«

«

Úno 04

Sršni předvedli skvělý hokej, přesto pro ně měl zápas hořký konec

SK SRŠNI Kutná Hora – HC Rakovník 0:2   třetiny (0:0,0:0,0:2)

 Ve dvacátém kole nás doma čekal jeden z nejtěžších soupeřů, jeden z hlavních favoritů celé soutěže, HC Rakovník.
Trenér proto se všemi hráči tvrdě pracoval v trénincích, aby byli co nejlépe připraveni na tohoto silného soupeře. I proto, že nikomu z hráčů není lhostejný jejich tým, na zápas jich bylo připraveno dvacet a dva gólmani.

Ještě než zápas začal, našemu kapitánovi Janu Vaňkovi zatleskal celý zimní stadion k jeho čerstvým 40. narozeninám.

 Od samého začátku hráli Sršni velmi aktivně, nehodlali podcenit ani minutu zápasu s jasným favoritem. I proto sledovali diváci velmi pěkný hokej. Oba týmy měly několik střeleckých příležitostí, ale oba gólmani drželi své týmy.
První třetina byla „bohatá“ na vylučované, jednalo se však o běžné zákroky vyplývající ze hry, nebyli jsme svědky žádných zákeřností.

Druhá třetina byla velmi podobná té první. Jen oboustranně ubylo trestů i střelby, zůstala jen velmi atraktivní hra a skvělý byli stále oba gólmani. Sršni sice 2x překonali v průběhu 40 minut gólmana hostí, ale 2x se odrazil puk mimo bránu. I když to nezní pravděpodobně, tak pokud jsme v letošní sezóně nastřelili soupeřovu tyčku a takových situací byly desítky, NIKDY se puk neodrazil do brány!?! Pokud bychom chtěli mluvil v této souvislosti o štěstí, pak se ptám. Co tým nedělá a měl by, aby se přiklonilo i na naši stranu…?

 Do třetí třetiny jsme nastupovali za bezbrankového stavu. Vzhledem ke kvalitě soupeře to byl skvělý počin, ovšem vzhledem k výkonu Sršňů jsme chtěli víc.
Hra byla stále velmi vyrovnaná a průběh 3. třetiny nevybočoval z dosavadního průběhu zápasu. Mírná převaha byla na straně Sršňů, přesto byl stav bezbrankový až do 57. minuty. Při jedné nenápadné akci soupeře se protáhl až před gólmana Jelínka Tolkner, a střelou do horního rohu naší brány otevřel skóre.
Vzhledem k dosavadnímu průběhu zápasu to byl pro Sršně šok, který je na chvíli zmrazil, když museli sledovat radující se hráče hostů.
Zápas ale neskončil, do konce třetiny zbývaly ještě 3. minuty. Sršni jsou bojovníci a ani tato rána jim nesvázala ruce.
Soupeř se navíc provinil vražením na mantinel, měli jsme proto k dispozici výhodu přesilovky na poslední minutu a půl třetí třetiny. Protože jsme po buly získali puk, David Jelínek opustil naší bránu a v šesti hráčích jsme se pokoušeli o zvrat. Několik nadějných střeleckých šancí jsme prováhali, ostatní střelba nebyla dostatečně účinná. Při jedné z nahrávek do ní vložil hůl bránící hráč hostí a vypíchnutý puk dojel jako první Hegenbart, který skóroval do naší odkryté brány. Do konce třetiny zbývala ještě minuta, kterou jsme sice využili k získání puku, sílu na vstřelení gólu jsme, ale už nenašli a zápas skončil 0:2.

 Je velmi těžké hodnotit takový zápas. Výkon Sršňů byl bez jakékoliv zaslepenosti vynikající. Je pravda, že jsme neproměnili několik šancí, ale ani výrazně zkušenější soupeř se nedokázal prosadit, protože David Jelínek mu v naší bráně doslova postavil zeď. Není obvyklé, aby měl gólman prohraného týmu úspěšnost 96%!!! K tomu celý náš tým hrál aktivně dopředu a důsledně bránil v pěti hráčích. A když padne první gól v 57. minutě a tým, který je na špici soutěže se raduje, jak po výhře v play-off, dává to tušit, jak dobře Sršni hráli.
Po zápase řekl jeden ze soupeřových hráčů, že si oba týmy zasloužili po jednom bodu a gól 3 minuty před koncem si Sršni za předvedou hru nezasloužili…
Přes tato slova, přes vynikající výkon, je to zápas, ze kterého nemáme body.
Na jejich získání máme před sebou dva poslední zápasy. Příští soboru, tj. 10. února od 17:30 hodin, k nám přijedou Žabonosy, které dnes porazili Příbram. Tu Příbram, která proti nám nastoupila minulý týden se třemi pětkami a tým vypadal, že hrají doslova o života. Tato Příbram dneska přijela do Kolína jen v deseti lidech a po 1. třetině prohrávala 0:3 …
Poslední zápas základní části soutěže odjedeme odehrát do Velkých Popovic 17. února.

Přijďte podpořit mladý tým Sršňů při derby se Žabonosy v sobotu 10. února. Za Vaši podporu Vám děkuje celý tým.

Statistiky SRŠNI – Rakovník:
– celkem střelba po třetinách 10:10, 5:8, 8:7 celkem 23:25
– úspěšnost gólmanů             96,0% : 100,0%
– počty trestných minut         12:12
– využití přesilovek                  0:0
– úspěšnost vhazování          53% : 47%

sestava:  Jelínek David, Kunášek Michal
Křeček, Chmelař, Švejda, Havelka, Málek, Glaser, Šváb Ladislav, Vaněk,
Javůrek, Siváček, Pešek, Jelínek Matouš, Jiráň, Tvrdík Jan, Tvrdík Jiří I., Rudolfský, Socha, Sádlo,
Dytrych, Šváb Michal
Trenér:   Stanislav Bednář

Branky:
Asistence:
Vyloučení:          6x 2 minuty : 6x 2 minuty

-ZJel-