«

Úno 04

Sršni obrali lídra o bod, v tabulce jsou třetí

Nadstavba KSM 1. Kolo – Černošice – Sršni Kutná Hora 5:4 sn (3:0, 1:3, 0:1)

K prvnímu nadstavbovému utkání odjížděli v neděli Sršni na led Černošic mířících za postupem v nelehké situaci. Stále nekončící problémy s marodkou devastující kádr znamenal sestavu scvrklou na minimum i s dvěma juniory, kteří měli v nohách zápasy juniorky z pátku a soboty.
Suverénní domácí vlétli do utkání aktivní hrou v rychlém tempu. I když hra Sršňů nebyla špatná, stav 3:0 po první siréně moc šancí na zisk bodů nedával. Druhá třetina ovšem přinesla obrat ve vývoji, když Meloun tvrdou ranou od modré prostřelil konečně domácího brankáře. Totéž zopakoval o šest minut později po Charvátově nahrávce, dostal Sršně na kontakt a znejistěl domácí tým. Černošičtí ještě jednou odskočili po chybě v obraně hostí na 4:2, ale to byla jejich poslední trefa ze hry. Do druhé sirény ještě Andrle lišácky nahozeným pukem zpoza brány na nohu bránícího hráče snížil na rozdíl jediné branky. Třetí třetina byla atraktivní bitvou kdo z koho. Sršni sahali na dno sil a domácí nechtěli klopýtnout ve své cestě za postupem. Třetinu však vyhráli opět Sršni, když Macháček přihrávkou o mantinel našel rozjetého Andrleho a ten své sólo zakončil střelou pod horní tyč. Vyrovnal na 4:4 a rozhodl o dělbě bodů. Ten třetí prémiový si v desáté sérii nájezdů vystřílel domácí Kahánek a černošičtí zvítězili za dva body.
Trenér Sršňů Jiří Tumpach byl s hrou svých svěřenců velmi spokojen a remízu s lídrem soutěže považuje za cennou zkušenost pro hráče. Jelikož Příbram prohrála v prvním kole v sobotu se Žabonosy, jsou Sršni v tabulce aktuálně na třetí příčce tři body před Příbramí.

Branky Sršňů: Meloun, Meloun (Charvát), Andrle, Andrle (Macháček)

Sestava: Jan Krištof (Jelínek David) – Krejza, Vaněk, Charvát, Jelínek Robert, Andrle, Hetfleisch, Siváček, Meloun, Hynek, Macháček trenér : Jiří Tumpach

Vyloučení: 6/8

Příští utkání odehrají Sršni na domácím ledě proti Spartaku Příbram tradičně v neděli 10.2. od 17:30 hod.