«

Bře 13

Sršni si udělali dvojitou radost a těší se na play-off

26.kolo KSM: SK Sršni Kutná Hora – TJ Spartak Příbram  4:2  (1:0, 3:0, 0:2)

Po sérii venkovních utkání přivítali Sršni na svém ledě v posledním kole základní části Spartak Příbram. Stanislav Bednář udělal ve složení všech formací změny a utkání pojal jako přípravu na vrchol soutěže. Zároveň toto utkání mělo charitativní účel, když sbírku a výtěžek ze vstupného Sršni věnovali na rozvoj sportu handicapovaných dětí a mládeže.

Utkání začalo ve vysokém tempu a rychlá hra byla k vidění celou třetinu. Oba týmy točily tři formace a více šancí si vytvářeli Sršni. V deváté minutě se domácím podařilo otevřít skóre. Jan Tvrdík v útočném pásmu poslal nahrávku Málkovi na modrou čáru a jeho střela po teči obránce skončila až v síti Příbrami. Tento stav vydržel až do první sirény.

Druhá část patřila Sršňům. Ti diktovali stále vysoké tempo hry, které jim přinášelo lepší šance. V sedmadvacáté minutě se po závaru k odraženému kotouči dostal Meloun a z otočky skóroval na 2:0. V polovině utkání ujel hostující obraně Jiráň, natáhl si brankáře a parádně zavěsil třetí branku. O sedm minut později obránce Křeček dlouhou křižnou přihrávkou našel najetého Javůrka, který tvrdou přesnou střelou rozvlnil opět příbramskou síť. Na druhou přestávku se z ledu odcházelo za příznivého stavu 4:0.

Před zahájením třetí části předal za potlesku všech přítomných předseda SK Sršni Michal Procházka organizaci CESTA ŽIVOTEM BEZ BARIÉR jako dar Sršňů výtěžek ze vstupného a sbírky ve výši 8 272,- Kč.

Ve třetí části poslal Stanislav Bednář do hry sedmého obránce a premiéru v soutěži dospělých zažil sedmnáctiletý Ondřej Macháček. Sršni tuto část začali nekoncentrovaně a hned v prvním střídání Příbram potrestala nedůslednost v bránění gólem. Povzbuzení hosté cítili šanci na korekci výsledku a Sršni se nemohli dostat do tempa. Po faulu v útočné třetině se musel domácí tým bránit ve čtyřech. Oslabení Sršni přestáli bez úhony, ovšem deset minut před poslední sirénou Příbramský útočník podobně jako v předchozí třetině Javůrek tvrdou střelou z kruhu překonal Davida Jelínka podruhé. Na další branku a dramatizaci výsledku však už hosté neměli dost sil a Sršňům se v této střelecky vyrovnané třetině skórovat nepovedlo. Třetí siréna ukončila utkání i základní část soutěže a Sršni se tak mohli s fanoušky radovat z vítězství i vydařené sbírky.

V konečném pořadí základní části Sršni obsadili po dvaceti vítězstvích a čtyřech prohrách druhou příčku se ziskem 59 bodů a nejmenším počtem (44) inkasovaných branek v soutěži. Semifinále play – off budou hrát s třetím týmem tabulky. Tím jsou Neratovice. Další dvojicí je první Čáslav a čtvrté Poděbrady. Hrát se bude na dva zápasy, a pokud se v nich nerozhodne, tak třetí zápas nahrazuje prodloužení až případné nájezdy.

K prvnímu utkání vyřazovací části odjíždí Sršni v sobotu 18. března do Neratovic a k rozhodnutí semifinále dojde v neděli 19. března na kutnohorském ledě od 17:30.

Branky Sršňů: Málek (Jan Tvrdík), Meloun (Fišar, Sádlo), Jiráň, Javůrek (Křeček)

Sestava: D. Jelínek (Kunášek) –  Málek, Křeček, Švejda, Havelka, Chmelař, Jiří Tvrdík II., Marvan, Rudolfský, Jan Tvrdík, Javůrek, Siváček, Jiráň, Jiří Tvrdík I., Meloun, Sádlo, Fišar, Macháček

Trenér: Stanislav Bednář