«

«

Úno 09

Sršni padli s lídrem KLM o jediný gól

Sobota 8. 2. 2020 SK SRŠNI Kutná Hora – SK Černošice 1:2 (1:1,0:1,0:0) Ve 20. kole základní části letošní soutěže uvítali Sršni na domácím ledě tým z Černošic. Soupeř je jasným lídrem letošního ročníku, Sršni hájí 13. příčku, dala se proto očekávat hra kočky s myší. Nicméně realita byla jiná.

První minuty zápasu se Sršni bránili nástupu hostů a chvíli trvalo, než dokázali srovnat krok. Když už jsme si začali tvořit šance, inkasovali jsme. Střela propadla za gólmana Davida Jelínka, a přestože u něj stáli dva naši obránci, Pulkrab se zorientoval nejrychleji a puk dostal za brankovou čáru. K vhazování na středovém bodu nastoupil Matouš Jelínek, který si tím odbyl svoji premiéru na postu centra. Buly zvládl úspěšně, Jan Tvrdík zavezl puk do útočné třetiny, křížnou nahrávkou našel Klazara na levém křídle a ten nekompromisně prostřelil Frolíka v bráně hostů. Druhé pětce stačilo 11 sekund na srovnání skóre. Oba týmy dál hráli velmi aktivně, snahou obou byla hra, ne fauly. Taky proto nebyl v první třetině vyloučen ani jeden hráč. Černošičtí zasypali během první třetiny D. Jelínka slušnou porcí 18 střel, zatímco domácí prověřili Frolíka jen devíti. V posledních vteřinách avizoval rozhodčí trest za podražení hostům. Až do konce třetiny jsme udrželi puk na svých hokejkách, dvouminutovým trestem proto začala 2. třetina.

Po vytvoření zámku v obranné třetině hostů, přišli Sršni v polovině přesilovky o puk, s kterým vyrazil do brejku opět Pulkrab a ve vlastním oslabení vrátil svému týmu vedení. Gól Sršně na chvíli vyvedl z koncentrace, ale chyby kupodivu kupili i hosté. Krátce po gólu šel soupeř znovu na trestnou za podrážení a Sršňům se naskytla 50 sekundová přesilovka 5 na 3. Ani tentokrát jsme ji, ale nevyužili. Mezi 25. a 35. minutou se odehrála hokejově nejslabší část zápasu. Nutno přiznat, že se na ní podepsali i rozhodčí, když ignorovali několik menších i větších faulů na obou stranách. Během této desetiminutovky následně rozdali 24 trestných minut.

Třetí třetina byla chvílemi až urputná v naší snaze skórovat a byla taky jedinou, kdy jsme soupeře přestříleli. Vytvořili jsme si několik šancí, asi největší měli na hokejkách Javůrek z levého křídla a v závěru ještě M. Jelínek, jehož povedenou střelu do horního rohu, mazácky zlikvidoval svojí lapačkou Frolík. V poslední minutě nám nevyšel ani tlak šesti hráčů bez brankáře, naopak soupeř jel 2-1 na naši prázdnou bránu. M. Jelínkovi se podařilo tečovat nahrávku a 2 sekundy před koncem tak už jen odvrátil třetí branku v naší síti, ne však prohru.

Sršni se určitě nemusí stydět za odvedený výkon proti vedoucímu týmu soutěže, o to víc mrzí ztráta bodů. Černošičtí tak splnili svojí povinnost a odvezli si z našeho ledu všechny 3 body.

Další zápas odehrajeme v sobotu 15.2. od 17:30 v Kutné Hoře proti sousednímu Kolínu.