«

«

Zář 06

Sršni si v Derby turnaji připsali druhou výhru.

SK Sršni Kutná Hora – HC Žabonosy 7:1 (0:0, 5:0, 2:1) Další utkání derby turnaje KLM sehráli Sršni na domácím ledě v pátek 6. září proti celku Žabonos.

Žabonosy měli problém s brankařem a tak se do jejich branky postavil kutnohorský Jakub Kočí. Domácí branku chránil Tomáš Pekař a oba brankaři předvedli několik dobrých zákroků a v první třetině nedovolili ani jednomu hráči skórovat. Nepodařilo se to dokonce ani Dominikovi Jiráňovi z trestného střílení. Hra Sršňů v této části hry byla úplně odlišná proti hře předváděné minulý týden na turnaji v Čáslavi. Skóre utkání se tak otevřelo až ve druhé třetině. Těsně po skončení naší přesilovky se dostal k puku mezi kruhy Daniel Chmelař a zamířil do horního růžku soupeřovy branky. O chvíli později se střelou od modré prosadil Roman Siváček, který využil toho, že brankař měl zakrytý výhled. Další branku vstřelil Lukáš Beran, který přesnou střelou zužitkoval přihrávku od Dytrycha. Potom byl za zbytečný faul  kolenem vyloučen na 5 minut + do konce utkání hostující hráč. Tuto šanci dokázal ve prospěch Sršňů dvakrát využít Matouš Jelínek a stav utkání byl po dvou třetinách 5:0. Ve třetí části padli další tři branky, nejprve Vojta Dytrych načasoval přesnou přihrávku na Javůrka, potom se čestného úspěchu dočkali i hosté, když domácí hráči nechali trestuhodně projet hostujícího útočníka středem obrany až před branku. Poslední slovo měl ale domácí Dominik Jiráň, který se prosadil v poslední minutě hry a uzavřel tak stav utkání na konečných 7:1.

Sestava: Pekař  – Chmelař, Bašus, Švejda Pavel, Kopecký, Havelka, Beran, Dytrych, Klazar, Jelínek Matouš, Jiráň, Sádlo, Tvrdík Jan, Tvrdík Jiří, Javůrek, Šváb Michal

Branky a nahrávky: 25. Chmelař (Dytrych), 28. Siváček (Beran), 34. Beran (Dytrych), 36. Jelínek Matouš (Tvrdík Jan),  37. Jelínek Matouš (Bašus, Siváček), 48. Javůrek, (Dytrych), 60. Jiráň, Jelínek Matouš.