«

«

Pro 15

Sršni přehráli Hořovice, první nula Denise Hermanna

12. kolo KSM: HC Cvočkaři Hořovice – SK Sršni Kutná Hora   0:6  (0:3, 0:2, 0:1)

K poslednímu letošnímu utkání o krajské body odjeli Sršni do Hořovic. Domácí tým byl odhodlán zabojovat a nedarovat Sršňům nic zadarmo. Kutnohorský tým byl naopak rozhodnut prodloužit vítěznou šňůru a odvézt všechny body. Stanislavu Bednářovi musela vystačit jen nekompletní sestava dvanácti hráčů v poli.

Od první buly se hrálo v maximálním nasazení obou týmů. Sršni měli více ze hry a v sedmé minutě otevřeli skóre z hole Jelínka, kterému nahrával s chutí hrající Jiří Tvrdík I. Domácí tým poté poskytl Sršňům první přesilovou hru. V ní Sádlo přesnou střelou od modré čáry navýšil vedení a dostal Sršně do pohody. Hořovičtí se vývojem nenechali zaskočit a dál zkoušeli pozornost Denise Hermanna. Kombinační hra Sršňů jim však dělala veliké starosti a těšila Stanislava Bednáře. Do první sirény se po ose Krejza, Jelínek a zakončující Rudolfský rozsvítila na tabuli trojka.

Ve druhé části byl obraz hry podobný. Bojovný, snaživý domácí tým a kombinačně šikovnější hosté. Přišly chvíle Jana Tvrdíka, který vytvářel pohledné kombinace před domácí bránou. Nejprve připravil branku pro Jelínka a o deset minut později sám skóroval po ukázkové spolupráci s Pipkem a bratrem Jirkou Tvrdíkem – 5:0.

Ve třetí části se domácí pokoušeli vstřelit alespoň jednu branku. Sršni si však dál vytvářeli dobré šance, ovšem spálili několik tutovek před odkrytou domácí bránou. Po dvou za sebou jdoucích faulech měli Hořovičtí skoro dvouminutovou výhodu pět na tři. Ke skórování měli velice blízko, ale štěstí jim nepřálo. Konečný výsledek tak stanovil na 6:0 Jiří Tvrdík I., který si vylákal domácího brankáře, nevystřelil, ale obkroužil bránu a zasunul puk u druhé tyče.

Sršni si tedy zaslouženě připsali tři body. Jelikož mají další soutěžní kolo volno těsně před vánoční přestávkou, zápas o krajské body je čeká až 11.1.2015. Rozjednáno je přátelské utkání těsně před koncem roku se soupeřem z krajské ligy. V případě dohody bude informace na klubovém webu.

Branky Sršňů: Jelínek (Tvrdík I., Siváček), Sádlo (Rudolfský, Jelínek), Rudolfský (Jelínek, Krejza), Jelínek (Tvrdík Jan), Tvrdík Jan (Pipek, Tvrdík I.), Tvrdík I. (Jelínek, Krejza)

Sestava:  Hermann (Kurka) – Vaněk, Švejda, Tvrdík II, Krejza, Šváb, Rudolfský, Sádlo, Pipek, Jan Tvrdík, Jelínek, Tvrdík I., Siváček,

Vyloučení: 7/10

-Hynek Macháček-


Zhodnocení prvé poloviny krajské soutěže mužů 2014-2015

 Do letošní sezóny mužstvo dospělých vstoupilo s cílem postoupit do krajského přeboru. Do soutěže přislíbilo účast 24 hráčů do hry plus 4 brankáři. V samotných zápasech to však s účastí hráčů bylo slabé. Hodně se na tom podepsala dlouhodobá zranění hráčů, hned z kraje mistrovské soutěže na př. Davida Čejky, Tomáše Richtra a Jirky Tvrdíka I. Dále potom fakt, že trenér propagoval hru na tři pětky, aby hráči byli v tempu při hře a tak se stalo, že někteří hráči tento tlak neustáli a místo toho, aby bojovali o místo v sestavě, zanechali činnosti v našem oddíle hokeje. Z pracovních důvodů skončil i Michal Janota. Z přehledu účasti v zápasech je zřejmé, že jen pět hráčů odehrálo všech 10 zápasů, což je varující do druhé části mistrovské soutěže.

Velmi důležitá statistika jsou střelci branek a jejich asistencí. V prvé polovině soutěže si vedl nejlépe Lukáš Rudolfský, který vstřelil dvanáct branek a byl u 14 asistencí, takže v kanadském bodování získal 26 bodů. Na druhém místě 6+11= 17 bodů se umístil Jan Tvrdík. Na třetím místě Matouš Jelínek 6+8=14 bodů. Z obránců určitě zaslouží pochvalu Jan Vaněk 6+4=10 bodů a Pavel Švejda 4+5=9bodů. V další části hodnocení je účast hráčů na ledě při vstřelené či obdržené brance. Nejlépe si vedl opět Lukáš Rudolfský +30-9=21, na druhém místě Jan Vaněk+31-11=20, na třetím místě se umístil Pavel Švejda +29-9=20 bodů. V této tabulce máme tři hráče, kteří mají záporné hodnocení.

V poslední tabulce máme přehled trestů hráčů. Tam je třeba si dávat pozor na přísnější hodnocení čistoty hry od rozhodčích. Rozhodně dvanáct vyloučených během zápasu je hodně a to se stalo ještě jednou a v dalších zápasech 10 hráčů, potom devět atd. Tuto ne zrovna dobrou tabulku vede Jiří Tvrdík II, který si odseděl celou jednu třetinu na trestné lavici. Na dalších místech z osmnácti trestními minutami jsou Jan Vaněk a Martin Pipek. Kladem je, že nikdo nedostal vyšší trest.

V hodnocení brankářů se dá konstatovat, že se povedl přestup Denise Hermanna, který odchytal 9 zápasů a má ve statistikách 2,5 branky na zápas a % úspěšnosti má 90,1 %. I u brankářů jde o pochopení situace brankářské jedničky a trénovat tak, aby v případě nemoci apod. byl druhý brankář rovnocennou náhradou.

V prvé polovině mistrovské soutěže si vede nejlépe mužstvo Králova Dvora, které z devíti zápasů a skóre 86:21 získalo 25 bodů. V další části tabulky jsou další tři mužstva za sebou v rozpětí dvou bodů. Zatím se ukazuje velká převaha mužstva Králova Dvora, které se ještě do druhé poloviny soutěže výrazně posiluje. My nastupujeme do druhé části soutěže s novým trenérem a přejeme, aby se mu vedlo co nejlépe a mužstvu aby odčinilo ty dvě porážky z prvé poloviny soutěže a ještě se popralo o postup.

– Statistik Jaroslav Einsehammer –

S T A T I S T I K Y 

KANADSKÉ BODOVÁNÍ:  O D K A Z – odkaz se otevře v novém okně

STŘELBA:  O D K A Z  – odkaz se otevře v novém okně

STATISTIKY GÓLMANŮ:  O D K A Z  – odkaz se otevře v novém okně

.