«

«

Lis 05

Sršni prožili v Černošicích školu hrou

 SK Černošice – SK SRŠNI Kutná Hora 8:2   třetiny (3:2,2:0,3:0)

Zápas v Černošicích byl pro nás třetím setkáním s týmy ze západní skupiny soutěže. Přestože domácí v minulém kole prohráli, jejich dosavadní výsledky v sezóně jsou jasným důkazem, že se jedná o jednoho z hlavních favoritů celé KLM.

Zápas byl zahájen v 16:30h a hned od prvního okamžiku byla patrná herní jistota domácích. Za vyzdvižení z jejich hry, určitě jednoznačně stojí přesnost nahrávek a důslednost každého hráče na jakékoliv části hřiště.
První gól padl už ve třetí minutě do naší sítě, po kombinaci domácích. Sršni dokázali odpověď za necelé dvě minuty pěknou kombinací 2. útoku. Matouš Jelínek nahrál na Jiráně, ten našel bez váhání Jana Tvrdíka, a posledně jmenovaný prostřelil domácího Frolíka. Hrstka našich fanoušků proto svůj tým podpořila velkými ovacemi.
V 10. minutě domácí překonali Davida Jelínka v naší bráně podruhé, když využili první přesilovku zápasu. Pak dokázali v 19. minutě odskočit na rozdíl dvou branek. Pořád jsme, ale drželi krok a Javůrek domácí schladil 20 sekund po jejich 3. gólu přesnou střelou nad levé rameno Frolíka. Těsně před koncem třetiny tak snížil na 3:2.
Třetina pro nás skončila příznivě. Ztráta jediného gólu byla s ohledem na kvalitu domácích pozitivní, proto zdůrazňoval trenér Bednář hráčům během přestávky hlavně nutnost dodržování herní disciplíny.

 Začátek druhé třetiny se nesl v aktivním přístupu obou soupeřů, ale střelecké pozice si častěji připravovali domácí. Na konci 25. minuty jsme byli vyloučení za podražení a zanedlouho ještě za vysokou hůl, přestože takový zákrok viděl jen rozhodčí. Při hře 5 na 3 jsme se dokázali bránit jen půl minuty, když na modré napřáhl Formánek a puk zastavila až síť naší brány.
Tři přesilovky jsme si zahráli ve druhé části i my, gól jsme z nich ale nevytěžili. Tentokrát se nám příliš nedařilo, a výhoda více hráčů na ledě pro nás nebyla faktickou výhodou.
Ve 34. minutě byl podražen náš hráč, rozhodčí to však viděl jinak. Domácí z následné akce přešli do útoku a navýšili na 5:2. Za toho stavu byla také ukončena třetina.

 Ani ve třetí třetině jsme už nenašli recept na překonání domácího gólmana, naopak domácí nás překonali ještě 3x.
Zápas tak skončil jasným výsledkem 8:2 ve prospěch domácích.

Domácí byli jednoznačně nejlepším soupeřem, s kterým jsme se v letošní soutěži utkali. Sršni podali dobrý výkon, ovšem musíme si přiznat, že do herní vyspělosti černošického týmu musíme ještě nějakou dobu dozrávat. Tým máme velmi mladý, a pod vedením trenéra Bednáře stále roste. Potenciál, který v týmu je, však viděli a po zápase ocenili i trenéři domácích.
Přes několik dílčích úspěchů, kterých jsme v letošní sezóně dosáhli, zůstáváme stále na zemi a cílem je udržení se v soutěži. Zápas s Černošicemi byl skvělou školou pro nás všechny. Naši hráči viděli, že když jsou prováděny všechny herní činnosti přesně a důsledně, a navíc ve velké rychlosti, výkon celého týmu jde rapidně nahoru.
Přestože jsme prohráli zatím nejvyšším rozdílem, nemáme se rozhodně za co stydět. Sršni hráli velmi dobře, disciplinovanost způsobila menší počet trestných minut než nasbírali domácí, takže do příštího zápasu můžeme nastoupit se vztyčenou hlavou.
I když jsme inkasovali 8 gólů, přesto si zaslouží pochvalu i gólman Jelínek. Vyjma 7. gólu, který padl nešťastně lehkým nahozením s poza branky, zabránil výrazně větší gólové náloži. A že to černošickým letos střílí, dokládá i statistika – jsou vedoucím týmem soutěže právě ve střelených gólech, s průměrem 6 gólů na zápas!

V sobotu 11. listopadu zveme fanoušky na náš zimní stadion, na zápas s loňským semifinalistou soutěže, neratovickými buldoky. Zápas začne tradičně v 17:30 hodin. Kdo chce vidět i rozbruslení obou týmů, musí dorazit v 16:50 hodin.
Následují další dva domácí zápasy, nejprve 18. listopadu Velké Popovice a 25. listopadu vedoucí tým soutěže HC Benešov. Zápas s Benešovem otevře druhou polovinu základní části soutěže. Na jejich ledě jsme si odbyli premiéru v KLM, s výsledkem pro domácí 6:2.

 Statistiky Černošice – SRŠNI:
– celkem střelba po třetinách 14:7, 10:7, 11:8 celkem 35:22
– úspěšnost gólmanů             90,9% : 77,1%
– počty trestných minut         12:10
– využití přesilovek                  3:0
– úspěšnost vhazování           61% : 39%

sestava:  Jelínek David, Kunášek Michal
Křeček, Chmelař, Švejda, Havelka, Glaser, Málek, Vaněk
Javůrek, Siváček, Pešek, Jelínek Matouš, Meloun, Tvrdík Jan, Tvrdík Jiří I., Jiráň, Meloun, Šváb Michal
Trenér:   Stanislav Bednář

Branky:               Tvrdík Jan, Javůrek
Asistence:          Jiráň, Jelínek Matouš
Vyloučení:          12 : 10 minut