«

«

Říj 11

Sršní masakr motorovou pilou

SRŠNI – HC NYMBURK

   Dnes po ránu mi bylo fakt všechno, protože jsem zažil ty chvíle, kterých se snad každý trenér bojí jako čert kříže. Přicházela mi na zápas s Nymburkem jedna omluvenka za druhou, až se počet marodů vyšplhal k číslu šest. „No to jsem zvědav, jak to dnes dáme dohromady?“, pomyslel jsem si při ranní hygieně a spoléhat před zrcadlem na milosrdenství krátkozrakosti. Ovšem do propadliště trudomyslnosti mě strhnul pohled na obličej, který spíš připomínal bojiště po prohrané bitvě s Uhry a nějak jsem nechápal, jak je vůbec možné na pár centimetrech čtverečních vyrobit druhohorní vrásnění kombinované s otoky velikosti frankfurtských párků. K tomu čitelně vyčpělý pohled a převládající šedý vlas mi dával jasné neblahé znamení, že mládí je definitivně v p.deli a je potřeba se vydat do trenérského důchodu, protože pouhé nadšení pro práci s mládeží nestačí. Jasně, mohl bych si pomoci různými triky, které se odvíjí samozřejmě i od toho, jak hluboko má kdo do kapsy, ale tento efekt bývá většinou pouze dočasný a odborné jazyky jej nazývají vtipným označením Jojo… Tak příkladně krém Royal-Velvet sice vypne pleť jako potah na buben, ale obličej potom ztrácí jistou autenticitu a také jeho výraz již ne vždy musí vykreslovat skutečnou náladu té tváře pod ním. Nebo můj obarvený vlas by zřejmě nepůsobil zcela důvěryhodně, neboť vrásky letitých stresů z hokejových střídaček hluboko vryté do tváře, by příliš nekorespondovaly s temně černou havraní hřívou ala Vinnetou a vypelichaným obočím. Proto zůstává otázkou, zda se na tuto cestu imaginárního omlazení vůbec pouštět, či nechat tělu přirozený vzhled šarpeje. No a co si budu nalhávat, na současném stavu mého zevnějšku se výrazně podepsal nejen hokej, ale i plození a výchova dětí, které, jak všichni zkušení mohou potvrdit, dokáží tělesnou i mentální schránku, byť ztepilého jedince (jak ji nedávno označil jeden kolega), přivést velmi rychle na buben. Na tomto místě je proto nutné všem maminkám, manželkám a milenkám zdůraznit, že doma by měl každý muž zejména odpočívat a starosti spojené s chodem domácnosti by měly zůstávat plně v jejich kompetenci. I příroda to tak chce! Nemusíme chodit ani moc daleko…. Podívejme se třeba na lva. Celý den polehává a čeká, až mu lvice opatří nějaký ten žvanec. O potomky se nestará, a když ho naštvou, tak je sežere. Jednou za čas si splní své partnerské povinnosti….. a pak se zase válí. Abych ale nebyl jen zlomeným pesimistou, je potřeba tu sklenku vidět z poloviny plnou. Takže přestože léta nezastavím a nohy nepopoženu, i když je neustále přemlouvám, skutečnost je taková, že pouhý vnější vzhled použitého otroka z Mauretánie ještě nemusí zcela kopírovat mou skutečnou duševní kondici.

   No, myslím, že úvod v ryze chlapáckém macho jazyce je na světě a můžeme se tedy vrhnout na hlavní zápletku – tedy samotný hokejový zápas. Teď již ale seriózně.

   Když se to tedy všechno sečte a odečte, tak z toho vypadnou výsledky Sršni „A“ – Nymburk „A“ 32:4 a Sršni „B“ – Nymburk „B“ 24:1. Co k tomu dodat. Do zápasu jsme vlétli tak, jak by Sršni měly do každého, plno pohybu, hry na kotouči, okamžitého napadání a důsledného backcheckingu. Byli jsme po celou dobu jednoznačně lepším týmem, díky převaze v individuálních dovednostech a fyzickému fondu. Nutno ale přiznat, že podle informací trenéra přípravky Nymburka, má momentálně k dispozici pouze 14 hráčů (oproti našim 26) s menším věkovým průměrem. Ale to jen potvrzuje letitou pravdu, že pyramida je tak vysoká, jak široká je její základna. Jinak myslím, že nemá smysl nějak podrobněji hodnotit tento zápas, protože sobotní soupeř nás příliš neprověřil. Ovšem na druhou stranu zase byl prostor k vyzkoušení si kliček, nahrávek a věcí, které nám jiný soupeř nedovolí. Z tohoto pohledu bylo velmi osvěžujícím zážitkem sledovat spolupráci a kombinace Tomáše s Pepou, samozřejmě myšleno optikou kategorie 6-7letých dětí. Dále pak byla nepřehlédnutelná dominance Matouše v „B“ týmu, který dal 12 branek, což hovoří za vše, ale na druhou stranu bylo by něco špatně, kdyby to tak nebylo. No a Sam, který od druhé patnáctiminutovky hájil branku soupeře, prokázal vyšší míru pohyblivosti v brankovišti a likvidoval spoustu nebezpečných situací s klidem angličana, takže naši plejeři to neměli tak jednoduché se gólově prosadit.

  Teď ale ještě dvě věci, které se mi nelíbily. Zaprvé nekázeň některých borců na střídačce spojená s nevnímáním pokynů trenéra a několik zbytečných incidentů za hranicí pravidel. Upozorňuji, že hokejka je na vedení puku či střílení gólů, a pokud se s ní někdo ohání jak Jánošík s valaškou, projevuje především svou neúctu ke zdraví soupeře, což je na můj vkus opravdu špatně. Ale s tím bychom měli všichni trenéři i rodiče bez rozdílu tvrdě bojovat a potírat takový přístup již v zárodcích, protože s postupně rostoucím věkem a hladinou testosteronu u kluků, by to mohlo skončit pěkným malérem.

   Závěrem je potřeba říct, že dva vyhrané zápasy jsou samozřejmě vždy příjemné, nicméně výsledek nelze přeceňovat a je potřeba, abychom zůstali nohami na zemi a všichni dál makali. A pokud to jen trochu jde, zaregistrujte, že jsem dnes v článku moc nechválil, protože jestli odejdete od počítače s pocitem, že už nám to jde a nemáme se v čem zlepšovat, jako někteří při pondělním tréninku, tak nechci být u toho, až se potkáme s lepším soupeřem.

sestava „A“ týmu: Sam Nevole, Pavel Tvrdík, Jakub Komárek, Matouš Bajer, Pepa Dvořák, Jiří Koubský, Tomáš Břinčil, Matěj Mimra

branky: Pepa Dvořák 7x, Pavel Tvrdík 7x, Matěj Mimra 7x, Tomáš Břinčil 6x, Jiří Koubský 3x, Matouš Bajer 2x

asistence: Pepa Dvořák 5x, Tomáš Břinčil 5x, Jiří Koubský 2x, Pavel Tvrdík 2x, Jakub Komárek 2x, Matěj Mimra

Sestava „B“ týmu: Jakub Jelínek, Vojta Maník, Jan Vajgl, Tomáš Král, Šimon Král, Marek Neuman, Matouš Klouček, Kamil Hladík, Ladislav Janeček, Filip Littman, Štěpán Smetánka

branky: Matouš Klouček 12x, Kamil Hladík 3x, Šimon Král 3x, Vojta Maník 2x, Jan Vajgl 2x, Marek Neuman, Tomáš Král,

asistence: Matouš Klouček 2x, Marek Neuman 2x, Kamil Hladík, Tomáš Král

-Pavel Sirotek-

 

 

VSTUP NA HLAVNÍ STRÁNKU: WWW.SKSRSNI.CZ