«

«

Pro 03

Sršni porazili po druhé v sezóně Mladou Boleslav

BK Mladá Boleslav – SK SRŠNI Kutná Hora 2:3   třetiny (0:1,1:2,1:0)

K odvetnému utkání nás přivítala „lednice“ malé haly bruslařů v Mladé Boleslavi. V prvním zápase jsme bruslaře porazili a tato prohra pro ně byla na dlouhou dobu poslední. Následovala jejich vítězná, šestizápasová šňůra. Pak ovšem odehráli čtyři zápasy a téměř ve všech prohráli o gól. V tomto duchu jsme boleslavským šňůru proher prodloužili.

 Začátek zápasu nezačal dobře pro našeho Peška. Neuběhla ani minuta, když mu soupeř způsobil hokejkou krvavé zranění v obličeji. Domácí dostali trest 2+2 minuty, Pešek přesto proseděl na střídačce velkou část třetiny, než ustalo krvácení.
Přesilovka v samotném úvodu zápasu nebývá kvůli nerozehranosti přílišnou výhodou, proto jsme ji nejspíš ani mi nesehráli příliš dobře. Hned v jejím úvodu byl faulován vražením na mantinel Jiráň, rozhodčí však hru odmítli přerušit. Během tak dlouhé doby přesilovky jsme si vypracovali jen několik střeleckých pozic a na gól museli počkat až do poloviny třetiny. Málek zajel z pozice obránce hluboko do třetiny, kde od něj přebral puk Rudolfský, který přesnou střelou nad rameno domácího gólmana Kořínka otevřel skóre.
V závěru třetiny byl vyloučen Havelka a domácí se snažili několika snížit. Tomu jsme však dokázali zabránit, velkou měrou i výborným výkonem gólmana Jelínka. V okamžiku, kdy chtěl domácí obránce vystřelit od modré Havelka naskočil z trestné lavice a při snaze zabránit ve střele, se dostala jeho hokejka až do obličeje domácího hráče a putoval zpátky na trestnou lavici.
Konec třetiny jsme dokázali ubránit a s výhodou jednoho vstřeleného gólu jsme se odebrali do kabin. Nejen odpočinout, ale taky se trochu zahřát.

 Druhou třetinu jsme zahajovali jen ve čtyřech, trenér Bednář proto hráče nabádal k důsledné obraně a zjednodušení hry. Tým dokázal vše plnit, dlouhé oslabení jsme proto přečkali bez gólového potrestání. Naopak na začátku 25. minuty jsme to byly opět my, a opět výborně hrající třetí pětka, která se po krátkém závaru před brankou hostí dokázala prosadit. Střelu Jiřího Tvrdíka I. gólman neudržel a Dytrych ho vzápětí prostřelil.
Nedlouho po tom se za bránou domácích srazilo několik hráčů a na ledě zůstal ležet domácí Bartoš. Po krátké chvíli mu spoluhráči pomohli z ledu, protože byl ale velmi otřesen, dovezli ho jen na naší střídačku, kde byl ošetřen. Nějakou dobu byl mimo hru, nakonec ale odešel po svých.
V prostřední třetině nás sice domácí přestříleli, ne však nijak výrazně a hlavně jsme dokázali dát další gól. Tentokrát byla úspěšná druhá pětka. Jan Tvrdík získal puk a našel Jiráně, který byl nekompromisní a zvýšil už na snových 0:3 v náš prospěch. Jelikož jsme dali v posledních pěti zápasech jen deset gólů, je radost z gólu na místě.
Prosadit se však dokázali i domácí, na začátku 39. minuty. Během střídání jsme nestačili pokrýt domácího Rovného, který zatáhl puk až za naší bránu, odkud poslal puk najíždějícímu Vajsejtlovi, před kterým byla jen prázdná brána. Snížení na 1:3 nás, ale nedostalo do kolen a pořád jsme hráli velmi aktivně.
Na konci 39. minuty dostal Javůrek 2 minutový trest za nedovolenou hru loktem, i přesto jsme dokázali uhájit vítězství i ve druhé třetině. Opět to, ale pro nás znamenalo, zahajovat třetinu v oslabení…

 Třetí třetina nevybočovala střelecky ani v aktivitě obou týmů od prvních dvou, pořád jsme proto sledovali pěkný zápas. Po opakované strkanici u naší brány je po jedné rozhodl rozhodčí pro vyloučení, postiženým byla náš Vaněk za nedovolené bránění. Ani tuto přesilovku jsme nenechali soupeře využít a pokračovali jsme v nastavené hře.
V 55. minutě jsem byla jen kousek od vstřelení gólu, domácí gólman ale vytáhl netradiční zákrok a velkým přispěním štěstí. Když už byl překonám a puk mu spadl na záda, lapačkou chytil puk za zády. Možná náhoda, možná štěstí, možná rutinní zákrok, tak jako tak zabránil vstřelení dalšího gólu.
Nedlouho potom soupeř přehrál naší druhou pětku a jen minutu před koncem snížil na rozdíl jediného gólu.
Následně jsme se ocitli po velkým tlakem, gólman i hráči ale nechtěli body pustit za žádnou cenu. Nejspíš i proto jsme dostali trest za sevření puku jen 13 sekund před koncem třetiny. Domácí samozřejmě ihned odvolali brankáře a nastoupili v šesti hráčích. Buly jsme, ale zvládli a puk poslali na třetinu bruslařů.

Uhájili jsme tak důležité body, na které jsme v posledních pěti zápasech koukali z velké dálky. Ne proto, že bychom hráli špatně, ale proto, že jsme nedokázali proměňovat i ty největší šance a nestříleli jsme dost gólů.

Herní kvalita týmu stále stoupá a hned příští týden nás prověří jeden z nejlepších týmů soutěže HC Junior Mělník na vlastním ledě.

Statistiky M. Boleslav – SRŠNI:
– celkem střelba po třetinách 10:12, 13:10, 12:13 celkem 33:34
– úspěšnost gólmanů             91,2% : 93,9%
– počty trestných minut         16:12
– využití přesilovek                  0:0
– úspěšnost vhazování                  48% : 52%

 

sestava:  Jelínek David, Kunášek Michal
Křeček, Chmelař, Švejda, Havelka, Málek, Glaser, Vaněk, Šváb Ladislav
Javůrek, Siváček, Pešek, Jelínek Matouš, Jiráň, Tvrdík Jan, Rudolfský, Tvrdík Jiří I., Sádlo, Dytrych, Adam
Trenér:   Stanislav Bednář

Branky:             Rudolfský, Dytrych, Jiráň
Asistence:          Málek, Jiří Tvrdík I., Jan Tvrdík
Vyloučení:          1x 4 min, 1x 2 minuty + 1×10 minut : 6x 2 minuty