🙂 Kdyby byl, tak je hra přerušena, ale tady není nic. Navíc jsou na ledě úplně jiní hráči než v onom střídání. Už to nechme být.

 2. Poděbrady

  Dobrý den, chci pochválit moc pěkně dělané sestřihy utkání. Jen bych se chtěl zeptat, proč nedovolený zákrok obránce Poděbrad Martínka, který byl potrestaný, je zde zpomalený a zákrok na obránce Poděbrad žouželku, po kterém skončil v Nemocnici, byl ustřižen dvě vteřiny před událostí. Rád bych jí viděl. Děkuji za odpověď.

  1. oldaf

   Dobrý den, asi jste poznal, že se jedná o amaterské video, kterým se pokouším některé zápasy Sršňů přiblížit těm ,kteří je nemohli sledovat osobně. Bohužel není v mých silách zaznamenat celý zápas, poté ho doma opět celý prohlédnout a vybrat zajímavé momenty. Proto dělám záběry v kratších časových úsecích a v případě kdy mám pocit, že se na ledě odehrálo něco zajímavého, udělám si „časovou značku“ tím, že si udělám krátký záběr hodin. Tím se také stane, že některé úseky zápasu natočeny nejsou a je to bohužel i případ Vámi zmiňovaného zákroku.
   -oldaf-

Komentáře byly zablokovány.