«

«

Říj 14

Sršni přivážejí 3 body z Hořovic

2. kolo KSM  Cvočkaři Hořovice – Sršni Kutná Hora 3:8 (1:2, 2:3, 0:3)

Ve druhém kole soutěže zavítali Sršni na led Hořovic do nově opravené haly. V utkání se již objevili hráči s dořešeným hostováním – brankář Petr Miřátský a útočník Lukáš Rudolfský. Z kmenových hráčů poprvé nastoupil Roman Siváček. Z juniorky opět nastoupil brankař Šimon Balham a Matouš Jelínek, který prokázal svou univerzálnost a zvládl post obránce.

   První třetina utkání byla vzhledem k velmi špatné kvalitě ledu plná nepřesností a obtížného pohybu. Sršni se ujali v desáté minutě vedení z hole Roberta Jelínka a druhou branku přidal Roman Siváček. Hořovičtí však dokázali do první sirény snížit na 1:2. Do druhé třetiny nastoupili Sršni varováni trenérem, aby nepodcenili snaživý domácí tým. Dva slepené góly v síti Petra Miřátského daly za pravdu jeho obavám a otočily skóre. Domácím hráčům narostla křídla a František Coubal vystřídal brankáře. Asi po deseti minutách se povedlo R. Jelínkovi vyrovnat ve spolupráci s Kaiserem. Vyloučení sršňů za obraný faul a následné vyhození kotouče ze hřiště znamenalo dvojnásobné oslabení, které se stalo zlomovým okamžikem utlání. Vyhrané buly domácích před Šimonem Balhamem hořovický obránce špatně zpracoval a Tomáš Kaiser ucítil šanci. Raketovým startem se zmocnil kotouče, ujel do brejku a parádní střelou k tyči poslal sršně do vedení 3:4. “Nakopnutí” sršni našli svuj klid a začali na ledě kralovat. Už skórovali jen oni a třetinu vyhráli po další brance Martina Melouna. Ve třetí části se domácí hráči ještě pokoušeli o obrat, ale Šimon Balham byl rozhodně proti a své konto uhájil čisté. Naopak Lukáš Rudolfský, David Čejka a Jiří Tvrdík (I.) zvýraznili vítězství Sršňů v prvním venkovním utkání.

Příští utkání se hraje na domácím ledě v neděli 20. října proti letos silnému soupeři HC Zlonice od 17:30.

Branky sršňů: Jelínek R. (Siváček), Siváček (Jelínek R.), Kaiser, Jelínek R. (Kaiser), Meloun (Rudolfský), Rudolfský (Meloun), Čejka (Meloun), Tvrdík (Hetfleisch)

Sestava: Petr Miřátský, Šimon Balham – David Čejka, Jan Vaněk, Lukáš Krištof, Martin Pálek, Jiří Tvrdík (II.), Matouš Jelínek, Jiří Tvrdík (I.), Otakar Hynek, Michal Charvát, Jelínek Robert, Tomáš Kaiser, Lukáš Rudolfský, Martin Meloun, Tadeáš Hetfleisch, Roman Siváček

Trenér: František Coubal

-HyM-