«

«

Říj 08

Sršni podali skvělý výkon, nadělili Slanému pět gólů

SK SRŠNI Kutná Hora – HK LEV Slaný 5:2   třetiny (0:0,4:1,1:1)

Druhý zápas před domácími fanoušky jsme sehráli v sobotu 7. října. Po dvou venkovních zápasech, které jsme prohráli o gól, jsme chtěli zase bodovat.
Trenér přeskupil složení útoků. Změny v sestavě na zápase v Berouně, zaviněné neúčastí několika hráčů, se ukázaly jako dobrý krok.

 Jelikož je soupeř ze Slaného, stejně zkušený jako minulý soupeř, ale v minulé sezóně byl mnohem úspěšnější, posloužila nám zkušenost z předchozího zápasu. Od začátku jsme proto už nebyli tak opatrní, soupeř náš už tolik nepřehrával, i střelba byla vyrovnaná 13:13. Nutno ovšem říct, že i když byla četnost stejná, my jsme stříleli spíše z dálky a střelba nebyla tak tvrdá, jako soupeřova. Gólman Jelínek se tak během první třetiny intenzivně rozchytal a nejen skvělé zákroky, ale opakovaně i konstrukce brány, udrželi po 1. třetině čisté konto.
Jestliže 1. třetina byla střelecky i gólově vyrovnaná, tak ve druhé řádili Sršni, jak utržení ze řetězu.
Aktivně hrají Jan Tvrdík napadal rozehrávku Lvů až za jejich bránou, vybojoval puk, zvolil rychlou střelu a otevřel skóre. Individuální akce, aktivita v útočné třetině a taky trochu drzosti při zakončení byly skvělým návodem, kterým Tvrdík Sršně doslova probudil.
Soupeř přesto dokázal velmi rychle upravit na 1:1. Po střele od modré se dostal k dorážce zkušený kapitán hostí Kubinčák. Na dlouho to byla poslední úspěšná akce slánských Lvů.
A pak začali úřadovat Sršni.
Nejprve mohutně napřáhl Švejda od modré, Jiráň vložil do jeho střely hokejku před brankovištěm a poslal puk nad domácího gólmana.
Za další 4 minuty aktivně napadal v obrané třetině Lvů opět skvěle hrající Jan Tvrdík, vypíchnutý puk soupeři si vzal Matouš Jelínek, zajel s ním mezi kruhy, odkud propálil gólmana Matouška mezi betony.
ve 39. minutě si role prohodili. Jelínek nejdříve pálil z kruhu, zpracoval odraženy puk, našel volného Jana Tvrdíka mezi kruhy a nedal po čtvrté gólmanovi hostů šanci.
Po skvěle sehrané třetině jsme odcházeli do kabin za velmi příznivého stavu 4:1.
Trenér proto připravil hráče na odpovědný vstup do třetiny a odehrání poslední třetiny tak, abychom se nepřipravili o vedení o tři branky.
Dokázali jsme hrát pořád dobře a ve 3. třetině jsme také poslali na gólmana Matouška nejvíce střel. V 50. minutě se rozjel jako vagón Siváček po levé straně a puk poslal Matouškovi pod víko a zvýšil na 5:1. To útoku ho poslal nahrávkou Javůrek a druhou asistenci u tohoto góluz připsali rozhodčí našemu gólmanovi Davidovi Jelínkovi. Ke skvělému výkonu v bráně si proto připsal i jeden zářez do hráčské statistiky☺
Na začátku 58. minuty jsme dostali výhodu přesilovky, která nám měla dát klid do konce zápasu. Když jsme soupeře zavřeli v jejich třetině, Siváček namazal Sekyrkovi, který si ve středním pásmu narazil puk se spoluhráčem a dlouhým projetím před bránou snížil na 5:2 ve vlastním oslabení. Z našeho pohledu se jednalo o zbytečný moment a důležité poučení, že odpovědně je potřeba hrát do posledního hvizdu.

 Druhé vítězství v soutěži nás posunulo tabulkou mírně nahoru, což nám dává po pěti zápasech naději, že i v KLM dokážeme být důstojným soupeřem.

Další zápas odehraje opět doma a bude to divácky atraktivní podívaná s týmem hrajícím pod hlavičkou HC Čáslav.
Zkušenosti hráčů obou týmů i aktuální tabulkové umístění pasuje do role jasného favorita HC Čáslav. Sršni do zápasu půjdou s jejich největší předností, kterou je týmový duch a bojovné srdce.
Koho z Vás láká taková podívaná, přijďte v sobotu 14. října na náš zimní stadion. Předzápasové rozbruslení začíná v 16:50 hodin, zápas bude zahájen vhozením buly v 17:30 hodin.
Přijďte podpořit svoje SRŠNĚ, budeme hrát pro Vás.

sestava:  Jelínek David, Kunášek Michal
Chmelař, Havelka, Málek, Švejda, Křeček, Šváb Ladislav, Glaser,
Javůrek, Jelínek Matouš, Jiráň, Rudolfský, Sádlo, Dytrych, Pešek,
Siváček, Tvrdík Jiří I., Tvrdík Jan, Šváb Michal
Trenér:   Stanislav Bednář

Branky:               Tvrdík Jan 2x, Jiráň, Jelínek Matouš, Siváček
Asistence:          Švejda, Jelínek Matouš, Tvrdík Jan, Javůrek, Jelínek David
Vyloučení:          16 minut : 14 minut

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>