«

«

Zář 24

Sršni porazili v prvním domácím zápase Mladou Boleslav jasně 4:1

SK SRŠNI Kutná Hora – BK Mladá Boleslav 4:1   třetiny (1:0,1:0,2:1)

První zápas sezóny odehráli Sršni na domácím ledě proti Mladé Boleslavi. Současně představili fanouškům nové dresy a představili se jim i jednotlivě.
Abychom dali prvnímu domácímu zápasu sezóny v KLM slavnostní nádech, první buly hodila mistryně Evropy a mistryně světa Lída Formanová. Děkujeme.

 Nervozita i natěšení byli znát v naší kabině, všechno to, ale přebilo odhodlání týmu ukázat doma, co nejlepší výkon. Mužstvo přišel podpořit i kapitán Jan Vaněk, který se už  zotavuje a chystá se zpět na led. Po návratu z dovolené přišel i Jiří Tvrdík II., který si nenechal ujít představení týmu a nových dresů a přestože nebyl nominován do dnešní sestavy, rozbruslení s týmem si nenechal ujít☺
Po slavnostní buly hodil rozhodčí Čáp puk naostro. Úspěšnějším centrem byl náš Rudolfský, mohli jsme proto rozehrát a úvod zápasu tak mít pod kontrolou.
Velmi rychle jsme si ovšem vyzkoušeli oslabení, když průnik Kysely až k před gólmana Jelínka zastavil hákováním Glaser. Několik nepříjemných střel Jelínek pokryl, dokázali jsme soupeři vzdorovat i v poli. Vzápětí jsme se dostali do několika šancí také my. Průnik Javůrka zastavil Marček a před námi byla první přesilovka. První i druhá lajna si vytvořili několik šancí, ale ani my jsme nepřekonali Kořínka v bráně bruslařů.
V 8. minutě dostal 2 minuty M. Jelínek za nedovolené bránění. I v tomto oslabení ovšem náš gólman tahal jeden skvělý zákrok za druhým a střelce bruslařů z MB tak opět vymazal.
Návrat z trestné lavice ovšem Jelínek odpracoval skvěle. Nejprve se uvolnil Jiráň, nahrávkou našel Siváčka, ten přihrál právě Matesovi Jelínkovi a ten prostřelil gólmana bruslařů.
Za tohoto stavu jsme uzavřeli první třetinu, a bylo to pro nás velké povzbuzení. Vždyť bruslaři z Mladé Boleslavi nasázeli v 1. kole Vlašimi 7 gólů!

Po první třetině odstoupil ze třetího útoku Dytrych, který se necítil dobře, nahradil ho Michal Šváb.
Naše hra byla v druhé části více nervózní, množili jsme i chyby, soupeře jsme proto více pouštěli do naší třetiny a Jelínek v bráně se rozhodně nemusel bát, že by mu byla zima.
Ve 34. minutě se dostala do pásma Boleslavi, dnes výborně hrající druhá lajna, Siváček nahrál M. Jelínkovi, který projel středem a prudkou střelou nad rameno gólmana navýšil náš náskok na 2:0.
Jen pár sekund po rozehrání po 2. gólu byl nepříjemně naražen na mantinel Michal Šváb, získal tak pro Sršně další přesilovku. Naštěstí byl jen trochu otřesen a mohl pokračovat v zápase.
Krátce před konce třetiny došlo na drobnou strkanici mezi naším Havelkou a hostujícím Tréglem. Na obou stranách nastoupili 4 hráči, ovšem chvíli na to najel boleslavský hráč do našeho gólmana a Jiří Tvrdík I. ho šel bránit. Bohužel za to dostal menší trest a před koncem třetiny jsme se bránili ve třech proti čtyřem. Tým ale opět dokázal oslabení ubránit, ke změně skóre proto nedošlo.
Do kabin jsme odcházeli s náskokem dvou branek a velkou chutí dotáhnout zápas do vítězného konce, pauza proto posloužila k nabrání sil a ujasnění taktických pokynů.

Před zahájením třetí části jsme vylosovali pět fanoušků, kteří si odnesli drobné dárky, jako poděkování za podporu našeho týmu.

Na začátku třetiny jsme hráli ve čtyřech, po faulu M. Švába, Jelínek v bráně se proto velmi rychle dostal do tempa po několika střeleckých pokusech, které opět zlikvidoval.
Po skončení trestu opět úřadovala druhá pětka. Tentokrát nahrával Jiráň, přihrávkou našel na kruhu Jelínka. Ten, přestože byl ve velmi ostrém úhlu, překvapil gólmana Kořínka po třetí za sebou a přesnou ranou do levého horního rohu navýšil vedení a „vyrobil“ i první hattrik letošní sezóny.
V 56. minutě jsme měli pátou přesilovku. Když se na led dostala druhá pětka, hosté opět nestíhali pokrývat všechny hráče. Po krátké kombinací si udělal prostor pro střelu Švejda, napřáhl, vyslal dělovku na bránu Boleslavi, kterou těšně před gólmanem tečoval Siváček a překonal Kořínka po čtvrté. Hráči i fanoušci na tribunách gól řádně oslavili, protože nám dával 3 minuty před konce třetiny potřebný klid.
V 59. minutě byl ještě vyloučen za sekání Havelka. Soupeř nás dokázal zavřít ve třetině, po střele od modré zvedl puk čepelí Trégl a minutu před koncem pokazil našemu gólmanovi čisté konto.
Výkon Sršňů nebyl po celou dobu zápasu 100%, přesto jsme tentokrát dokázali proměnit více šancí než v předchozích zápasech. Poměrně rychle jsme se oklepali z nervozity a tým, který dokázal v minulém kole nastřílet 7 gólů jsme téměř vymazali. Velký díl na tom má celé mužstvo, naprosto skvělé zákroky dnes opět tahal jak králíky z klobouku David Jelínek hájící bránu Sršňů.
V poli byl tentokrát za hvězdu druhý z Jelínků, Mates. Po prvním gólu v sezóně, vstřeleném v mistrovském utkání, minulý týden proti Benešovu, přidal dnes první gól na domácím ledě, který ozdobil prvním čistým hattrikem sezóny.
Pochvalu si dnes, ale zaslouží celý tým a právem se tak můžeme radovat z prvních bodů v KLM.

 Velké poděkování patří i našim fanouškům, kteří vytvořili hráčům skvělou atmosféru a povzbuzovali je neúnavně celých 60 minut.

   Příští kolo odehrajeme ve čtvrtek 28.9. od 17:00 hodin v nedalekých Poděbradech a hned v sobotu v Berouně proti Královu Dvoru, také od 17:00 hodin.

 Na konec přidávám ještě gratulaci Davidu Křečkovi k 21. narozeninám, které oslaví příští týden☺

sestava:  Jelínek David, Kunášek Michal
Červinka, Chmelař, Havelka, Málek, Švejda, Křeček, Šváb Ladislav, Glaser
Dytrych, Fišar, Javůrek, Jelínek Matouš, Jiráň, Meloun, Rudolfský, Sádlo,
Siváček, Tvrdík Jiří I., Tvrdík Jan, Šváb Michal,
trenér: Stanislav BEDNÁŘ

Branky:               Jelínek M. 3x, Siváček
Asistence:          Siváček 2x, Jiráň 2x, Švejda, Havelka
Vyloučení:          16 minut : 10 minut


-ZJel-