Sršni smutní, finále jim uteklo dvě minuty před koncem

Play-off – semifinále

sobota : HC Buldoci Neratovice – SK Sršni Kutná Hora 3:3  (1:1, 0:2, 2:0)

neděle : SK Sršni Kutná Hora – HC Buldoci Neratovice 1:2  (0:0, 0:1, 1:1)

Po skončení základní části čekal Sršně o víkendu semifinálový dvojzápas s Buldoky Neratovice, třetím týmem po základní části. Stanislav Bednář se pro zranění v nominaci hráčů musel obejít bez dvou nejzkušenějších obránců Vaňka a Čejky. Že vyřadit Buldoky bude těžké, bylo jasné všem, ale odhodlání hráčů se o postup „porvat“ bylo veliké.

První utkání se v Neratovicích vyvíjelo dobře. Sršni se ujali vedení z hole Jiráně, ovšem jeden z nenápadných zákroků na Rudolfského znamenal jeho zranění a vyřazení nejzkušenějšího centra z dalších bojů. Buldoci do sirény vyrovnali stav na 1:1. Ve druhé části se Sršňům povedl skvělý kousek. Ve vlastním oslabení dvakrát ujeli domácí obraně a nejprve Jiráň a po něm Jan Tvrdík skórovali. Ve třetí části Buldoci snížili na 2:3 a Sršni si chtěli vítězství pohlídat dobrou obranou. Necelé dvě minuty před koncem však rozhodčí nepotrestal krvavý zásah do krku Švába a následně přísně vyloučili Sršně za hru v šesti. Buldoci na konci odvolali brankáře a vteřinu před koncem šťastnou tečí srovnali stav na 3:3. Oba soupeři tedy brali jeden bod.

Nedělní druhé utkání, tentokrát v Kutné Hoře muselo rozhodnout o finalistovi. Sršni se oproti prvnímu utkání museli obejít bez Rudolfského a obránce Jiřího Tvrdíka. Diváci vytvořili skvělou atmosféru a hra měla všechny atributy play-off. První třetina skončila bez branek, když žádný z týmů nechtěl zbytečně riskovat. Sršni v ní zvládli dvě minuty dvojnásobného oslabení po přísném verdiktu rozhodčích. Druhou třetinu vyhráli Buldoci, kteří střelou od modré využili přesilovku. Domácímu týmu se v ní nepovedlo proměnit nařízené trestné střílení. Ve třetí části se Sršni hnali za vyrovnáním. Třináct minut před koncem se to povedlo, když Křečkovu střelu dorazil do sítě Neratovic Jan Tvrdík. Oba týmy sahaly až na dno sil. Po dalším přísném verdiktu rozhodčích museli Sršni opět hrát dvě minuty ve třech a zvládli to. Dvě minuty před koncem, když už to vypadalo, že se nejspíš bude prodlužovat, Buldoci dokázali vydolovat puk za bránou Sršňů, ten přihrát před bránu volnému hráči a dát druhou branku. Snaha Sršňů v závěru vyrovnat vyšla naprázdno a tak euforii z postupu do finále zažili Buldoci. Na Sršně zbylo jen hořké zklamání.

Sezóna je pro Sršně tedy skončena a i když se nepovedlo tomuto mladému týmu vyhrát a postoupit, nemá se rozhodně za co stydět. Získal cennou zkušenost a ukázal své bojovné srdce, které je příslibem do budoucna. Poděkování si zaslouží všichni hráči i fanoušci, kteří vytvořili skvělou atmosféru tohoto play-off.

Sestava pro play-off: D. Jelínek, M.Kunášek – F. Málek, D. Křeček, P. Švejda, M. Havelka, D. Chmelař, Jiří Tvrdík II., J. Červinka, L. Rudolfský, Jan Tvrdík, P. Javůrek, R. Siváček, D. Jiráň, Jiří Tvrdík I., M. Meloun, A. Sádlo, M. Šváb, T. Fišar, O. Macháček

Trenér: Stanislav Bednář