«

Zář 21

Sršni porazili Chotěboř v přípravném utkání

Sršni Kutná Hora – HC Chotěboř  4:3 (0:2,2:0,2:1)

Na nedělní přípravné utkání Sršni pozvali hokejisty Chotěboře. Kvalitní tým z krajské ligy pardubického kraje byl poslední domácí prověrkou před začátkem soutěže. Stanislavu Bednářovi chyběli někteří hráči do nejsilnější sestavy a tak dostalo příležitost více juniorů.

Utkání začalo ve vysokém tempu a bylo na co koukat. První dějství vyšlo lépe hostům, kteří dvakrát překonali Jana Březinu v domácí bráně z dorážek. Do druhé části Sršni vstoupili odhodláni vývoj zvrátit, To se podařilo, když v přesilovce povedenou kombinací Čejka a zakončující Rudolfský snížili na 1:2. Minutu před druhou sirénou nejmladší hráč utkání Michal Šváb asistoval Čejkovi k vyrovnávací brance a hosté odcházeli po siréně do kabin nespokojení. Ve třetí třetině dostal Sršně do vedení Jelínek po asistenci Javůrka a frustrovaný soupeř přitvrdil hru až za hranici přátelského utkání. Odnesli to údery do hlavy tři domácí hráči. Sádlo, Drahoňovský a Meloun nedohráli utkání. Kuriózní brankou se hostům podařilo srovnat skóre. Jan Březina v domnění signalizovaného vyloučení opustil bránu a soupeř pohodlně od modré čáry vyrovnal. Poslední slovo měli však mladí domácí střelci, když vítěznou branku vstřelil v přesilovce Jan Tvrdík po asistenci Jelínka.

Stanislav Bednář byl s hrou svého týmu spokojen a utkání hodnotil jako výbornou přípravu na první mistrovské utkání s týmem Neratovic, které se odehraje 4.10. v Kutné Hoře od 17:30.

Sestava Sršňů: Jan Březina – Jan Vaněk, David Čejka, Martin Meloun, Petr Švejda, Ladislav Šváb, David Marvan, Miroslav Drahoňovský, Petr Javůrek, Lukáš Rudolfský, Jan Tvrdík, Matouš Jelínek, Aleš Sádlo, Otakar Hynek, Michal Charvát, Michal Šváb